Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA8298 - Nie spienia mleka

shimer 13 Kwi 2015 20:57 20415 19
  • #1 13 Kwi 2015 20:57
    shimer
    Poziom 1  

Witam
    Posiadam od miesiąca ten ekspres i do tej pory było wszystko OK. Od paru dni system Cappuccino nie spienia mleka. Czyszczenie i odkamienienie robiłem według poleceń wyświetlacza. Proszę o pomoc bo nie wiem czy mam oddać do serwisu.

3 19
  • #2 17 Kwi 2015 18:55
    Mr_X
    Poziom 13  

Witam.
    Prawdopodobnie poszło tzw: sprzęgło( jest to element do którego podłączany jest dzbanek z mlekiem do spienienia, to sprzęgło ma wygląd krućca).Proszę wziąć latarkę i zajrzeć do środka tego sprzęgła. Powinien być widoczny w środku niewielki otwór( jeżeli go nie widać być może sprzęgło jest zapchane.Może pomóc mala cienka igła do przepchania ale ostrożnie żeby nie uszkodzić średnicy wylotowej. Pozatym proszę sprawdzić czy w porządku są uszczelki na tym sprzęgle. Pozdrawiam

4
  • #3 20 Lut 2016 15:40
    AndrzejMT
    Poziom 9  

Mam dokladnie ten sam problem z Krups EA8298. Nie spienia, wszystko drozne, czyste laboratoryjnie, a jednak piany nie ma. Jak zaloze dysze i podstawie kubek to spienia, ale zestaw do capucinno juz nie, co to moze być?

3
  • #4 03 Mar 2016 20:52
    nioop

Specjalista AGD

AndrzejMT napisał:
    ... ale zestaw do capucinno juz nie, co to moze być?

Rozbieramy pokrywkę kubka do spieniania.. Żadnych śrubek, wszystko się pięknie ładnie wyciąga do czyszczenia..

Dokładnie myjemy pod wodą i co najważniejsze - Będzie tam taki metalowy "grzybek" z maluteńką dziurką - Tutaj nie lada wyzwanie.. Dziurka ta na pewno będzie zatkana i trzeba ją udrożnić ;) Problem zapewnie zniknie..

10
  • #5 04 Mar 2016 11:23
    AndrzejMT
    Poziom 9  

..Czyściłem to z 3 razy, bez zmian, mleko leci, piany brak :(

5
  • #6 04 Mar 2016 19:53
    nioop

Specjalista AGD

Znalazł Pan "metalowy grzybek" z maluteńką dziurką ? Jestem w 100% pewny, że ta dziurka jest zatkana.

9
  • #7 15 Gru 2016 12:06
    irekm69
    Poziom 1  

Rozbieramy pokrywkę kubka do spieniania.. Żadnych śrubek, wszystko się pięknie ładnie wyciąga do czyszczenia..

Dokładnie myjemy pod wodą i co najważniejsze - Będzie tam taki metalowy "grzybek" z maluteńką dziurką - Tutaj nie lada wyzwanie.. Dziurka ta na pewno będzie zatkana i trzeba ją udrożnić ;) Problem zapewnie zniknie..[/quote]

Ten grzybek składa się z części gumowej i metalowej , W gumce nie ma problemu ze zlokalizowaniem i wyczyszczeniem dziurki . Czy chodzi o część metalową ?

6
  • #8 06 Kwi 2017 14:17
    sadrakbydgoszcz
    Poziom 9  

Pieknie dziekuje za ten temat i pomoc, po wyczyszczeniu mikro dziurki w metalowej czesci grzybka maszyna dziala jak nowa.

5
  • #9 10 Maj 2017 19:58
    magdajanusz
    Poziom 2  

nioop napisał:
    AndrzejMT napisał:
    ... ale zestaw do capucinno juz nie, co to moze być?

Dokładnie myjemy pod wodą i co najważniejsze - Będzie tam taki metalowy "grzybek" z maluteńką dziurką - Tutaj nie lada wyzwanie.. Dziurka ta na pewno będzie zatkana i trzeba ją udrożnić ;) Problem zapewnie zniknie..

Czy jest możliwe, aby na gęstość pianki wpływało samo mleko? Myłam te wszystkie części kilka razy. Grzybek tak samo. Dziurka na pewno nie jest zapchana. Mleko słabo spienione. Pełna rezygnacji wlałam do kubka mleko Łaciate 3,2. Spieniło się! Nic nie rozumiem. Wydaje mi się, że wcześniej było bez różnicy.
    I jeszcze jedno pytanie - czy nie ma znaczenia, w którą stronę zwrócona jest dziurka w tym grzybku?

2
  • #10 10 Maj 2017 21:01
    nioop

Specjalista AGD

Oczywiście że wpływa..
    Prawdę mówiąc kupując mleko w sklepie nie masz pewności ile jest mleka w mleku.
    Dziurka nie ma znaczenia w swoim położeniu..
    Dużo tez na piankę mleczną wpływa temperatura mleka..

3
  • #11 11 Maj 2017 09:19
    magdajanusz
    Poziom 2  

nioop napisał:
    Oczywiście że wpływa..
    Prawdę mówiąc kupując mleko w sklepie nie masz pewności ile jest mleka w mleku.
    Dziurka nie ma znaczenia w swoim położeniu..
    Dużo tez na piankę mleczną wpływa temperatura mleka..

Niby tak. Tyle że dzisiaj nie spienił mi wcale!
    Mleko powinno być chłodne. Tak?

1
  • #12 11 Maj 2017 12:37
    anulusienienka
    Poziom 1  

witam, mój spieniacz też nie działa. nie ciągnie mleka. jaka może być przyczyna. ekspres jest prawie nowy KRUPS EA8298 - Nie spienia mleka

2
  • #13 11 Maj 2017 18:29
    magdajanusz
    Poziom 2  

irekm69 napisał:

Ten grzybek składa się z części gumowej i metalowej , W gumce nie ma problemu ze zlokalizowaniem i wyczyszczeniem dziurki . Czy chodzi o część metalową ?[/quote]

Gdzie ta dziurka w gumce????

Dodano po 27 [minuty]:

AndrzejMT napisał:
    Mam dokladnie ten sam problem z Krups EA8298. Nie spienia, wszystko drozne, czyste laboratoryjnie, a jednak piany nie ma. Jak zaloze dysze i podstawie kubek to spienia, ale zestaw do capucinno juz nie, co to moze być?

U mnie już nawet przy pomocy dyszy nie spienia. Pod koniec całego procesu bardzo hałasuje... Otwór w sprzęgle drożny. Czy mam udać się do serwisu?

2
  • #14 24 Mar 2018 16:01
    Strangex
    Poziom 1  

Witam, też mam problem z krups-em, zamiast mleka leci tylko para z zestawu do cappuccino. Ten "metalowy" grzybek jest w środku tej czarnej pokrywy czy gdzie? Bo to co tak "łatwo" rozebrać ma tylko elementy plastikowe. Nie ma śrubę itp., ale nie chciałbym czegoś urwać rozkładają ją na pół. Może ktoś potrafi dokładniej objasnić co gdzie i jak?

3
  • #15 07 Kwi 2018 08:02
    Dozza
    Poziom 1  

Znalazłam element, który rozwiązał problem tu opisywany -- mam nadzieję, że komuś się przyda.

Wystarczy zdemontować elementy pokrywy pojemnika na mleko (te, które należy przepłukiwać wodą co jakiś czas) następnie użyć plastikowego elementu (czarny długi -aby odkręcić kapturek znajdujący się w środku pokrywy) --jest to mało wyraźne ale występuje w instrukcji poz.42 Odkręcony element należy przepchać drucikiem i przepłukać.

Mój ekspres po miesiącu użytkowania przestał spieniać mleko, miałam już jechać do serwisu...na szczęście wszystko już działa :)

Odnośnie postów na temat mleka -- --mleko może być obojętnie jakie i prosto z lodówki--mi zawsze spienia, więc rozwiążcie problem usterki a nie koncentrujcie się na jakości i temperaturze mleka.

Pozdrawiam,

0
  • #16 05 Wrz 2018 19:18
    Farciu
    Poziom 1  

Model, jak w temacie. Zrobiłem zgodnie z Waszą poradą. Znalazłem metalowy grzybek i igła przepchalem mini dziurkę, która była totalnie zatkana, że aż niewidoczna (dziurka jest wewnątrz takiego zagłębienia) Zdjalem też gumowy kapturek i przeczyscilem ten grzybek w środku. Ekspres znowu spienia mleko. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #17 16 Lis 2018 19:12
    mandarek
    Poziom 14  

Witam

Podbijam temat, bo mam ten sam problem.

Ekspres Krups EA8298, nie spienia mleka i bardzo mało go pobiera z pojemnika.

W linku poniżej nagranie jak się zachowuje podczas przygotowania cappuccino (przykładowe z internetu-u mnie jest podobnie)
    https://www.youtube.com/watch?v=J0BuVYdbQ0o

Oczywiście czyściłem wszystko co możliwe wielokrotnie zgodnie z instrukcją oraz zgodnie z tym filmikiem w linku poniżej
    https://www.youtube.com/watch?v=XbNoK8OFEII

Bardzo proszę o pomoc co może być nie tak, co przegapiłem.
    Ekspres ma tylko 4 miesiące.

0
  • #18 18 Lis 2018 14:16
    mirodo
    Poziom 1  

Chciałbym dołączyć do pytania, mam Ekspres Krups EA8298 od kilku dni, mam dokładnie ten sam objaw, Ekspres nie spienia mleka tylko "syczy" parą. Objawy takie same jak na filmiku powyżej. Z początku wydawało się że coś źle zmontowaliśmy w zestawie Capucino, niestety po wielu próbach nic nie pomogło. Ekspres nóweczka nigdy nie używany, a mleka nalewa zaledwie na dnie szklanki. Wszystko wielokronie umyte wyczyszczone rozkręcone i umyte - brak pozytywnego efektu. Może ktoś pomoże ?

0
  • #19 24 Lis 2018 11:16
    brzuch
    Poziom 2  

mirodo napisał:
    Chciałbym dołączyć do pytania, mam Ekspres Krups EA8298 od kilku dni, mam dokładnie ten sam objaw, Ekspres nie spienia mleka tylko "syczy" parą. Objawy takie same jak na filmiku powyżej. Z początku wydawało się że coś źle zmontowaliśmy w zestawie Capucino, niestety po wielu próbach nic nie pomogło. Ekspres nóweczka nigdy nie używany, a mleka nalewa zaledwie na dnie szklanki. Wszystko wielokronie umyte wyczyszczone rozkręcone i umyte - brak pozytywnego efektu. Może ktoś pomoże ?

Jezeli nie spienia tylko syczy para, prawdopodobnie wysuniety masz delikatnie do gory przelacznik cappucino-plukanie, ja tak mialem w nowym. Moj po roku przestal spieniac, i mam grzybek teflonowy a nie metalowy i za groma nie moge w nim znalezc dziurki, gumka ma dziurke za to.

Dodano po 17 [godziny] 26 [minuty]:

Farciu napisał:
    Model, jak w temacie. Zrobiłem zgodnie z Waszą poradą. Znalazłem metalowy grzybek i igła przepchalem mini dziurkę, która była totalnie zatkana, że aż niewidoczna (dziurka jest wewnątrz takiego zagłębienia) Zdjalem też gumowy kapturek i przeczyscilem ten grzybek w środku. Ekspres znowu spienia mleko. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Moglbys wrzucic zdjecie lub rysunek gdzie jest ta dziurka? U mnie grzybek jest teflonowy,a nie metalowy i z lupa nawet nie widze. W gumce znalazlem ale w grzybku ni chu chu.
    Juz OK. Nie znalazlem dziurki wiec zrobilem ja sam, przegialem i jest za duza, aaaaale spienia :)

0
  • #20 30 Lis 2018 19:32
    mandarek
    Poziom 14  

mandarek napisał:
    Witam

Podbijam temat, bo mam ten sam problem.

Ekspres Krups EA8298, nie spienia mleka i bardzo mało go pobiera z pojemnika.

W linku poniżej nagranie jak się zachowuje podczas przygotowania cappuccino (przykładowe z internetu-u mnie jest podobnie)
    https://www.youtube.com/watch?v=J0BuVYdbQ0o

Oczywiście czyściłem wszystko co możliwe wielokrotnie zgodnie z instrukcją oraz zgodnie z tym filmikiem w linku poniżej
    https://www.youtube.com/watch?v=XbNoK8OFEII

Bardzo proszę o pomoc co może być nie tak, co przegapiłem.
    Ekspres ma tylko 4 miesiące.

Ekspres wrócił z serwisu. Wymienili na nowy zawór spieniania, czyli ten element z gumowym grzybkiem
    Na razie działa.

Trochę to dziwne gdyż, stary zawór był drożny i na oko wszystko było z nim ok.

0