Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka zewnętrzna kamera IP po skrętce do monitoringu podwórka?

walpi 13 Kwi 2015 22:44 2718 9
  • #1 13 Kwi 2015 22:44
    walpi
    Poziom 12  

Mam wyprowadzone kable na zewnątrz (tylko LAN). Kamerę potrzebuję przyczepić do elewacji (styropianu). Kamera ma przede wszystkim pełnić funkcję straszaka, więc nie musi mieć super jakości. Ale skoro już ma nagrywać, to żeby było "kogoś" widać ;) W przyszłości mogą dojść kamery WIFI zewnętrzne i wewnętrzne więc chciałbym aby to wszystko współgrało w jednym systemie. Obraz nagrywany będzie na komputer serwer, ewentualnie dysk NAS. Możliwość podglądu obrazu kamery frontowej na tablecie. A także podgląd spoza sieci.

0 9
  • #2 13 Kwi 2015 22:58
    arelektroda
    Poziom 22  

Aby podłączyć kamerę do skrętki po obu jej stronach należy podłączyć transformatory symetryzujące.

0
  • #3 13 Kwi 2015 23:06
    sosarek

Poziom 43  

arelektroda napisał:
    Aby podłączyć kamerę do skrętki po obu jej stronach należy podłączyć transformatory symetryzujące.

Ciekawe, ja zakańczam kabel z obu stron wtykami RJ-45.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Kwi 2015 23:12
    hkuhn
    Poziom 25  

Ostatnio zamontowałem taką kamerę IP: INTERNEC IP i7-C82213-IR 1,3Mpx 25kl/s 4mm . Pracuje ładnie, ale trochę kosztuje. Podłączenie bez problemu wtykami RJ-45, zasilanie PoE.

0
  • #5 13 Kwi 2015 23:30
    sosarek

Poziom 43  

Do kamer WiFi i tak musisz dociągnąć zasilanie, więc jeśli masz w chwili obecnej możliwość położenia okablowania to wszędzie ciągnij skrętkę. Jaki budżet masz przeznaczony na kamerę, jak wygląda kwestia oświetlenia terenu w nocy, jaki obszar miała by monitorować?

0
  • #6 14 Kwi 2015 08:36
    arelektroda
    Poziom 22  

sosarek napisał:
    Ciekawe, ja zakańczam kabel z obu stron wtykami RJ-45.
    Tylko koledze @walpi chodzi o podłączenie kamer do skrętki a więc sygnału video i zasilania tak przynajmniej zrozumiałem, że chce do podłączenia kamer wykorzystać istniejącą skrętkę UTP.
    Symetryzacja to dopasowanie układem pasywnym lub aktywnym.
    A tu przykłady pasywnych transformatorów stosowanych przeze mnie od lat bo też wykorzystuję skrętkę do podłączenia kamer. Dzięki temu mam możliwość podpięcia kamery i jej zasilania, mikrofonu, czujnika ruchu itp.

Moderowany przez suworow:

Słyszał kolega o kamerach IP których to temat dotyczy? Co do tego mają transmitery, i po co kolega robi na ich temat wykład/ prezentację
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji,

0
  • #7 14 Kwi 2015 19:34
    walpi
    Poziom 12  

hkuhn napisał:
    Ostatnio zamontowałem taką kamerę IP: INTERNEC IP i7-C82213-IR 1,3Mpx 25kl/s 4mm . Pracuje ładnie, ale trochę kosztuje. Podłączenie bez problemu wtykami RJ-45, zasilanie PoE.

Właśnie o takie podpowiedzi mi chodzi. Tak chcę aby działała na PoE. Jeśli chodzi o oświetlenie to dość słabe praktycznie żadne . Aczkolwiek bliżej domu zapalają się lampy na czujki. Na przód mogłaby by być na tył mógłbym dać jakąś tańszą wersję.

0
  • #8 14 Kwi 2015 19:42
    sosarek

Poziom 43  

Ostatnio z ciekawości wziąłem na testy APTI i GEMINI - może nie jest to najwyższa półka ale powiem że działa to całkiem znośnie póki co.

0
  • #9 14 Kwi 2015 22:17
    arelektroda
    Poziom 22  

O kamerach sieciowych posiadających własne IP słyszałem.
    Z pierwszego postu natomiast wynika tylko to

walpi napisał:
    Mam wyprowadzone kable na zewnątrz (tylko LAN). Kamerę potrzebuję przyczepić do elewacji (styropianu).

Pozostałe to wizja "przyszłości" jak napisał kolega @walpi. Chcąc pomóc sugerowałem się także pozostałymi "wymaganiami" w tym
    walpi napisał:
    A także podgląd spoza sieci.
    co w dyskusji o takim ogólnym wysokim poziomie nie powinno raczej powodować problemów. Ale nie będę już tego poziomu zaniżał.

0
  • #10 14 Kwi 2015 23:03
    sosarek

Poziom 43  

@arelektroda Tytuł postu chyba mówi wyraźnie o kamerach IP.

0
  Szukaj w 5mln produktów