Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na Axtonie 4Ω hw260c

szymon123 22 Maj 2005 11:20 7874 34
  • Jest to moja pierwsza konstrukcja więce proszę o wyrozumiałość!
    Cześć!
    Mam 15 lat i jest to moja pierwsza konstrukcja.Nie wiem jaki obudowa ma liutraż ponieważ robiona jest w locie tzn.z całego materiału jaki miałem.
    Głośnik gra superrrr jak zapuściłem na 4/5 mocy szklanki w kuchni sie trzęsły. Dobra koniec o odsłuchu suba napędzam wzmakiem z wieżyczki THOMSONA Alitmy ma moc 1x150wat moim zdaniem wystarczy.
    Głośnik kupiłęm używany lecz firmowy a nie jakiegoś tam alpierda jest to AXTON Hw 260c 4Ω. Moc max 250wat rms 150wat.
    Koszt obudowy dotychczas:
    Płyta wiórowa 18mm-0zł(miałem)
    głośnik-50zł
    zwrotnica-0zł(gratis do głośnika)
    wkręty-0zł(miałem)
    wygłuszenie(wata mineralna)-10zł
    gładź-0zł(miałem)
    razem=60zł
    Narazie głośnik jest w stanie surowym ale gra po prostu nie mam floty na okleine i na bas reflexy.
    Wieczorkiem lub w najbliższym czasie będą fotki.
    pozdr :)

Dodano po 2 [minuty]:

źle był napisany temat to jest dobry:Sub na Axtonie hw260c

Fajne!
  • #2 22 Maj 2005 13:56
    mariush'ek
    Poziom 17  

Powiem tak: pierwszy raz słyszę o takim głośniku... szukałem na necie i tylko trzy strony znalazłem, alle 0 parametrów-to troszkę usprawiedliwia "obudowe robioną w locie" jednak w takim przypadku polecam topic: Strojenie BR w przypadku glosnika "noname".
    Trochę mnie zirytowało sformułowanie:

Cytat:
    Narazie głośnik jest w stanie surowym ale gra po prostu nie mam floty na okleine i na bas reflexy.

To znaczy, ze nawet nie wiesz czy głośnik ma grać w closed czy w B-R?
    Czekam na fotki.... zobaczę co to za potwora stworzyłeś....

• #3 22 Maj 2005 14:55
    zajaranyy
    Poziom 11  

szymon123 napisał:
    [i]
    Głośnik kupiłęm używany lecz firmowy a nie jakiegoś tam alpierda jest to AXTON Hw 260c 4Ω. Moc max 250wat rms 150wat.
    no to super bo alpierdy maja chociaz jakieś parametry (nawet jeśli zmyślone ale mają, a jeżeli uważasz że jakiś super firmowy głośnik AXTON za 50zł jest lepszy od choć CW to ja ciebie serdecznie pozdrawiam

• #4 22 Maj 2005 17:18
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gdzie sa zdjecia konstrukcji? Musza byc - to zalozenie zakladania tematu.

• #5 22 Maj 2005 17:49
    Ziol3k
    Poziom 14  

Ja mam pytanie, jaki model THOMSONA Altima ma moc 1x150wat??

• #6 22 Maj 2005 21:23
    szymon123
    Poziom 10  

jest to THOMSON Altima PRO300.tak pisze z tyłu na tabliczce:)
    Fotki postaram sie wrzucić dziś wieczorkiem.
    A danych o głośniku też szukałem i nic nie ma ale gra na 10000% lepiej od alpierda bo kumpel ma ALPHARD CW 1002 C i AXTON gra dużo lepiej.
    obudowa jest typu bas reflex poprostu nie mam kasy na rurki:)

Dodano po 19 [minuty]:

kumpel mówi, że głośnik pochodzi z zestawu cax55
    lub inna nazwa tego głośnika to cax55 jakoś tak :)
    i krytykujcie jak będą fotki bo w planie mam jeszcze jeden sub i kolumienki także musze wiedzieć co robie źle.

Dodano po 2 [minuty]:

i wzmak ma max 1x150wat

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

sory za zdjęcia roboione telefonem

• #7 22 Maj 2005 22:42
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

No spoko moze i 150Watt ale sinus? RMS? Moc muzyczna? Czy transformator w niej ma 150W? Z tego co wiem to na tabliczce z tyłu pisze przewaznie moc zuzywana przez dane urządzenie, prawie zawsze to pisze w poblizu napisow np. 220V~ AC lub cos innego, jesli to ma 150W to ty chyba nie slyszales jak gra 100W sinus:/ 100Watt sinus z starego ale jarego Eltrona 100U:D:D:D

• #8 23 Maj 2005 16:12
    szymon123
    Poziom 10  

na tabliczce z tyło wzmaka pisze max 1x150wat oczywiscie moc muzyczna

• #9 23 Maj 2005 17:49
    marcin150
    Poziom 9  

Jak na pierwszy raz to chłopak się postarał, uczy sie na bledach. Słuchałem i musze przyznać ze efekt jest niezły.

• #10 23 Maj 2005 20:28
    !ron
    Poziom 21  

Skoro pierwsza konstrukcja to wyszlifuj to łądnei i pomaluj jakąś farbą olejna albo czymś podobnym, może i nawet sprayem. Bass-Reflexy zrób ze zwykłej rury PCV, to jest tanie jak barszcz a napewno skołujesz od kogoś za darmo.postaraj sie o jakieś kolce albo gumowe nóżki. Mogą to być naprzykład jakieć filcowe kułeczka przyklejone vicolem albo innym Pattexem. Jeszcze jakies usztywnienia tam wsadz i bedzie dobrze.

• #11 23 Maj 2005 20:43
    szymon123
    Poziom 10  

głośnik wrócił spowrotem do garażu na końcowe szpachlowanie i szlifowanie. Farbę dał mi ojciec ciemny wiśniowy kolor. bas refleksy kupie sobie na allegro.A kolce to kupie jak będe miał flote bo głośnik jednak się przesuwa.
    pod koniec tygodnia prawdopodobnie będzie gotowy ;D

• #12 23 Maj 2005 20:53
    syriuszblack
    Poziom 22  

Nie krytykujcie chłopaka, bo sie nastarał. Ale w sumie liczy się przeciez odsłuch a nie firma głosnia albo pudło robone przez ISC miecha :]
    Ja zrobiłem juz druga kolumne do mojego zestawu z membrana bierna, tez bez obliczen, i gra ładniej, bo dynamiczniej, ad najnowszych sestawów tonsila - a to jest osiągnięcie. Robienie w locie jest nawet lepsze, bo łatwiej płyte przyciąć jak jest za wielkie pudło, niz ja przedłużac jak budło jest za małe.
    Na sam początek jest fajnie.

• #14 23 Maj 2005 22:31
    Hefajstos
    Poziom 35  

No nic, jakby zdjęcia były lepsze, można by pochwalić stolarkę (lub nie :P )
    Co do wieży, to pewnie 150W, to pobór prądu z sieci.
    No i trzecia sprawa - co rozumiesz przez 4/5 mocy? Skąd wiesz, że akurat tyle było, skoro między 4/5 a 100% jest 1 decybel różnicy?! Ja wiem o co ci chodzi - i tu jest chyba temat na nową "akcję uświadamiającą" jak już ludzie nauczą się co to jest tuba.

80% ustawienia gałki głośności, to nie jest 80% mocy!!!

Aż trudno uwieżyć, że często przy 1W rodzice krzyczą, że głośno:D

--
    Hefi

PS: Nie, to nie jest dobry głośnik. A Legacy, to bardzo porządna firma i powinna się z nimi procesować o znak towarowy.

• #15 25 Maj 2005 14:08
    szymon123
    Poziom 10  

no fakt ale jak to inaczej napisac by inni sobie wyobrazili??

• #16 25 Maj 2005 14:28
    50146
    Usunięty  
  • #17 25 Maj 2005 20:54
    szymon123
    Poziom 10  

no niestety nie az tak mocny nie jest

• #18 26 Maj 2005 11:36
    micho a
    Poziom 35  

postaram sie zkrytykować konstruktywnie to pomoże na przyszłośc :D

per primo głósnik wcale nie wydaje mi sie że dobry to że jest lepszy od alpierda to nie znaczy żę jest dobry boschmann też jest lepszy od alpierda ale gorszy od stx :D

po drugie miniwieża nie jest dobrym napędem na suba pozatym znając żcie jak te 150 wat to pobór mocy z sieci to moc znamionowa ma z 2x30 wat MAXIMUM ( no bo to miniwieża czyli jeszcze jest cd radio magnetofon to też pobiera prąd )

lepiej już kupić jakiś stary wzmak diory np ws503 z spalonym jednym kanałęm i nim zasilać suba albo nawet wzmak zx wystawki za 20-30 zł i nim zasilić subika

no zę obudowa robiona metodą sie uda albo nie i strojona w ten sam sposób to sie nie dziwie bo nie ma żadnych parametrów

na przyszłóśc głóśnik weż z www.stx.pl tam są dobre np gdn 32-300-4sc czy gdn 30-200-4AE

• #19 26 Maj 2005 13:20
    szymon123
    Poziom 10  

nie dlugo będe miał wzmaka samochodowego to mooże będzie lepszy

Dodano po 2 [minuty]:

dzieki micho a za stronke stx'a fajny głośniczek znalazłem i na moją kieszeń

• #20 26 Maj 2005 14:02
    ALTON
    Poziom 38  

micho a co do miniwież to byś sie zdziwił.Znam takie które mają 2x120W sinusa dla 0,1% THD ! ale w tym wypadku to na bank niejest THOMSON.

szymon123 jak mam być szczery nie widzę w twojej konstrukcji nic fajnego.Głosnik średni,skrzynia nie wykończona,brak br więc narazie moja ocena to 2 z 10.Wykończ i pokaz nam wtedy zapewne będzie duużo więcej ;)

• #21 26 Maj 2005 18:56
    szymon123
    Poziom 10  

skrzynia jest już wyszlifowana teraz czekam na ojca obiecał, że pomaluje pistoletem lakierniczym to będzie łądniej

Dodano po 1 [minuty]:

zapomniałęm napisać w opisie, ze głośnik ma 25cm

• #23 28 Maj 2005 19:17
    micho a
    Poziom 35  

nieee tylko nie ten alfred wszystko tylko nie on !!!! sw to najgorsze głósniki alpharda ..........

alton może i są ale to miniwieże kolumny z tandetnego drewienka albo plastiku jakieś zbajerowane bez sensu na głósnikach xxx za 5 zł ..... i co mi z tych 120 wat przy takich koluminkach ?? pozatym reg w zwykłym wzmaku ,asz normalnie bas wysokie a nie jakieś equalizer pop rock power soundy kompletnie bez sensu .......

i tak wole swojego forte przerobionego na 2x100:P:P:P:P:P:P

• #25 02 Cze 2005 10:57
    czarodziej1968
    Poziom 13  

Gwoli wyjaśnienia, AXTOn nie jest firmą która wypadła krowie spod ogona, tak się składa , że siedzę w sprzęcie CARAUDIO i znam ten sprzęt. AXTON produkuje jedne z lepszych wzmacniaczy w srednim pułapie cenowym, glośniki są również cenione przez auddiofili. Tutaj link do strony producenta http://www.acr.ch/axton/a_index.html
    Co do oceny wykonania, jak na pierwszą konstrukcję nie jest źle, ale najpierw polecałbym lekturę na temat budowy zestawów i samych głośników, bo budowanie na czuja to loteria. Dobre jest to , że szymon123 ma zacięcie i chce się uczyć, oby tak dalej. :)

• #26 03 Cze 2005 10:48
    szymon123
    Poziom 10  

ludzie czy da sie podłączyć wzmaak samochodowego pod kompa??

• #27 04 Cze 2005 20:54
    czarodziej1968
    Poziom 13  

szymon123 napisał:
    ludzie czy da się podłączyć wzmaak samochodowego pod kompa??

:) Jasne , że się da, ale potrzebowałbyś do tego bardzo wydajnego zasilacza 12 V, raczej nie liczyłbym na to , że da się pociągnąć prąd z zasilacza komputerowego, tego którego masz w kompie, długo nie pożyje. Można natomiast na Allegro lub gdzieś tam kupić stary zasilacz AT i wykorzystać po niewielkich przeróbkach do zailania końcówki, koszt takiego zasilacza to śmieszne pieniądze , mniej niż 50 zł.

• #28 05 Cze 2005 01:06
    pw 9013
    Poziom 11  

Witam
    tego suba legacy niebeirz,,, ja to mailem i odeslalem po tygodniu : /
    btw, ja jestem pewien ze na 8 na potku mam 80 % mocy ^^,kto sie zemna zalozy?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson