Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z internetem - rozłącza się internet średnio co 30 min

10 Kwi 2015 23:45 672 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z internetem w moim komputerze który zaczął się stosunkowo niedawno. tydzień temu po za instalowaniu solid worksa (wersja "spiracona" zacząłem zauważać ze internet mi się rozłącza zawsze po upływie około 30-40 min bez względu jak z niego korzystam czy przeglądarka czy gry korzystające z internetu czy poczta itd... Sprawdziłem liveboxa, kabel internetowy, dzwoniłem do pomocy technicznej, sformatowałem komputer i wyczyściłem go antywirusem, usunąłem rejestr i nic problem jest dalej ten sam. Na drugim komputerze jest ten sam internet orange 40mb/s i też po kablu, nie ma z nim żadnego problemu, u mnie tego też nie było do tego czasu a ten internet mam od 2 lat. Po zresetowaniu połączenia w panelu sterowania komputera internet wraca do normy na jekieś 2 min. Ogólnie po uruchomieniu komputera można korzystać z internetu jakieś 30 min i trzeba resetować kompa.Proszę o pomoc
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jaki konkretnie po tym czasie występuje komunikat na połączeniu?
  • Poziom 2  
    Najpierw transfer internetu spada praktycznie do zera, jak już przestaje ładować strony na przeglądarce to pojawia się ikona sieci, a na niej żółty trójkąt (nie wiem jak się to nazywa).
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pytanie kolejne wobec tego co jest napisane na żółtym trójkącie? Wstaw wtedy screen ze szczegółów połączenia.
  • Poziom 11  
    Zaraz po uruchomieniu kompa, wyłącz wszystkie programy które mogą kożystać z internetu (komunikator, klienty bittorrent, widgety systemu, programy pocztowe itp) włącz konsolę i zrób screena po wpisaniu polecenia netstat. Odczekaj około 25 minut najlepiej nie używając niczego i jeszcze raz screen z wynikami polecenia netstat.

Która wersja liveboxa? Taki z obciętym rogiem czy jak lekko uchylona książka?
    Jaki jest antyvirus na kompie? Próbowałeś wyłączyć zaporę?
    Jak masz przydzielony adres ip (na sztywno z ręki wpisany, czy przydzielany przez dhcp) To co opisujesz dzieje się zazwyczaj jak drugi komputer z takim samym adresem ip jest podpięty do routera lub próbuje nawiązać połączenie przez wifi.