Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics/st-ch530 - Podpięcie źródła dźwięku.

Winch2005 12 Kwi 2015 10:26 870 3
  • #1 12 Kwi 2015 10:26
    Winch2005
    Poziom 9  

Witam.
    Starałem się przeszukać forum, lecz jestem chyba zbyt słaby w tle klocki. Dlatego z góry przepraszam, jeżeli rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki.

Posiadam wieżę Technics ST-CH530. Dostałem ją nie dawno od znajomego i nie mogę jej podpiąć pod komputer. Z tyłu mam tylko dwa komplety wejść RCA - Phono oraz Ext IN. To drugie milczy, a phono brzmi tragicznie. Są również dodatkowe wejścia jak np. tape, ale one używają jakiś specjalnych wtyczek. Można kupić jakąś przejściówkę?

Nie wiem też o co chodzi z tym Ext In. Myślałem, że pełni to funkcję AUX, a jednak mam ciszę na nim. Do czego służy?

Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2015 12:50
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Widocznie masz jakąś usterkę, EXT IN (external input, czyli wejście zewnętrzne) to właśnie AUX i powinno działać jak wprowadzisz sygnał i przełączysz na to źródło. PHONO jest tylko i wylącznie pod gramofon - posiada wysoką czułość 2,5mV(dlatego miałeś zniekształcony dźwięk bo wejście zostało przesterowane) i specjalną charakterystykę pod wkładkę magnetoelektryczną.
    Wejścia wielopinowe służą wyłącznie do łączenia z pozostałymi segmentami tej miniwieży czyli RS-CH730 (deck) i SL-CH530(CD) .
    Sygnał wprowadziłeś na pewno w gniazda EXT IN ?

0
  • #3 12 Kwi 2015 15:13
    Winch2005
    Poziom 9  

Tak. Dziękuje za informacje o wejściu phono. Jestem już mądrzejszy :)

Nie można by się wpiąć w konkretne piny na tych specjalnych wejściach?

0
  • #4 12 Kwi 2015 17:42
    irekr
    Moderator

To dość zabytkowe urządzenie i faktycznie dość ubogie w gniazda zewnętrzne.
    Manual, może masz a może nie...
    http://diagramas.diagramasde.com/audio/Technics%20se_ch530.pdf
    Jest opisane co i jak.
    Do tych specjalnych złącz szufladowych lepiej się nie dotykaj, chyba że nie uda Ci się uruchomić żadnego z dostępnych Chinchów.
    Sukcesów.

0