Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus R510d laptop - touchpad

nike93 13 Kwi 2015 12:09 783 1
  • #1 13 Kwi 2015 12:09
    nike93
    Poziom 2  

Witam

Mam taki problem że padł mi touchpad w laptopie asus r510d i chciałbym go wymienić a mam okazje kupić sprawny touchpada z asusa ale r510 nie d i chciałbym dowiedzieć się czy jest to jakaś różnica czy też nie i mogę śmiało zamawiać i montować ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 13 Kwi 2015 14:43
    psycode
    Poziom 16  

nike93 napisał:
    chciałbym dowiedzieć się czy jest to jakaś różnica czy też nie i mogę śmiało zamawiać i montować ?
    Chciałbym pomóc ale to nie jest takie oczywiste. Czasami w obrębie tego samego modelu(!) występować mogą 2-3różne touchpady, co czasem widać na stronie ze sterownikami - co lubi robić asus. Ostatnio miałem nawet taki przypadek - laptop Asus K53sc a na stronie pod ten model sterownik synaptics, elan i intela, a co dopiero różniące się od siebie modele. Ryzyko zawsze jest. Nikt Ci tu gwarancji nie da.

Generalnie to wygląda tak - trzeba się upewnić, że jest ta sama szerokość i długość tasiemki, żeby pasowała do gniazda i tam sięgnęła, to raz. Dwa, żeby touchpad był tej samej wielkości i pasował do płyty. Na całe szczęście touchpady mają układy na swojej płytce, więc podłączanie ich do płyty może przypominać podłączenie pod usb - czyli taki touchpad powinien być wykryty. Jeśli nawet ten touchpad ma inną wersję czy jest firmy, to teoretycznie powinien zostać wykryty, bo robi się je często w tym samym standardzie. Wystarczy wtedy pamiętać, że sterowniki do tego touchpada, będziesz musiałpobierać ze strony od tego drugiego laptopa.
    JEDNAK pamięaj - to podłączenie robisz na własne ryzyko. Obstawiam, że nie powinno być problemów -ale 100% pewności Ci nie dam (nie to że jestem chamem :) ale ciężko za taką operację ręczyć) Przy klawiaturze to jest inna bajka - tam można sobie kombinować dowoli (bo klawiatura laptopa to tylko ścieżki i styki) - a z touchpadem trzeba trochę uważać bo jest tam już elektronika (układy, elementy itp)

0