Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAME ZF1, KRONO - Wyrzuca różnicówkę przy zamykaniu bramy

11 Kwi 2015 15:13 1047 2
  • Poziom 9  
    Jak w temacie,
    wyrzuca wyłącznik różnicoprądowy przy zamykaniu bramy, otwieranie przebiega normalnie, testowane również po odpięciu PE.
    Gdzie może tkwić problem?
    Zaznaczam, że brama działała bez jakiegokolwiek problemu przez trzy lata.
  • Poziom 23  
    Witam,

Najprawdopodobniej przetarł się przewód, (można sprawdzić odpinając kabel w siłowniku i uruchamiając napęd), możliwe też przebicie w samym siłowniku zamiana przewodów U z V dałaby podpowiedz, gdzie szukać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Niestety dopiero teraz mogłem to sprawdzić, a sprawa wygląda następująco.
    Brama działała przez ostatni dni bez zarzutu, po czym sytuacja powtórzyła się ponownie. Zamieniłem U z V i różnicówkę zaczęło wyrzucać przy otwieraniu, czyli wychodzi na to że w siłownikach nie ma problemu.
    Odpinałem zasilanie raz w lewym raz w prawym siłowniku, najpierw przy siłowniku potem bezpośrednio przy płycie sterującej wykonując około 10 pełnych cykli na każdym skrzydle, kompletnie nic się nie działo. Po ponownym podłączeniu obydwu siłowników i wykonaniu 3 cykli problem się niestety powtarzał.
    Przy płycie sterującej sprawdziłem całą instalację oraz złącza wszystko wygląda na sprawne.

Szwagier poinformował mnie dopiero teraz, że wszystko zaczęło się dziać od momentu ostatnich dużych wichur.