Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon dwurodzinny - Wideodomofon własnej produkcji. kamera ?? monitory??

12 Kwi 2015 22:07 2313 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, potrzebuję wideodomofon dwurodzinny lecz ceny rynkowe są strasznie wysokie.... W mojej sytuacji potrzebuję może nie koniecznie wideodomofonu, lecz czegoś w stylu kamera + dwa monitory które wyświetlały by jednocześnie obraz z tej kamery. Wymyśliłem sobie że przecież wystarczy zwykła kamera plus monitory, lecz nie wiem jakie można by zastosować monitory/wyświetlacze???? Czy znajdę kamerkę z dwoma wyjściami do tych monitorów??? Proszę was o radę czy w ogóle mój pomysł jest dobry a jeśli tak, to proszę o podanie przykładowych marek/modeli kamer + monitory/wyświetlacze. Z góry dzięki za info i pozdrawiam!!!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz zastosować dowolną kamerę posiadającą wyjście Video po zastosowaniu rozdzielacza video podłączasz monitory posiadające wejście video i po sprawie, to tak w telegraficznym skrócie. Można obraz z kamer wykorzystać podłączając również TV.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jak wyżej, dowolna kamera analogowa, dla przykładu - CMOS EC-SF-1170 (totalny chińczyk, ale tani).

Do tego 2 monitory, ja bym wykorzystał dowolny 'monitor samochodowy' o przekątnej 7-10cali z wejsciem AV, na znanym portalu aukcyjnym za niecałe 100zł, do tego rozdzielacz i trochę kabla, łącznie w 300zł powinieneś się zmieścić ;)
  • Poziom 10  
    No i o to mi chodziło ;) Tak też sądziłem że da to rady ogarnąć, tylko nie wiedziałem czy mam rację ;). Dzięki bardzo za odpowiedź. A jeśli już tak piszemy to możecie polecić jakieś kamery w rozsądnej cenie??
  • Poziom 20  
    Wszystko zależy czego oczekujesz i ile chcesz na nią wydać, kamerę kupisz i za 60zł i za 600zł... gdzie ona będzie umieszczona, czy przy furtce czy gdzieś z daleka, czy ma być ją widać czy nie, czy kopułka czy klasyczna, czy chcesz widzieć mniej więcej kto przyszedł, czy chcesz widzieć ilu dniowy ma zarost...
  • Poziom 10  
    Hahahahaha ;) Nie no chciałbym żeby było widać kto przyszedł , odległość ok 5m na wysokości ok 4m. Żeby nie było "pixelozy" tylko w miarę normalny obraz. Kamera może być widoczna itp.

• Poziom 15  
    Tak z ciekawości:
    - jak chcesz rozwiązać powiadomienie że ktoś dzwoni?
    - jak chcesz realizować otwieranie furtki?
    - skąd ktoś będzie wiedział że jesteś w domu i nie odejdzie od furtki zanim wyjdziesz i dowiesz się kto to i otworzysz mu furtkę (kurier, inkasent itd)?
  • Poziom 10  
    - Mam bezprzewodowy dzwonek przy bramie.
    - Otwierać bramę będę tak jak dotychczas poprzez pilot w domu ( później znajdzie miejsce przy monitorze)
    - Dlatego chcę mieć monitor/monitory cały czas podłączone, ale wybudzanie obrazu odbywać się będzie poprzez naciśniecie guzika ON/OFF. Skoro teraz czekają aż otworzę, a chwilę to trwa to z kamerą będzie tylko szybciej ;) Tak mi się wydaje.