Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydraulika siłowa - sterowanie wiertnicą ziemną , podłączenie rozdzielaczy .

12 Kwi 2015 17:29 2067 3
  • Poziom 13  
    Czesc
    zrobiłem sobie kopie takiego świdra ziemnego takiego jak na pierwszym zdjęciu.
    Jak widać sa tu 3 regulacje za pomoca siłowników dwustronnego działania + silnik hydrauliczny. Przepływ oleju z ciągnik max 65l/min. By świder wiercił konieczna jest jednoczesna praca silnika + wysuw kolumny z wiertlem w dół. Orginalne sterowanie wygląda jak na załączonych 3 zdjęciach z opisami.
    Nie rozumiem do końca podłączenia tej sekcji do regulacji góra-dół ...
    ale ja chce zrobić to na rozdzielaczach elektrycznych - tak rozdzielaczach, bo z tego co wiem musze dać 2 rozdzielacze a przed nimi dzielnik regulowany - 1 sekcyjny do włączania silnika na który ustawie przeplyw na dzielniku ok 90% "całości" oleju, i drugi rozdzielacz 3 sekcyjny do regulacji polozenia wiertła na który pójdzie reszta czyli ok 10%. Z tego co wiem jak dam 1 rozdzielacz 4 sekcyjny to nie beda mi "na raz" działać 2 sekcje , a jest to konieczne by świder działał. Czy dobrze myśle ?
    Jakby mi ktoś kto ma doświadczenie to rozrysował jak to podłączyć i jakich komponentów użyć to byłbym bardzo wdzięczny.

Kolega zrobił podobną maszyne (tzn inna ale o podobnie rozbudowanej hydraulice tj 4 siłownik + 2 silniki hydro) na 2 rozdzielaczach cetop z firmy agricola i dzielniku VPR3 i mówił mi że w praktyce nie działa to tak pięknie tzn że silniki i tak bardzo zwalniają podczas gdy wykonuje się regulacje ustawienia maszyny za pomocą siłowników. a przecież nie powinno tak być skoro na rozdzielacz regulacyjny jest ustawiony stały przepływ. Albo on coś źle podłączył albo nie wiem [;)] .
    prosze o rady, nie jest to już tak mała kwota pieniędzy więc nie chciałbym kupić czegoś co nie będzie działać [;)] .

pozdrawiam Piotrek

hydraulika siłowa - sterowanie wiertnicą ziemną , podłączenie rozdzielaczy . hydraulika siłowa - sterowanie wiertnicą ziemną , podłączenie rozdzielaczy . hydraulika siłowa - sterowanie wiertnicą ziemną , podłączenie rozdzielaczy . hydraulika siłowa - sterowanie wiertnicą ziemną , podłączenie rozdzielaczy .
  • HELUPOWER
  • Poziom 12  
    A to nie jest jest tak że dzielnikiem regulujesz ciśnienie na posuwie? (na zasadzie zaworu przelewowego).
  • HELUPOWER
  • Poziom 7  
    mr-x napisał:
    a przecież nie powinno tak być
    To już zależy od zastosowanych dzielników strumienia lub ich namiastek...

W profesjonalny sposób należało by użyć dwóch pomp, jedna na WOM-a z własnym zbiornikiem oleju i chłodzeniem - nieograniczona moc dla świdra i niezakłócony przepływ), a ciągnikowa do napędu pomocniczych siłowników.
    mr-x napisał:
    Przepływ oleju z ciągnik max 65l/min
    Przy 180barach to tylko 20kW mocy hydraulicznej. Stosując niezależną pompę na WOM, można przekazać do świdrów i 100KW - wedle życzenia.
  • Poziom 12  
    @krzysztof.ndt można też zapiąć do pracy podwójny zestaw pomp zapiętych na WOM.Jedna sekcja zasila silnik świdra, druga ruchy siłowników i wtedy wpinając zawór przelewowy na sekcji siłownika "posuwu" mamy płynną regulację a tym samym max. postęp wiercenia (chociaż przy takim krótkim skoku jak na obrazku)
    Cytat:
    świder będzie używany góra raz na rok
    i czasie pracy, to wystarczą stałe nastawy.(dławik,zaw. przelewowy).
    Cytat:
    mr-x napisał:
    a przecież nie powinno tak być

niestety tak będzie,bo rozdzielacz od obrotu zasilany jest z przelewu rozdzielacza 3-sekcyjnego więc jakikolwiek przelew na siłowniku "posuwu" (a nawet na przelewie między sekcjami bo takie występują) będzie wiązał się ze spadkiem obrotów silnika świdra.