Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mastercook kge 3415sb dyn - demontaż dolnej grzałki piekarnika

13 Apr 2015 17:00 3600 8
 • Level 10  
  Przeszukałem forum i na podstawie podobnych kuchenek starałem się dokonać demontażu dolnej grzałki piekarnika. Jakoś mi to nie idzie, przesunięcie belki poprzecznej w dół jest raczej niemożliwe. Jest w niej dziura przez którą wystaje grzałka, a tej nawet po odkręceniu nie mogę poruszyć w żadną stronę.Kombinowałem że może jak ją odkręcę można ją wsunąć do środka wtedy opuścić belkę i wysunąć grzałkę. Porażka. przy okazji przekonałem się że nawet jak odsunę belkę to i tak nie wyciągnę grzałki bo nie ma tam miejsca, zachodzi dolna obudowa piekarnika i wygląda na to że trzeba ją odkręcić, opuścić i dopiero wtedy wyciągnąć grzałkę. Jak na dzień dzisiejszy odpuściłem walkę i postanowiłem zapytać forum. Może ktoś już to przerabiał.

  Od razu mówię kątowanie belki nie wchodzi w grę, nie ma tyle miejsca. Grzałka nie pójdzie w dół, zawadza dolna obudowa. Czy to jest jednorazówka??
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 1  
 • Level 10  
  Tak właśnie myślałem. wygnę jedną stronę wyciągnę a potem przykręcę na wierzchu jakimś patentem. o czymś takim myślałeś??
 • Home appliances specialist
  Nie no - subtelniej Panowie :) . Odkręcasz wkręty z jednej strony, jest jeden od spodu w samym tylnym rogu kuchenki i można odsunąć tak blachę bocznej ścianki, by móc ową belkę wydostać bez gięcia, cięcia i Bóg wie czego ;) Ponowny montaż, to mocowanie się z "kretyńskim" kątownikiem z otworami - sytuacja też do opanowania.
 • Level 10  
  Próbę odkręcenia bocznej ścianki już przerobiłem :p Akurat u mnie odkręcenie tej dolnej tylko nic nie daje. Odkręciłem dwie i też nic. Czyżby trzeba było cały bok odkręcić?? Nie złoży się ta kretyńska konstrukcja wtedy?? Bo to i piekarnik na tej bocznej blasze zawieszony no i ogólnie całe cuda.
 • Home appliances specialist
  Użyj głowy. W końcu jakoś do kupy w fabryce tę kuchenkę złożyli. Chodzi Ci oczywiście dalej o belkę, na której jest listwa zaciskowa do podłączenia do sieci?
 • Level 10  
  Tak, o te belkę. Wszedzie jest zeby ja opuscic w dół. Wszystko fajnie, myslalem ze mozna grzalke wsunac kawalek do srodka i wtedy opuscic belke bo w tej akurat jest otwor przez ktory grzalka wystaje. Tylko ze grzalki nie ruszy bo pod belka jest zabudowana dolna blacha piekarnika ktora tez trzeba odkrecic. Nie chce narazie rozbebeszac kuchenki, chcialem wyciagnac grzalke by zamowic nowa. Widzialem kilka ksztaltow i nie wiem ktory wchodzi do tego modelu. W Eldomie tez powiedzieli zeby lepiej najpierw wyciagnac.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  W kuchence siedzi tzw. boczna grzałka . W mastercookach w zasadzie były 2 rodzaje dolnych grzałek: boczna i środkowa. Mnie wymiana grzałki w tym rodzaju kuchenki zajmuje pół godziny łączne z wypisaniem rachunku ;)
 • Level 10  
  Mnie rozebranie i serwis lapka też tyle :P Kuchenka nie ma procka. Boczna jest , już wiem jaka. Zamówię przyjdzie to powalczę