Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX48AS640E + PianoCraft + Med8er - podłączenie

pepper77r 13 Kwi 2015 14:24 786 5
  • #1 13 Kwi 2015 14:24
    pepper77r
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Poprosiłbym o pomoc w sensownym podłączeniu poniższego sprzętu:

TV Panasonic TX48AS640E

Yamaha PianoCraft MCR-750

Mede8er MED800X3D

Dodałem fotki złączy żeby było łatwiej bez googlowania. TV wraz z Yamaha chcę połączyć poprzez ARC HDMI, więc kwestia audio/video będzie rozwiązana. Jak mogę połączyć Med8era do tv (obraz) i jednocześnie do Yamahy (dźwięk)? Oczywiście zachowując poprzednie połączenie HDMI (czyli bez żonglerki kablami).

Z góry dziękuję.

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Kwi 2015 15:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli pomiędzy telewizorem i Yamahą zostanie ustanowione połączenie ARC po HDMI, to połączenie tego urządzenia Meder (cokolwiek to jest) nie jest żadnym problemem.
    Wystarczy je podłączyć do wolnego gniazda HDMI w telewizorze - wg specyfikacji ten TV ma 3 gniazda HDMI (w tym jedno do ARC).
    O ile ARC jest aktywne, to po przełączeniu TV na gniazdo HDMI z tym Mederem, głos zostanie automatycznie przeniesiony przez ARC do Yamahy.

1
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2015 15:58
    sosarek
    Poziom 43  

Med8era kablem HDMI do tv, dźwięk powinien być przepuszczany do Yamahy(dodatkowo możesz połączyć kablem chinch).

1
  • #4 13 Kwi 2015 20:10
    pepper77r
    Poziom 2  

Dzięki serdeczne za odpowiedzi

teraz dodatkowe pytanie, co w przypadku gdy dojdzie projektor?

Upatrzony model to Benq w1070, tył:

W przypadku wariantu oglądanego materiału z Yamahy (płyta BR, materiał z usb) sprawa pewnie oprze się o przepięcie HDMI tj, odpinam wtyczkę TV<=>Yamaha i podpinam wtyczkę z projektora czyli Benq<=>Yamaha. Tak mi powiedział facet ze sklepu hifi, że niestety Yamaha ma jeden port HDMI więc musimy odpiąć poprzedni odbiornik (TV w tym przypadku) ale co z wariantem drugim czyli materiał video z Mede8er oglądany na Benq z dźwiękiem na Yamaha?

1) Pomyślałem sobie, że skoro Benq ma 2 porty HDMI to jeden w Yamahe (dla audio) a drugi w mede8era (dla video), ale czy to zda egzamin?

2) Druga możliwość jaka mi przyszła do głowy to Mede8er <=> Benq przez HDMI (video), Benq<=>Yamaha przez cinche (audio), ale to będzie ok 6m kabla cinch, nie za dużo?

wariant 1) najprostszy chyba, chyba, że ktoś coś poradzi jeszcze innego?

0
  • #6 13 Kwi 2015 20:55
    pepper77r
    Poziom 2  

myślałem o tym, coś takiego prawda?

Ok, ale to mi załatwia wariant gdzie mam materiał z Yamahy wyświetlany na projektorze przy jednoczesnym (nieodpiętym) TV

A co w przypadku Mede8er jako źródło materiału, projektor jako wyświetlacz, a yamaha dźwięk? Czy sposób jaki opisałem powyżej zda egzamin? Czyli Benq 2 HDMI jeden do Yamahy drugi do mede8ra? Czy może użyć cinchy?

## EDIT

teraz doczytałem, chodziło Ci o taki sprzęt?

Kurcze, nie spotkałem się z czymś takim, jak to działa? Rozumiem że ogólnie rzecz biorąc wpinamy wszystko co mamy pod niego tj. ekrany (projektor i TV) w output a wszelkie źródła obrazu (u mnie Yamaha i Mede8er, może kiedyś konsola) w input i pilotem sterujemy co z czym ma w danej chwili współgrać?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo