Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za duże ssanie odkurzacza Elektrolux

dzaniaga 13 Kwi 2015 08:39 603 7
  • #1 13 Kwi 2015 08:39
    dzaniaga
    Poziom 2  

Witam, czy ktoś spotkał się z sytuacją, że ssawka magnetyczna Electrolux zE062 Dust Magnet za mocno ciągnie i przykleja się do podłogi przy dużych obrotach, wcześniej przez dwa lata nie miałem z tym problemu, odkurzałem na max obrotach i było OK. Teraz muszę dać na min aby swobodnie odkurzyć mieszkanie. Zastanawiam się czy to wina końcówki? Proszę o wsparcie.

0 7
  • #2 13 Kwi 2015 09:17
    Setel
    Poziom 25  

Czy obroty silnika ustawionego na max. zauważalnie wzrosły w porównaniu do "starych" obrotów? Czy teraz dają się regulować?, jak poprzednio?

1
  • #3 13 Kwi 2015 09:34
    freebsd
    Poziom 34  

Wszystkie kółka przy ssawce są?

2
  • #4 13 Kwi 2015 11:47
    dzaniaga
    Poziom 2  

Kółka wszystkie są tylko nie chodzą tak płynnie jak nowe, postaram się je rozkręcić i zobaczę w jakim są stanie. Możliwe że to będzie to... chyba że jeszcze masz jakieś sugestie...

Dodano po 2 [minuty]:

jeżeli chodzi o regulację obrotów to wszystko działa można i nie zauważyłem że obroty max były inne niż stare. Poza tym można swobodnie odkurzać tylko na najmniejszych obrotach wtedy ssawka nie przylepia się do podłogi

0
  • #5 13 Kwi 2015 11:51
    freebsd
    Poziom 34  

dzaniaga napisał:
    Kółka wszystkie są tylko nie chodzą tak płynnie jak nowe, postaram się je rozkręcić i zobaczę w jakim są stanie.

Czy te kółka nie zapadły się i przez to:
    - Nie kręcą się swobodnie i trzeba użyć siły by przesuwać ssawkę.
    - Nie zmniejszyła się szczelina i ssawka silniej jest dociskana do podłoża?

1
  • #6 13 Kwi 2015 12:03
    dzaniaga
    Poziom 2  

Racja zgadzam się z Twoją sugestią. Czyli najlepszym rozwiązaniem jest zamówić nową ssawkę? Spróbuje dzisiaj pokombinować coś z tymi kółkami.

0
  • #7 13 Kwi 2015 12:14
    freebsd
    Poziom 34  

dzaniaga napisał:
    zyli najlepszym rozwiązaniem jest zamówić nową ssawkę?

Wg. mnie tak. Sprawdź średnicę rury i kup taką samą lub podobną - chociaż ja bym się skłaniał do zakupu oryginalnej. Przez oryginalną rozumiem wyprodukowaną przez Elektrolux, ale może tańszy model "MONDO" by pasował? Tylko koniecznie sprawdź średnicę rury.

0
  • #8 13 Kwi 2015 12:49
    dzaniaga
    Poziom 2  

OK. Dzięki za pomoc. Dam znać jak potoczył się los ssawki.
    Pozdrawiam

0