Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita hp457dwex2 - oryginał?

13 Apr 2015 00:44 13779 10
  • Level 10  
    Witam
    Kupiłem w castoramie wkrętarkę Makita HP457DWEX2, ale mam pewne obawy, na moje oko "nie jest to makita" - dlaczego, ponieważ nie ma nic w internecie o tej wkrętarce, nawet na stronie makity nie istnieje(polskiej jak i zagranicznej), sprawdziłem tą wkrętarkę i jakościowo jest nawet ok, ale widać że to "tania" makita i do tego baterie z innej 18v makity nie pasują do tej - (mają trochę inne gniazdo)
    I tu jest moje pytanie, co to za sprzęt i czy opłaca się go zostawić, ponieważ myślę o pilnym oddaniu tej wkrętarki.
    Proszę o pomoc Makita hp457dwex2 - oryginał?
  • Level 30  
    Zdjęcie zerżnięte z Castoramy a to zwykła reklamówka, przydałoby się realne zdjęcie dobrej jakości z obu stron.
  • Level 10  
    Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli czegoś nie dodałem to proszę dać znać :D

Dodano po 2 [minuty]:

Makita hp457dwex2 - oryginał?

Dodano po 5 [minuty]:

Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał? Makita hp457dwex2 - oryginał?
  • Level 30  
    Jest to oryginał, nie sądzę by Castorama pozwoliła sobie na sprzedaż podrób, po prostu to tańsza wersja bez walizki wyróżniająca się niekompatybilnością aku i ładowarki.
    Możliwe że to produkt tylko dla tej sieci sklepów i nigdy nie będzie na stronie Makity.
  • Level 12  
    Ile za nią dałeś ? Tak jak kolega wyżej wspomina wygląda na oryginał i po nazwie modelu, konstrukcji body i tabliczce znamionowej. Tylko mam wątpliwości co do jakości tych aku. W końcu to "nowa konstrukcja" do sprzedaży w markecie, która będzie leżeć obok einhella i zielonego boscha ("chińszczyzny") na czymś musieli zaoszczędzić żeby się to opłacało.
  • Level 22  
    .... też nie wierzę aby wielki market sprzedawał "lewy" towar.
    Natomiast radzę aby zwrócić towar do sklepu ze względu na wątpliwości , które będziesz miał do końca życia narzędzia... .
    pozdrawiam Sławek
  • Level 10  
    Zapłaciłem 540zł
    I nie wiem czy dobrze zrobiłem, jest jeszcze jakaś fajna wkrętarka w tej cenie?
    Przy zakupie myślałem jeszcze o Mac Allister MHD18A-2li 18V 1,6Ah 36Nm - wygląda trochę porządniej od makity( ma metalowy uchwyt wiertarski i wskaźnik naładowania) oraz ma 3 lata gwarancji :P
    Oraz AEG BS12C2li -kit1b 12v 3,0 i 1,5Ah 40Nm 3 lata gw.

Dodano po 6 [minuty]:

A i takie pytanie czy do tej makity w przyszłości będzie się dało kupić nowe baterie, bo według mnie może być z tym problem z powodu tego że wkrętarka praktyczne nie istnieje ani na stronie makity(każdej) ani nigdzie indziej :\

Dodano po 9 [minuty]:

Ale dylemat, bo ogólnie wkrętarka świetnie działa (wysoka kultura pracy przekładni i udaru, braki luzów, dość cicha, ogólnie solidna obudowa itd. sam już nie wiem, co wy o tym myślicie?
  • Level 27  
    Witam

Zrobiłeś bardzo dobrze. Makita to sprzęt na lata. Dobrze eksploatowany i konserwowany będzie działał bezawaryjnie. Sprzęt, który kupiłeś jest oryginalny. Na holenderskiej stronie Makity jest do niego dokumentacja techniczna - zerknij:

http://www.makita.nl/images/files/onderdelen/nl/DF347D-TE.pdf

Także widać, że ten model występuje w ofercie firmy. Problemu także nie będzie z zakupem akumulatorów BL1813G, bowiem jest on dostępny w sklepie Makity:

http://www.makita.sklep.pl/akumulator-bateria...ah-li-ion-oryginal-do-td127-jv183-p-6076.html

Także wszystko jest w porządku i niczym się nie przejmuj.

Pozdrawiam

Krystian
  • Level 10  
    Ok, wielkie dzięki za pomoc
    Czyli te wkrętarki które napisałem nie są godne polecenia?

Dodano po 14 [minuty]:

A i takie pytanie, dziś podczas testów miałem dziwną sytuacje ale zdarzyła się tylko raz tzn. Gdy odkręciłem uchwyt wiertarski na max i rozpocząłem go zakręcać uchwyt zaczął tak jakby przeskakiwać podobnie jak popularna grzechotka(klucz), gdy ręcznie kręciłem uchwytem to samo lecz gdy zakręciłem go na max to ten efekt przestał występować, przy następnych próbach już się nie powtórzył wtf?
  • Level 12  
    AEG/Milwaukee robią też świetne wkrętarki i są godne polecenia. Mac mnie nie przekonuje.
    Nie martw się co do tego uchwytu. Nie wydaje mi się że to wada bo mamy w firmie makite i też tak robią te wkrętarki jak się na max odkręci i nic to nie przeszkadza ani nie psuje a poza tym uchwyt na maxa odkręca się raz na ruski rok :) Może to być powiązane z udarem mechanicznym w tej wkrętarce albo zapadka w uchwycie ale to tylko moje sugestie, nie wiem na 100% jak to jest naprawdę.
  • Level 10  
    Ok, dzięki za wszelkie odpowiedzi, chyba jednak zostanę przy tej Makicie - w tej cenie raczej nic lepszego nie dostanę :D