Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV LCD proszę o doradzenie przed zakupem

leonov 13 Kwi 2015 10:46 3402 44
  • #1 13 Kwi 2015 10:46
    leonov
    Poziom 40  

Witam, chłopaki doradźcie co kupić, chodzi o TV do salonu, trochę poczytałem jaki model wybrać, ale im dłużej czytam tym większy mętlik w głowie. Doradźcie co do wielkości, jak kupowałem poprzedni LCD to nasłuchałem się od m. in. od sprzedawców że 40" będzie za dużo że za blisko siedzę itp. teraz te 37" wydaje mi się MALUTKO !

Poniżej dane.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - pokój 3 x 6 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2 - 2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - będzie wisiał
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - świeci na wprost TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - LG LCD 37"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - dobry obraz + dużo ciekawych funkcji
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - SD + HD + PC
    10 .Jakie urządzenia? - tuner kablowy HD + laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4 do 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, Discovery itp. sporty walki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - za stary jestem ;-)
    16. Preferencje co do marki? - nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? - nie wiem, czy 50" będzie za dużo ?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - kiepski obraz, smużenie !
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - ok. 3 tys.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - TAK raczej pasywne ?

0 29
  • #2 13 Kwi 2015 11:17
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Co do wielkości - polecam kalkulator, który rozwieje wątpliwości http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html
    50 na pewno nie będzie zbyt duże, mógłbyś równie dobrze rozważyć 55 cali ;)

Polecam spojrzeć na trzy modele - Samsung H6400, Panasonic AS640 i Sony W805B.
    Pytanie na ile duże będą kąty, pod jakimi może być oglądany TV. Jeśli będą bardzo duże, może warto rozważyć coś na matrycy IPS. W poniższym artykule dobrze wyjaśniono różnice pomiędzy matrycami http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Zobacz jak polecane TV wypadły w ocenie fachowców:

H6400 http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

AS640 http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/

W805B http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

0
  • #3 13 Kwi 2015 11:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A ile masz kanałów HD ?
    Ile % do oglądania SD - napisałeś ze też będą ?

0
  • #4 13 Kwi 2015 13:28
    leonov
    Poziom 40  

Co do ilości kanałów HD ... jest ich dużo, z tym że nie wszystkie oglądam ;-), proporcjonalnie będzie to 30% SD i 70 HD.

Teraz widzę, wszystkie proponowane modele mają aktywne 3D, nie wiem czy to dobrze ? różne są opinie o tym "migotaniu" męczącym wzrok.

0
  • #5 13 Kwi 2015 16:55
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Faktycznie opinie są różne, obydwa rozwiązania 3D mają swoje wady jak i zalety. Proponuję wybrać się do sklepu i sprawdzić na własnej skórze czy faktycznie aktywne 3D w przypadku tych TV będzie powodować jakieś problemy. Nasuwa się też pytanie, czy faktycznie będziesz z tego korzystać na tyle, aby wybierać TV przez pryzmat 3D, czy będzie to tylko dodatkowy bajer, który włączysz od "wielkiego dzwonu" by zaprezentować gościom.

Inną sprawą jest fakt, że producenci zupełnie odchodzą od 3D, nic się nie rozwija w tej kwestii, a w części TV na 2015 producenci zrezygnowali zupełnie z zastosowania technologii.

0
  • #6 13 Kwi 2015 17:24
    leonov
    Poziom 40  

Nie mówię że będę oglądał 3D codziennie, ale jak już mam to mieć to lepiej żeby dało się z tego korzystać ;-) , zrobię jak radzisz, pojadę do sklepu z dyskiem i sprawdzę jakość 3D pasywne i aktywne. Czy oprócz proponowanych 3 opcji, warto na jakiś inny model zwrócić uwagę ?

0
  • #7 13 Kwi 2015 17:32
    vodiczka
    Poziom 43  

Kazimierz Szarnowicz napisał:
    50 na pewno nie będzie zbyt duże, mógłbyś równie dobrze rozważyć 55 cal
    Dla odległości 2,0 -2,5m? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, ja np. oglądam 40 cali z odleglości 3-3,5 m i uważam, że jest w sam raz ale jak ktoś wytrzyma to i 65 może sobie zafundować. :)

0
  • #8 13 Kwi 2015 17:33
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

W takim budżecie to najrozsądniejsze propozycje jakie mogę zasugerować. Zwróć też uwagę na kąty widzenia w poszczególnych modelach, bo napisałeś w opisie, że również mogą być istotne ;)

vodiczka napisał:
    50 na pewno nie będzie zbyt duże, mógłbyś równie dobrze rozważyć 55 cal
    Dla odległości 2,0 -2,5m? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, ja np. oglądam 40 cali z odleglości 3-3,5 m i uważam, że jest w sam raz ale jak ktoś wytrzyma to i 65 może sobie zafundować. :)

Zgadzam się z Tobą, że jest to też indywidualna kwestia, jednak stawiam, że przy Twojej odległości 3-3,5m większość użytkowników uznałaby 40 cali za zdecydowanie zbyt mało ;)

dla odległości 2-2,5 metra, rozmiar 55 cali wpasowuje się niemal idealnie pomiędzy, patrząc na odległość optymalną według powyższego kalkulatora odległości.

0
  • #10 14 Kwi 2015 00:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Samsung 55H6200 za 2999 zł z kalibracją gratis- to super oferta cenowa.
    Jeśli obraz jest na pierwszym miejscu to brałbym Panasonica 55 AS640.

0
  • #11 14 Kwi 2015 09:55
    leonov
    Poziom 40  

LOCOLOCO napisał:
    Samsung 55H6200 za 2999 zł z kalibracją gratis- to super oferta cenowa.
    Model 55H6400 jest za 3096 zł, więc chyba bardziej się opłaca brać jego. Zobaczę jeszcze tego Panasonica.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Trochę znowu poczytałem sobie fora i ... natknąłem się na takie info o serwisie Samsunga, cytuję:

Code:
     jeden z forumowiczów opisuje przypadek z TV Samsunga. TV ma 11 miesięcy i na jego obrzeżach pojawiły się plamy, przebarwienia. TV jest na gwarancji więc w czym problem?

Usterkę zgłosił, serwis przyjechał, usterkę potwierdził, więc wydawałoby się sprawa prosta. Nic bardziej mylnego. Odmówili usunięcia usterki gdyż jest ona podobno spowodowana kurzem, który UWAGA, zabrudził matrycę od wewnątrz. A tego zgodnie z kartą gwarancyjną samsunga usuwać nie muszą. Może to sobie klient zamówić na własny koszt, ale ostrzegają, że istnieje ryzyko uszkodzenia matrycy.
    Tu tekst pisma z serwisu:
    ,, Widoczne plamy na ekranie, są to wewnętrzne zabrudzenia matrycy powstałe wskutek osadzającego się kurzu. Tego tupu defekt w rozumieniu treści karty gwarancyjnej nie jest usterką odbiornika - punkt 5 i 7 karty gwarancyjnej. Z tego powodu odrzucamy roszczenia klienta, usunięcia tej usterki na zasadach gwarancji. Sporządzono dokumentację fotograficzną.''
    Odnosząc się do karty gwarancyjnej i ww. punktów, to: pkt.5 Gwarancja obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu, a wszystkie naprawy gwarancyjne muszą być przeprowadzone przez APS firmy Samsung. pkt.7 Gwarancja nie obejmuje: a) okresowe kontrole, konserwacja i naprawa lub wymiana części z powodu normalnego zużycia eksploatacyjnego (zarysowania, trudne do usunięcia zabrudzenia, wytarcia. itp). b) usunięcie lub instalacja produktu, czyszczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego (np. głowic, układów optyki).

ale najgorsze pisze dalej inny użytkownik modelu Samsung ue55h6400, cytuję:

Code:
    Przypuszczam ze tez mam ten problem, jest jakby ciemniejszy obraz u gory przy ramce ale nie w rogu tylko rowniutko z gorna ramka na grubosc i dlugosc malego palca (choc fakt ze idzie od poczatku lewego rogu). Nie mialem tego wczesniej bo bym zauwazyl,

Żeby było śmieszniej, tym którzy napisali o tym na facebook samsunga, usunęli posty i zblokowali możliwość dokonywania wpisów, i teraz co ? z takim podejściem do problemu Samsunga, to strach kupować coś od nich.

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Temat jest dość obszerny, ale z tego co się już zorientowałem wszystkie przypadki to modele z serii 6, pojawia się to po kilku miesiącach od zakupu, a tak to wygląda Nowy TV LCD proszę o doradzenie przed zakupem

1
  • #12 14 Kwi 2015 10:01
    vodiczka
    Poziom 43  

jednak stawiam, że przy Twojej odległości 3-3,5m większość użytkowników uznałaby 40 cali za zdecydowanie zbyt mało
    Większość podążająca bezmyślnie za trendem narzucanym przez producentów? Zgodnie z tym kalkulatorem powinienem zakupić telewizor o przekątnej 80 cali ?! Bzdura. Jest różnica pomiędzy telewizorem a domowym kinem. Ten kalkulator jest dobry do wybrania ekranu domowego kina (1-2 filmy dziennie) a nie telewizora działającego często kilka godzin "w tle".
    Przy 40 calowym ekranie (półzbliżenie lub zbliżenie) "gadające głowy" mają wymiar zbliżony do naturalnego, przy 65-80 calowym będą nadnaturalnej wielkości, kto chce niech ogląda :)

0
  • #13 14 Kwi 2015 14:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Za jakim trendem?
    A co masz do 3,5 metra 20"?
    Ja mam 60" i nie mam nic nadnaturalnego. I tak będę wymieniał na większy , bo mam komfort radości jakości obrazu.
    Chcesz się męczyć z 40", Twój wybór, ale nie opowiadaj proszę ...

0
  • #14 14 Kwi 2015 15:46
    Przem022
    Poziom 7  

Mi się wydaje, że 3 metry do ekranu i 50" zdecydowanie wystarcza.

1
  • #16 15 Kwi 2015 08:02
    vodiczka
    Poziom 43  

LOCOLOCO napisał:
    Za jakim trendem?
    Trendem ucieczki do przodu, Rynek jest nasycony telewizorami 32 i 40 calowymi, ceny spadły na łeb i producenci uciekają w coraz większy ekran lansując go klientom. Kiedyś były wymiary pośrednie pomiędzy 32 a 40 teraz praktycznie ich nie uświadczysz.
    LOCOLOCO napisał:
    bo mam komfort radości jakości obrazu. Chcesz się męczyć z 40", Twój wybór...
    Chyba komfort jaki Nowak miał z drogich zegarków, chcesz mieć domowe kino to miej ale nie wmawiaj mi, że męczę się z telewizorem 40 cali. Wielkość i jakość obrazu to dwa niezależne parametry. Powiązane o tyle, że większy ekran wymusza wyższą jakość bo inaczej nie dałoby się oglądać 55 cali z 2,5 m :)
    Przem022 napisał:
    Mi się wydaje, że 3 metry do ekranu i 50" zdecydowanie wystarcza.
    Dziękuję za głos rozsądku :|

Post#11, leonov /cytat/
    Odmówili usunięcia usterki gdyż jest ona podobno spowodowana kurzem, który UWAGA, zabrudził matrycę od wewnątrz... Tego typu defekt w rozumieniu treści karty gwarancyjnej nie jest usterką odbiornika - punkt 5 i 7 karty gwarancyjnej

Super, umożliwienie przenikania kurzu na matrycę nie jest wadą odbiornika podlegającą reklamacji.
    Wysoka jakość obrazu przykryta kurzem :)

1
  • #17 15 Kwi 2015 12:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No proszę Cię.
    Mnie nie interesuje polityka firm.
    Ja wolę duży ekran bo przy programach HD obraz sam wychodzi z ekranu.
    I jestem bardzo zadowolony bo nie muszę wytężać i psuć wzroku.
    Taka jest idea kina domowego.
    Ktoś chce 20" z 3 metrów - jego wybór.

Faktyczne z tym krzem na matrycy - straszna lipa.

0
  • #18 15 Kwi 2015 12:35
    leonov
    Poziom 40  

Jeżeli chodzi o kurz, to o tyle gorzej że ta seria 6 Samsunga jest najczęściej polecana do zakupu w przedziale do 3500 zł, jeszcze gorzej że nie ma zbyt wiele alternatywnych modeli.
    Wie ktoś kiedy wejdą na rynek nowe modele na rok 2015 ? tylko pewnie ceny już nie będą na tym samym poziomie, i stać mnie będzie na 40" :-(

0
  • #19 15 Kwi 2015 12:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że jest bardzo dobra alternatywa Panasonica 55AS640.
    A nowe modele za miesiąc i cena zdecydowanie, zdecydowanie wyższa.

0
  • #20 16 Kwi 2015 07:13
    leonov
    Poziom 40  

No niby tak ale na pewnym forum wyczytałem że ...

- tv nie odtwarza plików .rmvb !?
    - problemy z TVN Player - dźwięk wyprzedza obraz ?
    - problemy z katalogami na podłączonym dysku, wszystko z podkatalogów wrzuca do
    jednego "worka"
    - brak możliwości nazywania kanałów na więcej niż 5 znaków
    - problem z podłączonymi dyskami pod USB - nie zawsze widzi dysk
    - niedoświetlone rogi !?

Może to ktoś potwierdzić ?

0
  • #21 16 Kwi 2015 15:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

- Te pliki które mu podałem odczytał wszystkie .
    - TVN - u nas działa normalnie !
    - Podkatalogi nie sprawdzałem .
    - Ja nie mam potrzeby większej ilości liter i nikt nigdy nie martwił się tym.
    - Podłączaliśmy dyski nasze dwa i hula aż miło, widzi też inne sprzęty.
    - Sprawdzasz przy zakupie , ale 99% tego nie widzi a i Ci którzy widzą mówią że nie przeszkadza.

0
  • #22 16 Kwi 2015 15:38
    leonov
    Poziom 40  

LOCOLOCO napisał:
    - Te pliki które mu podałem odczytał wszystkie .
    - TVN - u nas działa normalnie !
    - Podkatalogi nie sprawdzałem .
    - Ja nie mam potrzeby większej ilości liter i nikt nigdy nie martwił się tym.
    - Podłączaliśmy dyski nasze dwa i hula aż miło, widzi też inne sprzęty.
    - Sprawdzasz przy zakupie , ale 99% tego nie widzi a i Ci którzy widzą mówią że nie przeszkadza.

Dzieki za info :-)

0
  • #23 16 Kwi 2015 16:01
    Yeti33
    Poziom 6  

A nowe modele za miesiąc i cena zdecydowanie, zdecydowanie wyższa.[/quote]

Może dzięki temu obecne modele będą w atrakcyjniejszych cenach? :)

0
  • #24 16 Kwi 2015 17:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie nie, bo jest już opór i wyprzedaż.
    WG mnie lekko pójdą w górę, bo będzie za duża różnica.

0
  • #25 16 Kwi 2015 21:37
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Yeti33 napisał:
    Może dzięki temu obecne modele będą w atrakcyjniejszych cenach? :)

Z niektórymi obecnymi jest już teraz problem z dostępnością, więc ciężko powiedzieć jak będzie gdy wejdą nowe.

0
  • #26 17 Kwi 2015 00:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu się zgadzam.

0
  • #27 17 Kwi 2015 10:37
    leonov
    Poziom 40  

A co byście powiedzieli na zakup plazmy !? np. LG 50PB690V w cenie 2699 zł ??? Nie ma za dużo informacji np. o obsługiwanych formatach video z USB, jednak na stronie LG wyczytałem takie dane :
    w sekcji 3D
    - 3D video Supported formats" jest WMV, H.264,

natomiast w sekcji USB jest tak :
    - Moving Picture Playback (SD/HD/Plus HD) - DivX HD
    - Picture - JPEG, JPS, MPO
    - External Device App Download - Yes
    - Audio Codec - AC3(Dolby Digital),EAC3,HAAC,AAC,Mpeg,MP3,PCM,DTS

czyli rozumiem że z USB pojdzie tylko DivX HD ? a w 3D tylko WMV, H.264 ?

Nie ma też informacji czy ma jakąś powloke antyrefleksyjną.

0
  • Pomocny post
    #28 17 Kwi 2015 15:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ta ma słabą czerń , wypala się i pobiera ogrom prądu jak na dzisiejsze standardy.
    Wybrałbym Philips lub Panasonica, oczywiście obowiązkowo z kalibracją.

0
  • #30 20 Kwi 2015 10:40
    vodiczka
    Poziom 43  

Napisz, też mam SONY (KLD-40W605B) od grudnia ub. roku i jestem zadowolony.

0