Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak powstają zakłócenia w telefoni analogowej

Lemon_04 12 Kwi 2015 15:47 723 5
  • #1 12 Kwi 2015 15:47
    Lemon_04
    Poziom 2  

Witam.
    Mam taki problem, odnośnie rozmów przez aparat analogowy. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak powstają zakłócenia, różnego typu przesłuchy podczas rozmowy, oraz jak można takie problemy naprawić.
    Z góry dziękuje

0 5
  • #2 12 Kwi 2015 15:58
    Dacomos
    Poziom 33  

Lemon_04 napisał:
    aparat analogowy

Telefon? żródeł zakłóceń moze być dużo - najprostsze filtry RLC ale podaj więcej danych.

0
  • #3 12 Kwi 2015 16:03
    Lemon_04
    Poziom 2  

Powiem wprost, nauczyciel kazał mi przygotować prezentacje na temat powstawania zakłóceń, przesłuchów, przydźwięków, oraz sposobach ich eliminacji.

0
  • #4 12 Kwi 2015 16:06
    Dacomos
    Poziom 33  

Zadanko szkolne :D więc inaczej pokaż co tam wymyśliłeś i coś się poprawi.

0
  • #5 12 Kwi 2015 16:27
    Lemon_04
    Poziom 2  

Jestem na początku pisania, zamierzam zrobić to dość szczegółowo, wymieniam typy zakłóceń (tj. trzaski, pogłosy etc) wyszukałem na różnych stronach, że odpowiedzialny za to może być sam aparat telefoniczny, lub kabel sygnałowy, lecz nie mogę znaleźć w jaki sposób do tego dochodzi, jeśli chodzi na przykład o kabel, przecież sam z siebie raczej się nie psuje..

0
  • #6 30 Kwi 2015 22:14
    lemu
    Poziom 19  

Linia telefoniczna to dwa przewody skręcone w jedną parę. Możliwe są więc zakłócenia symetryczne (między żyłami) i niesymetryczne (między żyłą a ziemią). Szkodliwe jest doziemienie jednej z żył (pogorszenie izolacji względem ziemi). Omyłkowe podłączenie żył z różnych par w kablu skutkuje zakłóceniami ( np. przesłuchy). Brak dopasowania do obowiązującej w telekom. impedancji 600 Ohm skutkuje odbiciami (pogłosem, echem). Zbyt duży sygnał w jednej z par kabla wieloparowego powoduje przenikanie sygnału do sąsiednich par itd.

0