Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox WC 5330 / 5222 - które lepsze?

11 Kwi 2015 10:35 1083 5
  • Poziom 9  
    Dzień dobry!
    Czy koledzy mogliby mi doradzić w następującej kwestii.

Pracuję w kancelarii, w której miesięcznie drukuje ok. 4000 stron A4, niezbędny do pracy jest dwustronny podajnik do skanowania/kserowania oraz duplex i dobrze by było gdyby urządzenie miało faks.

Obecnie pracujemy na HP M4345 MFP, ale jest to już bardzo wyżyłowane urządzenie i średnio co drugie-trzecie kserowanie pliku dokumentów zacina mi papier w górnym podajniku, co nie ukrywam jest bardzo irytujące i zajmuje dużo czasu, bo przy zacięciu trzeba sprawdzać co się skserowało a co jeszcze trzeba powtórzyć plus oczywiście "niszczy" oryginały jak się zakleszczą...

Na oku mam dwie maszyny Xeroxa - Work Center 5330 oraz 5222. One są co prawda A3 ale ponoć koszty drukowania są niższe niż przy urządzeniu A4.

Ktoś może powiedzieć, czy opłacają się takie urządzenia, proszę? Które lepsze? Nie pociągną użytkującego finansowo? Dobrze drukują? Jakieś opinie? Czy maszyny Xeroxa są dobre? A może jakieś inne urządzenie, które sprawdziłoby się w kancelarii?

Urządzenie powinno być nowe, bo z używanymi urządzeniami nie mam dobrego doświadczenia - gumki są pozużywane i potem pobierają po kilka kartek na raz albo brudzą. Nie chciałabym, aby potem toner pustoszył portfel. Na nową maszynę mamy budżet do 6000-7000 tysięcy złotych.

Ponieważ HP ma wyświetlacz LCD, wybór padł 2 Xeroxy, które też taki mają, bo jest to duża zaleta przy przesyłaniu skanów po sieci do komputerów.

Pomóżcie kobiecie, bo w potrzasku!!

PS Czy urządzenia Xeroxa są dobre? Kupując nową maszynę mam gwarancję, ale raczej wolałabym by było niezawodne niż fakt, że mając gwarancję zawsze mogą mi je bezpłatnie naprawić, bo wtedy biuro jest bez drukarki, a rezerwowej nie mamy...
  • Poziom 29  
    Witam

Pomysl o Ricoh MP301spf - urzadzenie a4 tanie w eksploatacji i zostanie jeszcze sporo grosza. Ma oczywiscie podajnik dokumentow dupleks i oczywiscie siec.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam
    Unikam ocen. Ponieważ naprawiam także takie urządzenia i przeraża mnie widząc co się dzieje zrobię jednak mały wyjątek. Niestety z gorzkim żalem, przykrością wystawiam tym urządzeniom złą notę! Jakość urządzeń Xerox, która jeszcze w latach 90-tych była ceniona za solidność (tzw.górna półka) w tej chwili spadła z hukiem makabrycznie. Głównie przez swoistą moim zdaniem kuriozalną politykę. Dzisiejsze nastawienie na maksymalne dojenie klienta jest kosmiczne, kuriozalne, nie zrozumiałe! Ceny części i materiałów przyprawiają klientów o palpitację. Jakość elementów woła o pomstę. Jakość sławnego Rank-Xerox z lat 1970-1990 nie ma nic wspólnego z dzisiejszą okrojoną i wynaturzoną polityką "innowacyjności" :roll: :oops: :twisted: , nowych modeli II-giej części członu starej uznanej kiedyś za stabilną marki. Dzisiaj to nie to samo, odwrót o 180*. Dlaczego? Właśnie dlaczego...?
    Ze względu na obniżone ceny detaliczne sprzętu na początku miałem zamiar nawet sprzedawać przykładową całą nową serię: WC 7120, 7125 ...itd ale po tym co widzę w serwisie, eksploatacji, braku stabilności, polityce, tandecie zespołów ograniczyłem ryzyko, zamknąłem temat sprzedaży urządzeń Xerox (nie mylić z marką Rank-Xerox !!!), nie sprzedaję! Wolę spać spokojnie... 8-)

Na pewno urządzenie które posiada format A3 będzie w użytkowaniu tańsze niż każde mniejsze u.wielofunkcyjne formatu do A4!!!
    Urządzenia o formacie A3 są przewidziane na większe obciążenia. Siłą rzeczy są bardziej wytrzymałe, stosunkowo tańsze w użytkowaniu.

Nie będą namawiał czy reklamował innych modeli, innych marek
    1. Nie wypada na Forum technicznym uprawiać reklamy
    2. Modeli jest zbyt wiele żeby tak wprost coś dopasować. Udaj się do najbliższego serwisu xero kopiarek, porozmawiaj z Technikiem, niech się zapozna dokładnie z Twoimi potrzebami.
    Nie kupuj w sklepach ze wszystkim, u sprzedawców komputerów, kas, oprogramowania, telewizorów. Ci co znają się na wszystkim przeważnie znają się na niczym. Sprzedawcy komputerów nie będą mogli powiedzieć zbyt wiele o sprzęcie typu xero. Informatyk jest od komputerów lub oprogramowania nie od urządzeń drukujących! Jak tzw.informatyk twierdzi że wie wszystko, uważaj!
    Nie kupuj na odległość, wysyłkowo czy mówiąc potocznie "w ciemno"! (to nie książka czy sukienka którą łatwo zwrócić)

3. Bardzo dobrą praktyką i solidną obsługą jest zaprezentowanie Klientowi wyboru przez przeprowadzenie próby jakościowej wydruku kolorowego oraz xero kopii z jego materiałów. Nie każdy model ma takie same właściwości!
    Na posiadanych w biurze handlowym serwisu xero kopiarek sprzęcie przeprowadza się próbę na konkretnych egzemplarzach wystawionych do sprzedaży. Klient ma pewność że ten egzemplarz może spełniać jego oczekiwania, decyduje się lub nie na ten który właśnie sprawdził.
    Sprzedawca ma satysfakcję, że sprzedał właściwy sprzęt, ma nadzieję na polecanie (reklama szeptana - bezcenna!)

Co do szczerej porady/ modelu.
    Najlepiej popytaj w rodzinie, u bliskich. Przeważnie od najbliższych usłyszysz prawdę, bez zabarwienia czy presji handlowej. Zapytaj jakie urządzenia mieli, jakie właśnie mają, ile ich kosztowały i kosztują w użytkowaniu, jak się spisują, jak szybko pojawia się w razie czego serwis, wypytaj o model. Niech sprawdzą i podadzą. Pamiętaj jednocześnie, że ten kto kupuje nowości jest siłą rzeczy tzw. królikiem doświadczalnym. Jakość produktów w tej chwili się celowo zmienia, ogranicza żywot podzespołów. Kupuj to co jest sprawdzone (opieraj/ ucz się na cudzych błędach), nie licz na szczęście, nie kupuj oczami lub sugestią handlowca tylko chłodną kalkulacją!!! "...im bardziej się błyszczy, ładniej wygląda tym bardziej podejrzane..."

Jedno stanowczo radzę, przemyśl Koleżanko temat urządzeń marki Xerox, oj przemyśl...!!! :!:

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 27  
    Koleżanko, w pełni popieram słowa kolegi "serwek" ,jeżeli urządzenia Xerox to tylko w kontrakcie, NIGDY na własność. A tak po prawdzie to jeżeli ta twoja HP spełnia twoje wymagania, to poszukaj dobrego serwisu i zainwestuj w naprawę, po porządnym serwisie z wymianą zużytych części będzie Ci służyć i służyć.
  • Poziom 20  
    WC5330 ma kolorowy skaner i jest szybsza, WC5222 ma skaner B&W oraz jest wolniejsza.
    Nie będę polemizował z poprzednikami ale mam WC5230 z licznikiem ponad milion i wymieniałem tylko elementy eksploatacyjne.
    Przy okazji maszyny WC7120 i WC7125 nie są dostępne od ponad roku, więc jeśli ktoś o nich pisze, że są nową serią ma niewielką znajomość urządzeń Xerox.
  • Moderator
    Gdyby Koleżanka @Mandarynia chciała jeszcze zadać dodatkowe pytania, proszę o wiadomość na PW.
    Tymczasem wątek zamykam.

Dyskusję, która już niczego nowego nie wniosła - usuwam.