Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter Quad sygnał tylko na dwóch wyjsciach

dar22 11 Kwi 2015 21:37 1425 6
  • #1 11 Kwi 2015 21:37
    dar22
    Poziom 9  

Witam .
    Wiatr zerwał mi jedną z anten satelitarnych. Postanowiłem jej nie zakładać ponownie i kupiłem konwerter Inverto Quad Black Ultra im założyłem na drugi talerz.Posiadam dekoder Polsatu z PVR oraz dekoder Orange.Po założeniu konwertera w uchwycie praktycznie od razu miałem piękny obraz na Polsacie i brak sygnału na Orange ( F-ki podłączyłem do skrajnych wyjść) Po przełączeniu wtyku dekodera Orange obok wtyczki Polsatu obydwa dekodery działają super (Polsat bez nagrywania) Jakość sygnału Polsat -wysoka jakość sygnału . Siła sygnału -64%
    (większej nigdy nie udało mi się uzyskać na zadnym konwerterze) Jakość sygnału Orange -100% . Siła sygnału bliska 90%. Po ponownym przełączeniu wtyków w skrajne połączenia i obróceniu konwertera w uchwycie o ponad 30 stopni. pojawia się silny sygnał na wyjściu na którym go do tej pory nie było , natomiast ginie do zera na wyjściu na którym sygnał był. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją.

0 6
  • #2 11 Kwi 2015 22:48
    maksar
    Poziom 24  

dar22 napisał:
    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją.

Ja.

0
  • #3 11 Kwi 2015 23:15
    geco
    Poziom 24  

Może coś pomyliłeś i kupiłeś quattro .

0
  • #4 12 Kwi 2015 13:00
    dar22
    Poziom 9  

Kupiłem konwerter Quad
    Quad High-Gain low-Noise 40 mm LNB
    With Built-in Multiswitch, Connect up to 4 receivers directly, HDTV DVB-S2 Compliant.
    ULN+Noise Reduction Technology

Jeden z Panów spotkał się z taką sytuacją. Jaka była przyczyna takiego stanu rzeczy ?

0
  • #6 13 Kwi 2015 11:19
    dar22
    Poziom 9  

Dzisiaj wysyłam konwerter do sprzedawcy. Technicy z działu napraw mają ocenić stan konwertera i ewentualnie wysłać nowy.

1
  • #7 20 Paź 2015 17:22
    dar22
    Poziom 9  

Sprzedawca odesłał konwerter innej marki( nieznana) twierdząc, że będzie lepiej dzałał na takiej jak moja antenie ( nie jest zbyt wielka) . Założyłem konwerter - faktycznie działa. Sprzedawca pokrył koszty wysyłki i różnice w cenie konwerterów .
    Wszystko działa zamykam temat

1
  Szukaj w 5mln produktów