Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LM670S / SONY SS-CGP7 - Podłączenie tv do miniwieży

db85 13 Kwi 2015 15:54 1065 8
  • #1 13 Kwi 2015 15:54
    db85
    Poziom 4  

Witam,

wiem, że temat był już omawiany wiele razy, dlatego z góry przepraszam za jego powielanie. Jak w temacie zamierzam podłaczyc miniwieze SONY SS-CGP7 do tv LG LM670s i chciałbym Was prosić o potwierdzenie, czy rozwiazanie, które zamierzam zastosowac jest poprawane.

Wieża posiada w zasadzie tylko 2xRCA zatem zamierzem zakupić konwerter z kabla optycznego na 2xRCA. Myślę, że taki za 40-50 zł wystarczy?

+ do tego oczywiście odpowiednie kable.

Dajcie proszę znać czy opisane rozwiazanie ma sens, a może sugerujecie coś innego?

Podłaczenie pod gniazdko słuchawkowe odpada, ponieważ chcę zachować możliwość odtwarzania dźwieku tylko z tv (do teleexpresu nic więcej nie potrzeba a tym bardziej do m jak miłość gdy żona zasiada przed tv ;] )

Z góry dziękuję

Dawid

0 8
  • #2 13 Kwi 2015 16:11
    Polon_us
    Poziom 40  

Generalnie, wszystko co kolega opisał ma sens i nie można nic temu zarzucić.

W zasadzie jest możliwe jeszcze jedno rozwiązanie. Telewizor ma gniazdo Full Scart i w zasadzie ono również wyprowadza sygnał audio stereo.
    Problem jest, jak dany telewizor realizuje tę funkcję dla programów cyfrowych - w jednych odbiornikach to działa, w innych nie. Bywa to różnie.
    Jedynym ryzykiem jest tu koszt przejściówki której zdjęcie zamieszczam poniżej, bodajże nie więcej niż 10 zł.
    Jeśli kolega zdecyduje się na te rozwiązanie, to należy ustawić ją na OUT i połączyć sygnał audio z wejściem wieży.

1
  • #3 13 Kwi 2015 16:38
    db85
    Poziom 4  

Polon_us, dziękuję za szybka odpowiedź. Faktycznie przejściówka, której zdjęcie wkleiłeś jest kilkakrotnie tańsza od przejściowki z kabla optycznego na 2xRCA.

Z tego co sobie przypominam w do tv był dołączony kabelek scart/euro, o taki:

muszę go tylko znaleźć. Zatem złaczem scart wychodze z tv, stroną EURO łącze z zaproponowanym przez Ciebie konwerterem a od kowertera do wieży puszczam kabel 2 rca x 2 rca:

zgadza się?

Dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 13 Kwi 2015 17:36
    Polon_us
    Poziom 40  

db85 napisał:
    zgadza się?

Zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania :_)
    Oby tylko zadziałało ...

0
  • #5 16 Kwi 2015 08:43
    db85
    Poziom 4  

Witam ponownie,

zastosowałem powyższe rozwiazanie i faktycznie działa. Problem w tym, że miniwieża odtwarza tylko dźwięk z kanałów tv. Spodziewałem się, że w przypadku zewnętrznych nośników jak pendrive czy dysk będzie problem ale niestety właczajac na tv Youtube dźwięku na miniwieży też nie ma:/

Czy ktoś wie w czym rzecz? Jest to w ogóle możliwe aby również dźwięk z Youtube i zewnętznych nośników był odtwarzany przy pomocy miniwieży i zastosowanego połaczenia?

Dzięki + pozdrawiam

0
  • #6 16 Kwi 2015 09:08
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:
    Problem jest, jak dany telewizor realizuje tę funkcję dla programów cyfrowych - w jednych odbiornikach to działa, w innych nie. Bywa to różnie.
    Jedynym ryzykiem jest tu koszt przejściówki której zdjęcie zamieszczam poniżej, bodajże nie więcej niż 10 zł.

Przez pojęcie "programy cyfrowe" miałem na myśli aplikacje Smart, Youtube czy inne. Generalnie, wszystko oprócz wbudowanego tunera.
    Niestety, telewizor kolegi nie przenosi analogowej wersji sygnału audio na złącze Euro z tych źródeł.
    Choć, nie raz i dwa było wspomniane na forum, że telewizor danego użytkownika takowy sygnał przenosił na złącze Euro.
    db85 napisał:
    Jest to w ogóle możliwe aby również dźwięk z Youtube i zewnętznych nośników był odtwarzany przy pomocy miniwieży i zastosowanego połaczenia?

Jeżeli telewizor nie robi tego "sam z siebie" kolega nic tu nie poradzi.
    Pozostaje pierwotna opcja czyli konwerter DAC.
    Jeżeli kolega zdecyduje się na nią, to proszę pamiętać, aby w ustawieniach wyjścia cyfrowego dla telewizora ustawić opcję PCM - stereo tylko.
    Miniwieża jest urządzeniem stereofonicznym, stąd sugestia takowego parametru.

0
  • #7 16 Kwi 2015 09:46
    db85
    Poziom 4  

polon_us, dzięki za wszystkie odpwowiedzi.

Zastanawiam się czy warto mi inwestować w konwerter DAC i kabel otyczny, gdyż jest to koszt około 100zł. Obawiam się, że nadal coś nie bedzie działało a ja będę stratny. Nawet gdybym konwerter chciał zwrócić to pakowane sa one tak, że ciężko jest taki zwrot przepchnac.

Poczekam jeszcze na odpowiedzi w sprawie mojego drugiego postu Link i wówczas zdecyduję.

0
  • #8 16 Kwi 2015 09:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Szkoda, że tak się stało. Ale to było to ryzyko, o którym wspomniałem uprzednio.

Wstrzymam się z odpowiedziami na drugi temat kolegi, niech ktoś inny się wypowie. Choć odpowiedzi znam :_)
    Ale sugerowałbym poprawienie adresu tego drugiego tematu -> lepiej skorzystać z opcji "URL" (bezpośredni link),
    która widoczna jest po użyciu przycisku "Pisownia" zamiast wrzucać adres w formie tekstowej.

Powodzenia :_)

0
  • #9 16 Kwi 2015 10:47
    db85
    Poziom 4  

Koszt był niewielki, dlatego warto było spróbować.

Idąc za radą bardziej doświadczonego kolegi zedytowałem powyższy post i jeżeli znasz odpowiedzi na ten drugi to prosiłbym o podzielenie się nimi;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo