Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G510 - Combojack i szumy

plejaz 11 Kwi 2015 10:22 924 2
  • #1 11 Kwi 2015 10:22
    plejaz
    Poziom 19  

Witam zauważyłem dziwny problem w moim laptopie Lenovo G510 ze złączem słuchawkowo/mikrofonowym.

Po podłączeniu słuchawek nausznych (wtyczka jack z dwoma paskami) wszystko działa poprawnie i nie słychać żadnych szumów.

Natomiast kiedy podłączam inne słuchawki dokanałowe (sprawdzałem na dwóch różnych), gdzie na jednej wtyczce (trzy paski) zintegrowany jest mikrofon i słuchawki pojawiają się szumy.

Kiedy przyjrzałem się obudowie to zauważyłem, że mam symbol tylko słuchawek obok gniazda jack, a tymczasem na stronie producenta wyraźnie jest napisane, że jest to złącze mikrofonowo/słuchawkowe.

Na innym laptopie gdzie widnieje symbol słuchawek/mikrofonu dokanałowe działają bez problemu.

Dodam jeszcze że podczas podłączania słuchawek dokanałowych w ustawieniach dźwięku "urządzenia do nagrywania" uaktywnia się drugi mikrofon, który do momentu kiedy nie jest podłączony pozostaje wyszarzony. Podobnie jest z słuchawkami, które po podpięciu zostają uaktywnione.

Czy te szumy spowodowane są uszkodzeniem gniazda ?
    W jaki sposób można to sprawdzić?
    Laptop jest na gwarancji, ale z drugiej strony tracić czas na odpowiedź z serwisu, że "u nas taki problem nie występuje" mi się nie uśmiecha...

Proszę o poradę, pozdrawiam!

0 2
  • #2 11 Kwi 2015 12:13
    sosarek

Poziom 43  

Po ich podłączeniu wyłącz mikrofon który się pojawia i sprawdź.

0
  Szukaj w 5mln produktów