Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pistolet do malowania natryskowego dachu

zdzisiek1979 12 Kwi 2015 16:40 5868 5
  • #1 12 Kwi 2015 16:40
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Witam.
    Niebawem bo tak na przełomie maja czerwca przymierzam się do malowania dachu. Dach z blachy ocynkowanej. Malowanie ręczne to koszmar a tu by trza podkład i farbę właściwą. Dodatkowo poprzez pędzel spada wydajność samej farby.
    Zastanawiam się nad zakupem pistoletu z silnikiem Wagner modelu nie podaję bo nie wiem jaki. Kiedyś się bawiłem w castoramie nim i efekt taki se.
    I teraz pytanie do was, przerabialiście temat bawiliście się nim malowaliście dach lub inne konstrukcje stalowe nim. Chodzi o kwestie farb bo podobno do akrylowych pokojowych to jest efekt nie ciekawy.
    Myślałem nad klasycznym rozwiązaniem kompresor i pistolet ale nie ukrywam że w grę wchodzi kasa to raz bo chcę jak najtaniej a dwa i to bardziej ważne kryterium to brak miejsca na przechowywanie kompresora.
    Rozwiązanie pistoletu natryskowego było by optymalnym rozwiązaniem pod względem przechowywania.

Co wy na to? Jeszcze do tego dochodzi to że dach jest spadzisty.
    Jeszcze będę chciał trafić w castoramie na prezentację ale nie wiem czy się uda.

0 5
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2015 18:19
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Osiem lat temu kupiłem Wagnera W 550 w Castoramie. Był najtańszy w tym przedziale - chciałem tylko mieszkanie pomalować, wiec nie szukałem nie wiadomo czego. Obskoczył już wszystkich w rodzinie. Malowałem też siatkę na działce, latarnie osiedlowe oraz starą blachę falistą na dachu znajomego. Działa do tej pory.

Myślę, że śmiało mogę go polecić do amatorskich prac.

PS Na jesieni będę malował dach u siebie na działce :D

2
  • #3 12 Kwi 2015 21:03
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

W wolnej chwili popatrzę w L-M i castoramie.
    Brałem pod uwagę albo typowo ręczny lub ten z wężem powietrznym.
    Głównie tylko mam dach do malowania to będzie z 100m2 trapezowej i muszę go minimum dwa razy oblecieć podkładem i docelową.

Ech na samą myśl mnie trafia ... :D

0
  • #4 15 Kwi 2015 16:44
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Witam ponownie.
    Zakup dokonany troszkę się pospieszyłem tyle że będę musiał się nauczyć go obsługi. Ba obsługa to nie problem, ale ustawienia muszę opanować.
    Próby były kiepskie.

Był akurat w promocji model W 565 ale skoro 550 ma dobra opinię :D to wziąłem 550. O dziwo 565 był nawet tańszy.

0
  • #5 25 Maj 2015 20:35
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

No i tak dach pomalowałem a pistolet się popsuł. Awaria po stronie dozownika.
    Wycieka farba z pod języka spustowego. Uszkodzony został uszczelniacz iglicy.
    Prawdopodobnie od farby tlenkowej bo jest szorstka. Rozmontowałem i tak to wygląda jak by się wytarł i lekko przepuszcza.
    Ale co tam jutro jadę go na reklamację zawieść i zobaczymy czy uznają czy zrobią odpłatnie. Szlak mnie trafił. Oby nie trafił większy.

1
  • #6 05 Cze 2015 13:51
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

No dzisiaj odebrałem z naprawy gwarancyjnej. Zamiast naprawić wymienili mi na nowy cały dozownik łącznie z pojemnikiem.

0