Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica nie wyrabia się z zasilaniem i kondensator przeciwzakłóceniowy.

Kappacitor 13 Kwi 2015 21:56 633 3
 • #1 13 Kwi 2015 21:56
  Kappacitor
  Poziom 2  

  Witam.
  Mam pytanie odnośnie przetwornicy. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że przetwornica w piekarniku nie wyrabia się z zasilaniem. Stwierdzenie dotyczy piekarnika MasterCook (sprawa jest rozwiązana, wymieniono kondensator przeciwzakłóceniowy na większy, ponieważ piekarnik automatycznie odłączał się od sieci). Stąd moje pytanie: co to znaczy, że przetwornica nie wyrabia się z zasilaniem? Czy kondensator przeciwzakłóceniowy działa jako filtr? Czy może przepuszcza przez siebie wysokie częstotliwości, ażeby uziemić je i zamienić w ciepło?

  Pozdrawiam.

  0 3
 • Pomocny post
  #2 14 Kwi 2015 08:12
  jarek_lnx
  Poziom 43  

  Cytat:
  Stąd moje pytanie: co to znaczy, że przetwornica nie wyrabia się z zasilaniem?
  To jest żargon i nie wiadomo co autor miał na myśli, ja bym to zrozumiał jako że ma za małą moc, albo ze jest zasilana z za słabego źródła, ale skoro pomogła wymana kondensatora przeciwzakłóceniowego, to raczej autor tego stwierdzenia rozumiał je zupełnie inaczej.


  Cytat:
  Czy kondensator przeciwzakłóceniowy działa jako filtr? Czy może przepuszcza przez siebie wysokie częstotliwości, ażeby uziemić je i zamienić w ciepło?
  Kondensator przeciwzakłóceniowy ogranicza poziom zakłóceń wprowadzanych do sieci. Nie zamienia ich na ciepło tylko "zwiera" (też żargon ale nie chce mi sie tłumaczyć dokładnie).
  W serwisach czasami kondensatorem przeciwzakłóceniowym bywa też nazywany filtr przeciwzakłóceniowy LC, bo wygląda podobnie.

  0
 • Pomocny post
  #3 14 Kwi 2015 09:29
  Artur k.
  Admin grupy audio

  Tyle że kondensator przeciwzakłóceniowy nie ma większego wpływu na pracę przetwornicy. Myślę że ktoś pomylił pojęcia (co jest częste u nieelektroników) - naprawił przetwornicę bo wie co trzeba wymienić, ale nie bardzo wie jaką funkcję spełnia ów element.

  0
 • #4 14 Kwi 2015 21:57
  Kappacitor
  Poziom 2  

  Dzięki za odpowiedź

  0