Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 1.8 - kontrolka temperatury oleju i STOP

10 Kwi 2015 19:03 1959 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam Lagunę I z 1996 roku.
    Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka od oleju a razem z nią kontrolka od temperatury i kontrolka STOP.
    Poziom oleju i płynu sprawdzony.
    Co dziwne palą się one tylko gdy nie naciskam pedału gazu, gdy tylko lekko nacisnę i obroty pójdą powyżej 2 tyś. wszystkie kontrolki gasną.
    Wydaje mi się też że klimatyzacja nie działa bo gdy ją włączam to mimo że obroty delikatnie idą do góry to nie czuć różnicy w nawiewie i wentylator chłodnicy się nie uruchamia.

Dzisiaj zlokalizowałem pewien czujnik który znajduje się koło filtra oleju, nie jestem pewien ale może to być czujnik oleju. Gdy go odłączyłem kontrolki zgasły jednak klimatyzacja nadal nie chodzi.

Co może być przyczyną? Czy klimatyzacja ma coś wspólnego z olejem?
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 31  
    Co do ciśnienia to ten czujnik który zlokalizowałeś ,natomiast co do klimy to zacznij od sprawdzenia ilości czynnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Co do oleju to w przyszłym tygodniu postaram się wymienić olej i filtr bo i tak już na niego pora. Postaram się też naprostować miskę oleju bo mam lekkie wgniecenie może też trochę utrudniać przepływ oleju chociaż te wgniecenie jest już od kilku lat..
    Co do klimatyzacji to była rok temu nabijana i w zimę jeszcze normalnie działała po włączeniu jej szyby odparowywały w mgnieniu oka.
    Dziwi mnie tylko dlaczego wentylatory chłodnicy nie włączają się tak jak wcześniej że jak odpaliłem klimę na postoju mimo że woda nie miała 90stopni to wentylator uruchamiał się do schłodzenia klimatyzacji. Dzisiaj samochód stał 20 minut z odpaloną klimatyzacją a wentylatory odpaliły się dopiero gdy wskaźnik temperatury podniósł się do 3/4 wysokości.
    Podpowiedzcie mi też proszę bo teraz nie wiem już sam czy jak włączę klimatyzację to czy powinno być widać na sprężarce/pompie klimatyzacji jakąś różnicę? Bo teraz mimo że klimatyzacja się załącza to pompa tak jak by stała w miejscu, rolka z paskiem się kręci ale pod rolką ten cały korpus z trzema śrubami stoi w miejscu..
  • Poziom 18  
    Zmierz ciśnienie oleju i czynnika.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Problem z kontrolkami rozwiazany- okazal sie uszkodzony czujnik cisnienia oleju.
    Pozostaje tylko klimatyzacja, chcialem wymusic pompie zeby sie uruchomila, podac napiecie na cewke lecz nie moge znalezc przewodow od niej. Znalazlem jeden fioletowo bialy ktory idzie z pompy podalem na niego napiecie lacz nic sie nie dzialo, sprzeglo dalej stalo w miejscu.