Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sufit napinany,a rodzaj oświetlenia ledowego

11 Kwi 2015 09:21 4203 11
  • Poziom 13  
    Witajcie,

Mam pytanie do Was,bo sam w tej materii się nie ogarniam.

Chcę zrobić u siebie w domu sufit napinany-to jest taka folia rozciągliwa i montowana na gorąco i tworząca świecące elementy wnętrza, np własnie sufity jak na załączonych zdjęciach.

Normalnie jest on oświetlany paskami ledowymi-jak na załączonym zdjęciu,natomiast jeden z wykonawców proponował mi zastąpienie pasków ledowych paskami/modułami ledowymi ebonitowymi o długości L-50 cm każdy łączonych kolejno ze sobą.

Podobno jest to rozwiązanie dużo lepsze,dużo trwalsze i co za tym idzie sporo droższe.

Jestem w stanie dopłacić jeśli jest to zasadne,bo ściągnięcie takiego sufitu nie jest łatwe.

Proszę o pomoc i wyjaśnienie tematu.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Czy mógłby ktoś pomóc w temacie ledów?
  • Moderator
    To nie to forum. Nie zajmujemy się doborem artystycznym oświetlenia, lecz instalacjami je zasilającymi.
  • Poziom 13  
    Ja nie proszę o dobór artystyczny oświetlenia. .. lecz zadałem merytoryczne pytanie czym się różnią paski ledowe od pasków ledowych ebonitowych?

Które będą lepsze, bardziej wydajne i bardziej wytrzymałe do oświecenia takiego sufitu?

Przypomnę,że ściągnięcie membrany w celu wymiany oświetlenia led jest dość kłopotliwe i może być kosztowne, więc chcę zminimalizować ryzyko.
  • Specjalista elektryk
    Wskaż link do tego paska. Dla mnie termin ten jest obcy. znając życie może się okazać że zapłacisz fortunę a żywotność może się okazać krótsza niż najtańszych tradycyjnych ledów.
  • Admin Elektroenergetyka
    Najlepiej aby Twój wykonawca podał konkretny model i producenta jaki miał na myśli. Sama nazwa pasek ebonitowy LED nic nie mówi.
    Sufit o którym piszesz jest bardzo ładny ale jak sam zauważyłeś demontaż tego i ponowny montaż jest bardzo uciążliwy i kosztowny.
    Weź pod uwagę, że w dzisiejszych czasach nawet najdroższe komponenty potrafią się zepsuć ot tak. Nikt nie poleci czegoś bezawaryjnego - wszystko jest awaryjne. Mało tego, ma się nawet samo zepsuć po upływie gwarancji. Obecnie płaci się głównie za wygląd, gdyż jakość środka jest z reguły taka sama.
    Dlatego tak ważnym elementem każdej instalacji jest dostęp do połączeń i urządzeń. Chociażby aby prowadzić przeglądy i konserwacje ich.
    Jeśli koniecznie chcesz stosować tak drogie rozwiązanie w "obsłudze" postaraj się aby chociaż zasilacze do LED były dostępne. Np. jakieś otwory lub drzwiczki rewizyjne.
  • Poziom 13  
    Witam,

Poproszę go o podanie konkretnego modelu obu proponowanych rodzajów podświetlenia.

O skrzynki rewizyjne i dostęp do transformatorów oczywiście zadbałem.

Taka lampa nie jest niestety dobrym rozwiązaniem,bo sufit przy takim zastosowaniu nie da równomiernego światła na powierzchni membrany.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    W tym przypadku pewnym wyjściem mogło by być zduplikowanie pasków ledowych. Poprowadzić obok siebie dwa paski i tak poprowadzić okablowanie, żeby można było wyłączyć i zastąpić duplikatem uszkodzone odcinki np. metrowe lub dowolnej długości wg uznania. Wszystko odbywało by się bez demontażu sufitu.
  • Specjalista elektryk
    Rodmano80 napisał:
    Witam

Taka lampa nie jest niestety dobrym rozwiązaniem, bo sufit przy takim zastosowaniu nie da równomiernego światła na powierzchni membrany.

Pozdrawiam

Nie wiem na ile ważna jest dla Ciebie kwestia oszczędności, jeżeli będzie to dla Ciebie podstawowe źródło oświetlenia, zwróć uwagę na pobieraną moc takich taśm.
    Dla przykładu 140W taśm LED umiejscowionych przy dwóch dłuższych ścianach (pokój w prostokącie) światło "opadające" na ścianę nie dorównuję dwóm świetlówkom kompaktowym o łącznej mocy 36W umiejscowionym na środku pokoju w tradycyjnym kloszu. Oczywiście Twój zamysł jest inny, jednak będziesz dążył do rozmycia światła, a to także będzie się wiązało ze stratami.
    Pzdr.
  • Poziom 13  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.