Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon dwurodzinny - Wideodomofon własnej produkcji. kamera ?? monitory??

Kamhyl 12 Apr 2015 22:07 2541 7
    Kamhyl
    Level 10  
    Witam serdecznie, potrzebuję wideodomofon dwurodzinny lecz ceny rynkowe są strasznie wysokie.... W mojej sytuacji potrzebuję może nie koniecznie wideodomofonu, lecz czegoś w stylu kamera + dwa monitory które wyświetlały by jednocześnie obraz z tej kamery. Wymyśliłem sobie że przecież wystarczy zwykła kamera plus monitory, lecz nie wiem jakie można by zastosować monitory/wyświetlacze???? Czy znajdę kamerkę z dwoma wyjściami do tych monitorów??? Proszę was o radę czy w ogóle mój pomysł jest dobry a jeśli tak, to proszę o podanie przykładowych marek/modeli kamer + monitory/wyświetlacze. Z góry dzięki za info i pozdrawiam!!!
  • Helpful post
    niewolno2
    Level 39  
    Możesz zastosować dowolną kamerę posiadającą wyjście Video po zastosowaniu rozdzielacza video podłączasz monitory posiadające wejście video i po sprawie, to tak w telegraficznym skrócie. Można obraz z kamer wykorzystać podłączając również TV.
  • Helpful post
    Wafer
    Level 20  
    Jak wyżej, dowolna kamera analogowa, dla przykładu - CMOS EC-SF-1170 (totalny chińczyk, ale tani).

Do tego 2 monitory, ja bym wykorzystał dowolny 'monitor samochodowy' o przekątnej 7-10cali z wejsciem AV, na znanym portalu aukcyjnym za niecałe 100zł, do tego rozdzielacz i trochę kabla, łącznie w 300zł powinieneś się zmieścić ;)
    Kamhyl
    Level 10  
    No i o to mi chodziło ;) Tak też sądziłem że da to rady ogarnąć, tylko nie wiedziałem czy mam rację ;). Dzięki bardzo za odpowiedź. A jeśli już tak piszemy to możecie polecić jakieś kamery w rozsądnej cenie??
    Wafer
    Level 20  
    Wszystko zależy czego oczekujesz i ile chcesz na nią wydać, kamerę kupisz i za 60zł i za 600zł... gdzie ona będzie umieszczona, czy przy furtce czy gdzieś z daleka, czy ma być ją widać czy nie, czy kopułka czy klasyczna, czy chcesz widzieć mniej więcej kto przyszedł, czy chcesz widzieć ilu dniowy ma zarost...
    Kamhyl
    Level 10  
    Hahahahaha ;) Nie no chciałbym żeby było widać kto przyszedł , odległość ok 5m na wysokości ok 4m. Żeby nie było "pixelozy" tylko w miarę normalny obraz. Kamera może być widoczna itp.
    intertime

Level 15  
    Tak z ciekawości:
    - jak chcesz rozwiązać powiadomienie że ktoś dzwoni?
    - jak chcesz realizować otwieranie furtki?
    - skąd ktoś będzie wiedział że jesteś w domu i nie odejdzie od furtki zanim wyjdziesz i dowiesz się kto to i otworzysz mu furtkę (kurier, inkasent itd)?
    Kamhyl
    Level 10  
    - Mam bezprzewodowy dzwonek przy bramie.
    - Otwierać bramę będę tak jak dotychczas poprzez pilot w domu ( później znajdzie miejsce przy monitorze)
    - Dlatego chcę mieć monitor/monitory cały czas podłączone, ale wybudzanie obrazu odbywać się będzie poprzez naciśniecie guzika ON/OFF. Skoro teraz czekają aż otworzę, a chwilę to trwa to z kamerą będzie tylko szybciej ;) Tak mi się wydaje.