Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG9840 - Błąd P03 - awaria grzałki

10 Kwi 2015 18:13 759 4
  • Poziom 8  
    Witam, po zasygnalizowaniu błędu P03 zacząłem rozkopywać zmywarkę w celu sprawdzenia (wydostania) grzałki. Nie jest łatwo ale się udało wyciągnąć grzałkę, która jest w całości z pompą (chyba tłoczącą na dysze). Whirlpool ADG9840 - Błąd P03 - awaria grzałki
    Na zdjęciu bimetal po prawej jak się domyślam wyłącza grzałkę przy 100°C, natomiast ten po lewej nie ma w sobie bimetalu i jest rozwarty - nie wiem czy tak ma być, bo przez niego nie grzeje grzałka. Sama grzałka i jej zasilanie są sprawne. Do czego w takim razie służy ten styk po lewej i czy mogę go pominąć "zewrzeć"? Gdyby któryś z kolegów znał odpowiedź proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    Witam
    Zabezpieczenie służy do ochrony przed przegrzaniem np.w wypadku włączenia grzałki bez wody (możliwość pożaru ). Sprawdź poziom wody w cyklu mycia.
    Pozdraiam
  • Poziom 8  
    Dzięki itam67, ale nie rozumiem jakie warunki muszą być spełnione, aby to zabezpieczenie zamknęło obwód grzałki. Skoro teraz ten styk jest rozwarty, to co spowoduje, że się zamknie.
    Woda w układzie jest, bo zmywarka nabiera wodę, zrasza naczynia, wypompowuje wodę, nabiera jeszcze raz, i w momencie gdy po raz drugi wypompowuje to wywala błąd F03 (wcześniej omyłkowo wpisałem P03). Tak myślę, że wtedy układ sprawdza, czy wypompowywana woda jest zagrzana, a skoro nie, to komunikat o błędzie.
    Otworzyłem to zabezpieczenie i w przeciwieństwie do tego po prawej nie ma w nim bimetalu, więc jak ma załączyć styk. Coś mi tu nie pasuje. Rozumiem, że gdy nie będzie wody, to grzałka zanim dojdzie do 100° C może coś uszkodzić, ale to zabezpieczenie nie pozwala w ogóle włączyć grzałkę. Whirlpool ADG9840 - Błąd P03 - awaria grzałki
  • Specjalista AGD
    ELFAbit napisał:
    jakie warunki muszą być spełnione, aby to zabezpieczenie zamknęło obwód grzałki.
    Musi być sprawne, a w tym wypadku jest uszkodzone. Po prostu zadziałało, a ponieważ jest to jednorazówka więc grzałka nie będzie grzać. Samo zabezpieczenie nie występuje jako część zamienna; tylko razem z grzałką.
  • Poziom 8  
    Dzięki bardzo, prawie wszystko wiem, ale tyle mi wystarczy. Zabezpieczenie, które chroni grzałkę przed uszkodzeniem, samo jak zadziała, to trzeba wymienić grzałkę (mimo że jest sprawna). Ja bym tego tak nie zaprojektował - wymieniać dobrą część, bo zadziałał bezpiecznik. Itam67 i zhudomel, dziękuję wam za pomoc i temat uważam za zamknięty.