Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON PIXMA MG5650 - Drukarka do drukowania zdjęć. Jaka najlepsza?

11 Kwi 2015 15:47 6876 7
  • Poziom 11  
    Potrzebuję kupić drukarkę do wydruku fotografii na papierze fotograficznym z gramaturą 220-260 w formatach 10x15 ewentualnie format A4.

Liczy się oczywiście jakość wydruku jak i późniejsze koszta eksploatacyjne. Zauważyłem ,że ludzie kupują CANON PIXMA MG5650. Czy warto kupić tą drukarkę jaka jest jakość zdjęć, jak wygląda później uzupełnianie tuszu ? Budżet myślę ,że do 500zł.

Ewentualnie inne propozycje. Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Ja bym brał Pixmy z głowicami 1pl, MG5650 ma 2pl.
    Z głowicami 1pl do wyboru:
    Canon PIXMA iP7250
    Canon Pixma MG7550
    Zamienne kartridże są już do nich tanie np. PrintLab.
  • Poziom 11  
    No właśnie się zastanawiam nad tymi wiecznymi tuszami. Komplet 6 tuszy zamiennych kosztuje 36zł + dostawa. Jednak nie tak znowu mało bo pojemności nie powalają. Z wiecznym tuszem można by kupić tusz osobno w buteleczkach po 100ml za 86zł + dostawa. Tak więc 100ml wyszło by za 7zł a tutaj 14zł... Nie chcę otwierać zakładu poligraficznego ale od czasu do czasu wydrukować kilka odbitek bo nei bawi mnie latanie z 1-5 zdjęciami do zakładu co chwila. Przeraża mnie tylko widmo kupowania co chwila tych tuszy małymi pojemnościami.
  • Poziom 19  
    Bez przesady z tym widmem i strachem. ;) Do mojej MG5150 kartridże mają pojemność 10,5ml każdy, a wydrukuję na nich co najmniej 40 kartek A4 w jakości foto. Pojemniki CLI551 PrintLab mają 15ml tuszu.
    Z napełnianiem zawsze są jakieś problemy, z których najmniejsze to brudne ręce ubranie i okolice w koło. ;) Ale jeśli Cię to nie przeraża to masz wybór.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Sługa WSI napisał:

PrintLab to nie są tusze bez wad, to są "chińszczaki" jak każde inne tylko, że w pudełku.
    W pierwszym zamówieniu (6709) zamiast jednego tuszu w pudełku dostałem no-name a w drugim zamówieniu (10833) tusze żółte były o połowę bardziej intensywne, czego nie dało się skorygować w ustawieniami sterownika.

....

To miałeś pecha. Ja od 3 lat u nich kupuję, przemieliłem 23 komplety i żadnych problemów, ani z odwzorowaniem kolorów, ani z ewentualnym zasychaniem nie miałem. Trzepię zdjęcia kiedy mam na to ochotę.
    Co do 20zł to ja tyle płacę za samą przesyłkę kurierską.
  • Poziom 19  
    Sługa WSI napisał:
    Poczytaj np. wpisy kolegi sorier.
    Też tak liczył, że z "flaszki" wyjdzie najtaniej.
    Po 500 wydrukach zapchana głowica (regenerował tusze oryginalne), musiał kupić komplet oryginałów aby odesłać drukarkę na gwarancję.
    Niby serwis napisał, że głowica miała wadę fabryczną, ale przed dolaniem tuszu zamiennego do pojemnika jakoś ta "wada fabryczna" się nie ujawniła...

Miała wadę fabryczną czy nie miała, wymienili gratis. Nic nie wskazuje na to, że była to wina tuszu lub regeneracji kartridży (dolewania z butli), bo wciąż używam tych samych startowych kartridży, tego samego tuszu sudhaus i resetera. 100% dysz drożnych :)