Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenik - Połączenie rejestratora z centralą alarmową

danleig 10 Apr 2015 22:10 1302 3
Optex
 • #1
  danleig
  Level 2  
  Witam.
  Zakupiłem 8-kanałowy rejestrator Kenik KK-6008IP, który niestety nie ma wyjścia alarmowego bezpośrednio do centrali alarmowej. Mi natomiast zależy, aby uszkodzenie kamery, równoważne z brakiem obrazu uruchamiało alarm.

  W ustawieniach rejestratora znalazłem możliwość wysłania sygnału przez wyjście PTZ (RS485) w przypadku braku obrazu z kamery. Co to jest za sygnał, w sensie czysto technicznym? Czy istnieje możliwość podpięcia tym portem jakiegoś modułu połączonego z centralą alarmową, aby dowolny sygnał uruchomił wyjca? Może nawet da się podpiąć RS485 bezpośrednio do centrali alarmowej, do jakiejś linii sabotażowej (centrala Satel CA-10)?

  Pozdrawiam.
 • Optex
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Podłącz go do sieci, ustaw sobie powiadamianie na email i gotowe. Ustawienia PTZ służą do konfiguracji obsługi kamer wyposażonych w tą funkcję. Na temat samego RS-485:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/EIA-485
 • Optex
 • #3
  danleig
  Level 2  
  Witam.

  Wiem, że ustawienia PTZ służą do obsługi kamer wyposażonych w tę funkcję.
  Ani nie posiadam kamer z funkcją PTZ ani ich nie potrzebuję. To na czym mi zależy, to uruchomienie alarmu gdy ktoś np. zbije kamerę. Wiadomość e-mail pełni funkcję informacyjną, natomiast nie odstraszy wandala czy złodzieja.

  Pozdrawiam.
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  W jaki sposób kamera ma sygnalizować jej zbicie? Rejestrator może co najwyżej wygenerować sygnał przy braku sygnału video - a tu przyczyny mogą być różne - źle zarobione wtyki, brak zasilania, uszkodzenie przewodu itp. O ile brak zasilania kamer da się jeszcze wyprowadzić do centrali to z utratą wizji będzie gorzej jeśli DVR nie posiada dedykowanego wyjścia alarmowego.