Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenik - Połączenie rejestratora z centralą alarmową

danleig 10 Kwi 2015 22:10 774 3
  • #1 10 Kwi 2015 22:10
    danleig
    Poziom 2  

Witam.
    Zakupiłem 8-kanałowy rejestrator Kenik KK-6008IP, który niestety nie ma wyjścia alarmowego bezpośrednio do centrali alarmowej. Mi natomiast zależy, aby uszkodzenie kamery, równoważne z brakiem obrazu uruchamiało alarm.

W ustawieniach rejestratora znalazłem możliwość wysłania sygnału przez wyjście PTZ (RS485) w przypadku braku obrazu z kamery. Co to jest za sygnał, w sensie czysto technicznym? Czy istnieje możliwość podpięcia tym portem jakiegoś modułu połączonego z centralą alarmową, aby dowolny sygnał uruchomił wyjca? Może nawet da się podpiąć RS485 bezpośrednio do centrali alarmowej, do jakiejś linii sabotażowej (centrala Satel CA-10)?

Pozdrawiam.

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Kwi 2015 11:13
    sosarek
    Poziom 43  

Podłącz go do sieci, ustaw sobie powiadamianie na email i gotowe. Ustawienia PTZ służą do konfiguracji obsługi kamer wyposażonych w tą funkcję. Na temat samego RS-485:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/EIA-485

-1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 11 Kwi 2015 16:30
    danleig
    Poziom 2  

Witam.

Wiem, że ustawienia PTZ służą do obsługi kamer wyposażonych w tę funkcję.
    Ani nie posiadam kamer z funkcją PTZ ani ich nie potrzebuję. To na czym mi zależy, to uruchomienie alarmu gdy ktoś np. zbije kamerę. Wiadomość e-mail pełni funkcję informacyjną, natomiast nie odstraszy wandala czy złodzieja.

Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Kwi 2015 18:30
    sosarek
    Poziom 43  

W jaki sposób kamera ma sygnalizować jej zbicie? Rejestrator może co najwyżej wygenerować sygnał przy braku sygnału video - a tu przyczyny mogą być różne - źle zarobione wtyki, brak zasilania, uszkodzenie przewodu itp. O ile brak zasilania kamer da się jeszcze wyprowadzić do centrali to z utratą wizji będzie gorzej jeśli DVR nie posiada dedykowanego wyjścia alarmowego.

0