Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter Quad sygnał tylko na dwóch wyjsciach

11 Kwi 2015 21:37 1704 6
 • Poziom 9  
  Witam .
  Wiatr zerwał mi jedną z anten satelitarnych. Postanowiłem jej nie zakładać ponownie i kupiłem konwerter Inverto Quad Black Ultra im założyłem na drugi talerz.Posiadam dekoder Polsatu z PVR oraz dekoder Orange.Po założeniu konwertera w uchwycie praktycznie od razu miałem piękny obraz na Polsacie i brak sygnału na Orange ( F-ki podłączyłem do skrajnych wyjść) Po przełączeniu wtyku dekodera Orange obok wtyczki Polsatu obydwa dekodery działają super (Polsat bez nagrywania) Jakość sygnału Polsat -wysoka jakość sygnału . Siła sygnału -64%
  (większej nigdy nie udało mi się uzyskać na zadnym konwerterze) Jakość sygnału Orange -100% . Siła sygnału bliska 90%. Po ponownym przełączeniu wtyków w skrajne połączenia i obróceniu konwertera w uchwycie o ponad 30 stopni. pojawia się silny sygnał na wyjściu na którym go do tej pory nie było , natomiast ginie do zera na wyjściu na którym sygnał był. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją.
 • Poziom 24  
  dar22 napisał:
  Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją.

  Ja.
 • Poziom 25  
  Może coś pomyliłeś i kupiłeś quattro .
 • Poziom 9  
  Kupiłem konwerter Quad
  Quad High-Gain low-Noise 40 mm LNB
  With Built-in Multiswitch, Connect up to 4 receivers directly, HDTV DVB-S2 Compliant.
  ULN+Noise Reduction Technology

  Jeden z Panów spotkał się z taką sytuacją. Jaka była przyczyna takiego stanu rzeczy ?
 • Poziom 9  
  Dzisiaj wysyłam konwerter do sprzedawcy. Technicy z działu napraw mają ocenić stan konwertera i ewentualnie wysłać nowy.
 • Poziom 9  
  Sprzedawca odesłał konwerter innej marki( nieznana) twierdząc, że będzie lepiej dzałał na takiej jak moja antenie ( nie jest zbyt wielka) . Założyłem konwerter - faktycznie działa. Sprzedawca pokrył koszty wysyłki i różnice w cenie konwerterów .
  Wszystko działa zamykam temat