Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka - co zamiast Makita?

14 Kwi 2015 00:26 1833 14
  • Poziom 20  
    Witam
    Miałem okazje pracować w kilku zakładach i praktycznie wszędzie stosuje się wkrętarki Makita. Faktycznie są bardzo dobre. Spora moc, długa praca na akumulatorach i inne.

Nadszedł czas gdy sam zastanawiam się nad zakupem takiej. Ceny nowych zaczynają się od 400zł w górę.

A może da się kupić taniej coś równie dobrego lub nawet lepszego? Czy mieliście do takimi wkrętarkami? Tak jak pisałem - używałem zawsze tylko Makity (i przez chwile Black&Dacker - nie ma porównania) dlatego liczę na propozycje :)

Interesuje mnie tylko sprzęt nowy.
  • Poziom 33  
    Ale najważniejsze - do czego i jak intensywnie ma być używany ?
  • Poziom 20  
    Wkręcanie wkrętów do plastiku, wiercenie w plastiku oraz laminacie. Okazyjne wiercenie w metalu i drewnie. Raczej mało wymagające prace - a przynajmniej tak mi się wydaje.

Sprzęt będzie używany codziennie przez około 3 godziny.
  • Poziom 33  
    Przy 3 godzinach codziennie (to nie tak mało), weź Makitę.
    Sam widziałeś różnicę.
    Słabe to raz w miesiącu (okazjonalnie) można coś sobie nią porobić.
    Każda firmowa będzie te kilkaset złotych (przynajmniej) kosztować.

Chyba że nie musi być akumulatorowa ?
    Może kabelek nie będzie przeszkadzał ?
    No i nie trzeba pamiętać o ładowaniu.
  • Poziom 20  
    Masz coś konkretnego na myśli? Chętnie poznam propozycje :)
  • Poziom 10  
    Mam hitachi (modelu nie pamiętam jest w piwnicy). Ale jest jedna z najsłabszych, coś koło 500 zł mnie kosztowało (przepłaciłem) ale bardzo dobra (w porówaniu do B&D). Mam makity w pracy... bardzo porównywalne maszynki, choć moja jest lżejsza... Chyba najlepiej to patrzeć na akumulatorek i czy dobrze leży w ręce... bo nie zawsze łapa i wkrętarka pasuje do siebie.
  • Poziom 33  
    Tojtas napisał:
    Masz coś konkretnego na myśli? Chętnie poznam propozycje :)

Piszesz o akumulatorowej - czy zasilane z 230V ?

Makita - czy inne ?

Jakiego kształtu (uchwytu) są oczekiwania.

Do jakiej kwoty ?
  • Poziom 20  
    Może być zasilanie sieciowe.

Marka - obojętnie, byle dobry sprzęt.

Kształt taki jak standardowej Makity.

Kwota do 300zł. Podaje taką ponieważ za 400zl już mogę mieć pewną Makite ;)
  • Poziom 33  
    Jak może być sieciowa, to zerknij na aukcję nr 5247901981, 5264761968.
  • Poziom 17  
    A ja zaproponuję METABO Power Maxx BS Basic 10,8 V (cena 450-490).
    Są dwie opcje pojemności AKU 1,5 Ah i 2 Ah.
    Ciekawa opcja - demontujesz uchwyt wiertarski i masz uchwyt na bity.
    Przez to wymiary jeszcze bardziej maleją ...

Podstawa dobrej wkrętarki to 2 biegi i 2 szt aku ...
  • Poziom 20  
    @jasioplo dzięki ale tak jak pisałem - max 300zł brutto. Za 400zł mogę mieć już sprawdzoną Makite z której będę zadowolony :)
  • Poziom 21  
    Tojtas napisał:
    @jasioplo Za 400zł mogę mieć już sprawdzoną Makite z której będę zadowolony :)

Ludziska jak piszecie A to napisz tez B- jaki model - Makita Makicie nie równa
    obecnie te najtansze to chinska lipa
    co prawda silnik do 6271 kosztije niewiele ale "czytaj " wart tyle co kazdy inny chinczyk przekładnie sypia sie jak rzepa , wyłacznik kiepskiej jakosci
    a za min masz min czyli baterie 1,3 Ah i to nie tej jakosci co 10 lat temu
    wiec w sumie to szmelc dla amatora
    Na poczatku jak wchodził model 6270 ludziska rzcali sie na to bo to makita po roku normalnej pracy było po zachwytach czesto do konca gwarancji nie dozywała
    Podobnie jest z innymi renomowanymi markami , najtanszy model nie nadaje sie do pracy !! tylko dla szpanera co chce miec nowe markowe
    Wiem co pisze robie w tym od lat
  • Poziom 12  
    Jak się znajdzie dołożyć to polecam Milwaukee M12 CDD (albo trochę tańsza BDD, są wersje 2ah i 4ah) - sprzęt na wieki, drogi ale jak najbardziej się opłaca. Aku li-ion, bezszczotkowy silnik wytrzymały i mocny jak na swoje gabaryty. Dewalt także produkuje świetne wkrętarki a zwłaszcza aku.
    Jak sieciowa na taki kształt to chyba tylko Graphite 58G792 albo Skil 6224 ale z jakością już będzie słabiej.
    Wkrętarka makity za 400zł ? Zgadzam się z kolegą wyżej, to chyba najtańsza chińska wersja z aku Ni-Cd wg mnie w ogóle się nie opłaca, lepiej dołożyć do czegoś konkretniejszego a na pewno się nie zawiedziesz. 3h dziennie to dużo, to już zastosowanie profesjonalne a w tych zakładach pewnie mieli modele za kilka tys. które zostały stworzone do pracy profesjonalnej i przetrzymają kilka szt. takich najtańszych chińczyków dla amatorów mimo tego, że z tej samej firmy.
  • Poziom 33  
    Tojtas napisał:
    @jasioplo dzięki ale tak jak pisałem - max 300zł brutto. Za 400zł mogę mieć już sprawdzoną Makite z której będę zadowolony :)

Tak myślę że zamiast kombinować, jak masz sprawdzoną na 100% i wiesz że Ciebie na pewno zadowoli, to bierz i nie szukaj.