Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet do nawigacji z Android i TomTom

13 Kwi 2015 22:12 3186 3
  • Poziom 7  
    Witam,
    podzielę się z Wami moimi 6 miesięcznymi doświadczeniami.
    Padł mi stary Navroad i trzeba było kupić coś nowego.
    Po pierwsze telefon (galaxy mini S4) i nawigacja (wszystkie darmowe) + bluetooth do zestawu głośnomówiącego. Masaakra, nie sprawdzi się. Jeśli dużo jeździsz i rozmawiasz - masz takie kwiatki:
    'Za 100 m Skręć w lewo" -Nawigacja
    Co mówisz? jakie lewo? - Twój rozmówca
    To nawigacja - Ja
    Aha - Twój rozmówca
    'Teraz Skręć w lewo' -Nawigacja
    Jakie znowu lewo ? -Twój rozmówca
    Zawróć jak to możliwe - Nawigacja
    Spadaj świrze -Twój rozmówca.
    Oprócz tego ludzie zawsze dzwonia jak wpisujesz adres...

Po drugie: dedykowane navi mają żałosne parametry w porównaniu z tabletami, więc fora, rankingi i kupiłem Szajsung czy też Samsung GALAXY Tab 3 SM-T110 7", potem w gwiazdkowej promocji TomTom Europe za 189 zł z dożywotnia aktualizacją.
    Pierwsze dni było super.
    Aż nagle navia stanęła w miejscu. Ja sobie jadę, a ona (mapa) stoi. Resety, reinstalacje, z karty na Flasha i inne cuda, a ta dalej się wiesza. Oczywiście zgodnie z prawem Murphyego wieszała się zawsze w najważniejszych momentach, np: centrum Berlina. Jak wracałem z Berlina dałem reset do fabrycznych, router wi-fi w komórce i google mapy. I co? dalej pokazuje, ze stoi w miejscu. Czyli to nie TomTom a tablet...
    Serwis po 3 tygodniach oddał tableta i napisał, że działa zgodnie ze specyfikacja producenta. Nawet film z zawieszona navią nie pomógł.
    Wniosek:
    Samsung GALAXY Tab 3 SM-T110 7" w żadnym wypadku nie nadaje się na nawigację.
    3. Mój ukochany TomTom właśnie wyświetlił mi, że skończył erę TomTom Europe, i jego dożywotniej aktualizacji! Teraz mogę sobie kupić (drugi raz w ciągu 3 miesięcy!!!!!!!!!!!) TomTom Go (chyba tak to nazwali). Czyli zostałem .... (nie piszę co, bo i tak admin by skreślił). Brawo TomTom, wiecie jak zarabiać.
    Swoją drogą to draństwo, bo w grudniu wiedzieli, że sprzedając 'dożywotnia' aktualizację, sprzedali mi 3 miesiące w którcyh nie było aktualizacji. TomTomowe dożywocie dotyczy aplikacji, czyli zmiana aplikacji (a może tylko nazwy) zwalnia ich z aktualizacji.
    4. Kolejne testy na Samsungu Note 10.1 - ten dla odmiany się nie wiesza, tylko nieco za duży - 10" ekran raczej nie nadaje się na nawigację do osobówki.
    5. Nie poddam się.
    Kupie nowego tableta
    reinstaluję TomToma

i napiszę Wam jak działa.

A jeśli już macie coś przetestowane (ale tak na poważnie, kilka dni podróży po co najmniej 8 godzin dziennie) pomóżcie proszę.
  • Poziom 7  
    Dzięki za radę.
    Odwiedziłem elektro-market, pobawiłem sie lenovo i innymi i zdecydowałem się na Della. Bardziej mi podszedł. Ale przyznaje Lenovo 8" też mi się podobało. Zamówiłem z Allegro, bo było taniej taki model: Tablet DELL Venue 7" LTE 2x1,6 16GB. (Uwaga, niektóre z nich nie maja GPS, są tańsze! Trzeba doczytać.) Zainstalowałem TOMka, na szczęście pomimo, że go już nie ma w GooglePlay, to ja mam w kupionych. I...
    GPS łapie wolnawo, 1-2 min, ale potem działa. Jak czołg. Nic go nie wiesza. Ani 10 innych aplikacji, ani ciągłe usypianie i budzenia, ani wredne podłączanie i odłączanie ładowarki, tak 20 razy z rzędu. Pojechaliśmy 400 km w jedną i 400 w drugą stronę. Bez zastrzeżeń.
    Poprzednik by takich testów by nie przeżył.
    Ale jeszcze nie polecam. Pobawię się dalej.
    Na pewno mogę potwierdzić, że moje pierwsze Lenovo nie nadaje się do nawigacji. Nie mam żalu, to naprawdę ekstremalnie tani promocyjny model, chociaż dzisiaj 'spryciarze' sprzedają go dość drogo.
    TomTom działa fajnie, ma jedną dużą wadę, która była także w poprzednim tablecie - czyli aplikacja a nie urządzenie. Jak się ostrzej zahamuje na światłach, to pokazuje, że się jest na drugiej stronie skrzyżowania, albo na pasie w przeciwną stronę i gada wtedy głupoty. Jak się ruszy jest ok. Druga głupota TomToma, to 3d view zjazdów z autostrady. Fajnie, tylko ten 3d świeci parę minut i po zjechaniu nie wiesz, czy skręcać lewo czy prawo, bo to dalej świeci w 3d i gada zjedź na cóśtam.
    Pozdrawiam i wrzucę coś do poczytania, jak znowu dalej pojeżdżę.
  • Poziom 7  
    Ha, ha, ha, albo HA ... HA.... HA.....
    Dostałem nowego TomToma za pisiąt centów i przy okazji popsułem Della. Chyba jestem geniuszem.

Ale po kolei.
    W ramach testów doinstalowałem OSM, bo ma najlepsze mapy. Tylko nawigacja jest w nim do du...żych przeróbek. W mieście kieruje pod prąd, albo przez parki. Niemniej działały sobie ładnie raz Tom Tom raz OSM i bez problemu. Nic się nie wieszało.
    Nagle Tomek (TomTom) się odważył i mi oświadczył, że dla mnie jako posiadacza starej wersji ma propozycję upgrade do TomTom GO za 'pisiąt' eurocentów, tj. 2,4 zł. Kupiłem. Spróbowałem zainstalować. Za trzecim razem się udało. Nabrałem złych przeczuć.
    Rano odpaliłem i fajnie. Zamiast normalnej trasy do pracy - malutkim objazdem, ale bez korków. Mapa nie głupieje po gwałtownym hamowaniu, w ogóle jakoś tak zgrabniej, chociaż interfejs nieco inny. Dotknąłem ekranu i..............zdechło.
    Czarny ekran, jarzy się podświetlenie.
    Znowu fora, tajemnicze kombinacje Power + Vol Down, Power+ Vol down + up, Power+ zasilanie i inne kombinacje (dla niewtajemniczonych : są to sekretne metody resetu jak nic innego nie pomaga i nie działa) a on dalej tylko się jarzy. Nie napiszę co jeszcze z nim robiłem, bo mi serwis nie uzna gwarancji, ale nawet tajne hasło z Seksmisji (K.a M.ć) nie pomogło.
    Jutro, mam nadzieję jedzie do serwisu.
    Przy okazji, zmieniłem hasła do googla i wszędzie indziej gdzie byłem zalogowany na tablecie, o czym i Wy w takiej sytuacji pamiętajcie.

Dodano po 31 [minuty]:

W uzupełnieniu.
    Najprawdopodobniej tablet ma jakiegoś śmiecia w pamięci albo wadę ekranu. Dlaczego po prostu nie zresetowałem tableta z PC i nie naprawiłem samemu śmiecia?
    Bo płacę i wymagam, wszystko jest legalne na 100%, kupione z kwitami, ma działać tak jak w ofertach. Dell poleca ten tablet do nawigacji, TomTom też pisze, że z ich apką dotrzesz wszędzie szybciej niż innymi. Niech się starają, a nie robią nas w balona.