Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L650 - klawiatura nie działa( niektóre przyciski)

romeo_1993 14 Kwi 2015 12:06 822 4
  • #1 14 Kwi 2015 12:06
    romeo_1993
    Poziom 5  

Witam, mam chyba popularny problem. Mianowicie, posiadam laptop marki Toshiba L650, w której nie działa klawiatura - dokładniej to kilka przycisków np klawisz nr4, e, r, prawy SHIFT oraz kilka innych.
    Pomyślałem, może wymienię klawiaturę... Niestety po zakupie nowej klawiatury problem jest identyczny. Jak myślicie co mogło się stać? dodam, iż wcześniej miałem podobny problem, że nie działały niektóre przyciski ALE wyciągnąłem klawiaturę włożyłem ponownie( tę samą) i działało. Aż tu nagle siadło całkiem tj. nie udało się naprawić tym samym nawet sposobem --> później kupienie innej klawiatury itd. Ja podejrzewam że gniazdo mogło paść albo kontroler ??

0 4
  • #2 14 Kwi 2015 14:36
    martiv
    Poziom 18  

Cytat:
    Ja podejrzewam że gniazdo mogło paść albo kontroler

Czy gniazdo klawiatury ( zapinka ) nie jest uszkodzona? Czy taśma została prawidłowo osadzona w gnieździe?

Podaj oznaczenie płyty głównej.

0
  • #3 14 Kwi 2015 14:38
    romeo_1993
    Poziom 5  

ja podejrzewam wlasnie gniazdo albo kontroler sprawdzalem z nowa klawiatura i nic. raz bylo tak ze jak wlozylem nowa klawe (nie skrecalem jeszcze lapka) - tylko do testow czy dziala... i ku mojemu zdziwieniu zadzialalo, no to wylaczam lapka skrecam wlaczam ponownie i gowno to samo..

0
  • #4 14 Kwi 2015 17:25
    psycode
    Poziom 16  

romeo_1993 napisał:
    ja podejrzewam wlasnie gniazdo albo kontroler sprawdzalem z nowa klawiatura i nic.
    Bardzo dobra diagnoza. Obie rzeczy dość prawdopodobne bo
    1.dlaczego miałoby to być gniazdo -skoro nikt tam wcześniej przy nim nie grzebał i nagle klawiatura przestała poprawnie działać. A z drugiej strony od czasów kiedy w lutowiu/cynie nie ma już ołowiu, to luty mogą się "rozkładać" "korodować" więc mogą być zimne luty na pinach gniazda
    2.Mógłby to być kontroler, ale z drugiej strony dlaczego? skoro komputer poprawnie działa a kontroler klawiatury w lapopie pełni ogromnie ważną rolę bo zajmuje się wieloma innymi rzeczami a problem jest tylko z klawiaturą.
    3.Ciężko jest uszkodzić kontroler za pomocą klawiatury. Robienie "zwarć" na ścieżkach folii klawiatury po prostu uaktywnia dane klawisze. W klawiaturze laptopa nie ma żadnej elektroniki! - więc cięzko jest nią uszkodzić kontroler. Prędzej padł "z wycieńczenia" lub innego powodu.

bardziej tu widzę gniazdo. Weź lupę, porządne światło i przyjrzyć się temu gniazdu - czy piny nie mają zimnych lutów (nie wyglądają na ruchome lub oderwane) -i czy mocowanie gniazda dociska tasiemkę porządnie.
    Sprawdź czy piny w środku gniazda nie wymagają przeczyszczenia.

(touchpad działa poprawnie? nie ma problemów z włączaniem laptopa? wiatrak kręci się z różnymi prędkościami?)

0
  • #5 14 Kwi 2015 17:32
    romeo_1993
    Poziom 5  

Jesli chodzi o kontroler to owszem malo prawdopodobne ale warto wziac pod uwage. Na pierwszy plan wezme to gniazdo, mam hotera lupe itp sprawdze sobie jak wygladaja te luty piny itd myslalem juz o tym lecz aktualnie jestem poza terenem polski :D jak naprawie dam znac co zrobilem moze komus sie przydac :)

0