Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux/EWS11252EDU/pralka - Skacząca pralka, duże drgania przy wirowaniu

razor85 13 Kwi 2015 22:22 2394 5
  • #1 13 Kwi 2015 22:22
    razor85
    Poziom 10  

Witam,

zakupiłem nową pralkę Electrolux EWS11252EDU. Pralka zainstalowana, blokady zdjęte, bęben pracuje dość luźno. Pralka stoi stabilnie (jest zrobiony podest z płyt gresowych).
    Po mniej więcej 10-ciu przebiegach pralka zaczęłą "wariować". Przy wirowaniu dostaje bardzo mocnych drgań, skacze i przesuwa się, słychac bardzo dziwne trzaski.

Poniżej nagranie z pracy:

www.youtube.com/watch?v=91TUT4DghrM

Coś doradzicie zanim wezwę serwis?

0 5
  • #2 13 Kwi 2015 23:11
    Lzep
    Poziom 39  

Nie wygląda to najlepiej !
    Mam od roku pralkę ELECTROLUX EWF1076GDW i chodzi bez najmniejszych problemów. Z tym, że to trochę inna konstrukcja, zwłaszcza jeśli chodzi o napęd bębna. Moja ma silnik indukcyjny inwertorowy (brak paska - silnik bezpośrednio na wale bębna !!!).
    Przejrzałem kilka opisów Twojej pralki w sieci i nigdzie nie znalazłem info, że ma ona taki sam napęd jak moja ? Wychodzi na to, że jest to rozwiązanie jak w starszych pralkach, czyli silnik pod bębnem + przekładnia paskowa ?
    Radziłbym zaglądnąć z tyłu i zobaczyć jak wygląda ten napęd.
    Może silnik nie jest dobrze przykręcony, pasek odpowiednio naciągnięty, a może coś tam przeszkadza w swobodnym obracaniu się ?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 14 Kwi 2015 00:00
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

razor85 napisał:

Coś doradzicie zanim wezwę serwis?
    A co tu doradzać, skoro nie wolno Ci tam nic grzebać jeśli sprzęt na gwarancji. Wzywaj serwis.
    Jak tak patrzę z boku na ten filmik, to moim zdaniem uszkodzone amortyzatory lub urwane obciążenie kotła, ale to można byłoby stwierdzić po otwarciu obudowy.

0
  • #4 15 Kwi 2015 21:15
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    A co tu doradzać, skoro nie wolno Ci tam nic grzebać jeśli sprzęt na gwarancji.
    Z tyłu wolno - przecież tam były blokady transportowe ! Zaglądnąć nie zaszkodzi :D.

0
  • #5 16 Kwi 2015 20:58
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lzep napisał:
    Mam od roku pralkę ELECTROLUX EWF1076GDW i chodzi bez najmniejszych problemów. Z tym, że to trochę inna konstrukcja, zwłaszcza jeśli chodzi o napęd bębna. Moja ma silnik indukcyjny inwertorowy (brak paska - silnik bezpośrednio na wale bębna !!!).
    Kto takich głupot Ci naopowiadał że silnik jest na wale bębna?

0
  • #6 18 Kwi 2015 18:26
    razor85
    Poziom 10  

Gratulacje dla użytkownika machefi za trafną diagnozę.
    Faktycznie problemem były źle zamocowane amortyzatory. Wątek może przyda się dla innych.

1