Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r nierówna praca na biegu jałowym

14 Kwi 2015 08:15 2319 13
  • Poziom 14  
    Panowie mam problem identyczny jak w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8060603#8060603

Nawet podciśnienia wartości są identyczne, wymienione:
    -cewka NGK
    -świece
    -przepustnica czyta i zaadoptowana
    -łańcuch rorządu(już hałasował)
    -poziom oleju(nowy 10w40) w normie

Nieszczelności wydaje mi się że nie ma obroty są w normie około 800-750 po rozgrzaniu(jeszcze sprawdze, bo wydaje mi się że tak sugerował motronic w tamtym temacie), kompresja po 10 na każdym cylindrze.

Instalacji gazowej nie ma.

Co z tym zrobić ? Na uszczelkę mi to nie wygląda. Do motronica niestety napisać nie mogę bo usunął konto, a szkoda bo 2 razy pomógł mi bardzo.

Pozdrawiam
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nieszczelności najpewniej. Psiknij plakiem po silniku po kolektorach i sprawdź czy zaobserwujesz wzrost obrotów. Kolektor wydechowy nie jest pęknięty? Czasami też powoduje nierówną pracę.
  • Poziom 14  
    No właśnie nie wygląda na to sprawdzałem już to 2 razy, nie widać tam nic takiego uszczelka za przepustnicą jest cała. Gdzie by tam mogło zaciągać ? I to tak min. by obroty były 750-800 no stop ?

Co ciekawe również ucieka płyn chłodniczy, czyli idealnie jak u autora tamtego wątku. Czyli co przedmuch miedzy cylindrami na uszczelce ? Pomiar kompresji jak pisałem dał b. podobne wyniki w granichac 10 na każdym.
    nieszczelność może być na przewodach podciśnieniowych.
  • Poziom 14  
    Sprawdzone, tam są dwa takie i do serwa 3. Sprawdzałem metodą na peta w sensie dymem. Watpię by było to to, pozatym dało by się usłyszeć jakiś świst, tam nic.

Ciekawi mnie czemu autor tamntego tematu napisał że winna była uszczelka.
    Istnieje możliwość że to uszczelka ale weź mi śpiesz z wyjaśnieniem co znaczy metoda na peta w sensie dymem.
  • Poziom 14  
    :d no chodzi to by dymu trochę przy ssącym kolektorze zrobić, i widać ładnie jak go zaciąga ew. nieszczelność.
    Mówiłem użyj plaka jak jest nieszczelność to obroty wzrosną.
  • Poziom 14  
    A próbowałeś regulować zawory?? Wczoraj przerabiałem temat i pomogła regulacja zaworów.
  • Poziom 29  
    Frost160 napisał:
    :d no chodzi to by dymu trochę przy ssącym kolektorze zrobić, i widać ładnie jak go zaciąga ew. nieszczelność.

Absolutnie nie tak.
    W tej skodzie sprawdził bym czy nie ma błędu odnoście obciążenia silnika.
  • Poziom 14  
    Kusko13gp napisał:
    A próbowałeś regulować zawory?? Wczoraj przerabiałem temat i pomogła regulacja zaworów.

Tam jest hydrauliczna regulacja, poziom oleju w normie.

Dodano po 59 [sekundy]:

Oprysk Stonki napisał:
    Frost160 napisał:

Absolutnie nie tak.
    W tej skodzie sprawdził bym czy nie ma błędu odnoście obciążenia silnika.

Obecnie nie ma takiego błędu.

Co robię zle z tym testem ? :) Tak zrozumiałem ze tak to ma się sprawdzać.
  • Poziom 29  
    Dym z papierosa wdmuchuje się do kolektora (przepustnica ma być szczelnie zamknięta) i patrzy którędy uchodzi na zewnątrz. Można też użyć odkurzacza, ale tego starego typu, gdzie wąż dało się wetknąć w to miejsce, gdzie odkurzacz dmucha.
  • Poziom 14  
    Heheh, ja i tak nie palę ale w koncu to ktoś objaśnił :D dzięki.

Jednak według mnie nie ma tam nieszczelności.

Zastanawia mnie dlaczego w tamtym temacie rozwiązaniem była niby uszczelka pod głownicą ?
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Tam jest hydrauliczna regulacja, poziom oleju w normie.

To sobie kolego poczytaj.Link