Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook kge 3415sb dyn - demontaż dolnej grzałki piekarnika

falcong700 13 Kwi 2015 17:00 2388 8
  • #1 13 Kwi 2015 17:00
    falcong700
    Poziom 10  

Przeszukałem forum i na podstawie podobnych kuchenek starałem się dokonać demontażu dolnej grzałki piekarnika. Jakoś mi to nie idzie, przesunięcie belki poprzecznej w dół jest raczej niemożliwe. Jest w niej dziura przez którą wystaje grzałka, a tej nawet po odkręceniu nie mogę poruszyć w żadną stronę.Kombinowałem że może jak ją odkręcę można ją wsunąć do środka wtedy opuścić belkę i wysunąć grzałkę. Porażka. przy okazji przekonałem się że nawet jak odsunę belkę to i tak nie wyciągnę grzałki bo nie ma tam miejsca, zachodzi dolna obudowa piekarnika i wygląda na to że trzeba ją odkręcić, opuścić i dopiero wtedy wyciągnąć grzałkę. Jak na dzień dzisiejszy odpuściłem walkę i postanowiłem zapytać forum. Może ktoś już to przerabiał.

Od razu mówię kątowanie belki nie wchodzi w grę, nie ma tyle miejsca. Grzałka nie pójdzie w dół, zawadza dolna obudowa. Czy to jest jednorazówka??

0 8
  • #2 13 Kwi 2015 20:19
    skryn
    Admin grupy AGD

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14595655#14595655
    Pierdyknij tą belkę po chamsku. Ona i tak do niczego nie jest przydatna. A zawadza. Ku pomyślności producentów udziwniających sprzęt do serwisowania. Taką mają rolę, a my mamy temu zapobiegać. Czyli kwadratura koła.

PS. Ja się z tą belką już wcale nie cackam. Robię po swojemu.

0
  • #3 13 Kwi 2015 21:02
    falcong700
    Poziom 10  

Tak właśnie myślałem. wygnę jedną stronę wyciągnę a potem przykręcę na wierzchu jakimś patentem. o czymś takim myślałeś??

0
  • #4 13 Kwi 2015 21:23
    peter falk
    Specjalista AGD

Nie no - subtelniej Panowie :) . Odkręcasz wkręty z jednej strony, jest jeden od spodu w samym tylnym rogu kuchenki i można odsunąć tak blachę bocznej ścianki, by móc ową belkę wydostać bez gięcia, cięcia i Bóg wie czego ;) Ponowny montaż, to mocowanie się z "kretyńskim" kątownikiem z otworami - sytuacja też do opanowania.

0
  • #5 13 Kwi 2015 23:14
    falcong700
    Poziom 10  

Próbę odkręcenia bocznej ścianki już przerobiłem :p Akurat u mnie odkręcenie tej dolnej tylko nic nie daje. Odkręciłem dwie i też nic. Czyżby trzeba było cały bok odkręcić?? Nie złoży się ta kretyńska konstrukcja wtedy?? Bo to i piekarnik na tej bocznej blasze zawieszony no i ogólnie całe cuda.

0
  • #6 13 Kwi 2015 23:30
    peter falk
    Specjalista AGD

Użyj głowy. W końcu jakoś do kupy w fabryce tę kuchenkę złożyli. Chodzi Ci oczywiście dalej o belkę, na której jest listwa zaciskowa do podłączenia do sieci?

0
  • #7 14 Kwi 2015 07:53
    falcong700
    Poziom 10  

Tak, o te belkę. Wszedzie jest zeby ja opuscic w dół. Wszystko fajnie, myslalem ze mozna grzalke wsunac kawalek do srodka i wtedy opuscic belke bo w tej akurat jest otwor przez ktory grzalka wystaje. Tylko ze grzalki nie ruszy bo pod belka jest zabudowana dolna blacha piekarnika ktora tez trzeba odkrecic. Nie chce narazie rozbebeszac kuchenki, chcialem wyciagnac grzalke by zamowic nowa. Widzialem kilka ksztaltow i nie wiem ktory wchodzi do tego modelu. W Eldomie tez powiedzieli zeby lepiej najpierw wyciagnac.

0
  • Pomocny post
    #8 14 Kwi 2015 10:02
    peter falk
    Specjalista AGD

W kuchence siedzi tzw. boczna grzałka . W mastercookach w zasadzie były 2 rodzaje dolnych grzałek: boczna i środkowa. Mnie wymiana grzałki w tym rodzaju kuchenki zajmuje pół godziny łączne z wypisaniem rachunku ;)

2
  • #9 14 Kwi 2015 16:11
    falcong700
    Poziom 10  

Mnie rozebranie i serwis lapka też tyle :P Kuchenka nie ma procka. Boczna jest , już wiem jaka. Zamówię przyjdzie to powalczę

0