Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić - Hotpoint czy Electrolux po Samsungu WF1802WFVS/XEO

eellvviiss 10 Apr 2015 16:12 3537 1
    eellvviiss
    Level 11  
    Witam,

posiadam pralkę Samsung WF1802WFVS/XEO.
    W 4 miesiące użytkowania zaliczyła 3 wizyty serwisu.

Najpierw nie działał programator - nie włączała się po zakupie - wymiana elektroniki.
    Kolejna usterka, po 3 miesiącach, bęben zaczął piszczeć podczas obrotów, nawet przy obrocie ręką pustego bębna. Efekt - przyjechał serwis i przetoczył komutator.
    Po miesiącu znów zaczęła piszczeć, do tego podczas wirowania było słychać cykanie i było widać iskry spod pralki. Efekt - wymiana szczotek.

Po tej naprawie w pralce zaczęło coś tłuc podczas wirowania. Sprzedawca zgodził się na zwrot pralki z tytułu niezgodności z umową i na zwrot gotówki.
    Chyba, że proponujecie jeszcze wzywać do niej serwis?

Gdyby nie w/w usterki z pralki byłbym zadowolony, niestety sprzedawca nie posiada już w ofercie tego modelu aby wymienić go na nowy.

W związku z tym szukam pralki, która miałaby następujące właściwości:
    wsad minimum 7 kg
    ładowana od frontu
    bardzo dobra efektywność wirowania, korzystam z suszarki elektrycznej.

Budżet około 1300-1500 zł.

Na oku mam następujące modele:
    Electrolux EWF11674BW (propozycja wymiany za Sasmunga)
    - za przemawia do mnie: prędkość wirowania 1600 z klasą A, silnik z 10 letnią gwarancją. .

Hotpoint AQS73D 29 EU/B (1500 zł z 4 letnią gwarancją producenta)
    - za: wygląd, wyświetlacz tekstowy, pralka rodziców AMD109EU działa 8 lat bez problemu, rozmiary

Hotpoint WMD 843BS EU (1300 z 4 letnią gwarancją producenta)
    -za: prędkość wirowania, wsad 8kg

Ciekawi mnie możliwość wymiany łożysk w w/w pralkach, na plus dla Hotpointa przedłużona gwarancja, możliwość zwrotu w ciągu 30 dni gdyby pralka mi nie odpowiadała, oraz to, że mieszkam niedaleko serwisu.

Wcześniej używałem pralkę Electrolux EWT1340, działała 10 lat, ale niestety padł w niej wyświetlacz i naprawa była nieopłacalna i wizualnie była nadgryziona przez ząb czasu - korozja na górnej klapie.

Zastanawiam się również, czy nie lepiej zakupić używaną pralkę Miele.

Chyba, że macie inne propozycje innych producentów to chętnie się zapoznam.

Dziękuję i pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo