Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ESAM 2600 - Błąd zaparzacza

simon83 14 Kwi 2015 17:45 3024 11
  • #1 14 Kwi 2015 17:45
    simon83
    Poziom 12  

Wczoraj zauważyłem zmniejszone ciśnienie wylotu kawy (w związku z tym sporo dłużej się robiła). Dzisiaj ekspres nie włączył się poprawnie. Wygląda to tak:

Link

Zaparzacz dojeżdża do górnej pozycji i zaczyna hałasować. Przeczytałem cały wątek i na tej podstawie stawiam na jego przytkanie lub coś z pozycjonowaniem. Podczas prób uruchomienia ekspres pokazał najpierw jeden błąd: wszystkie 4 diody (woda, fusy, ostrzegawcza, odwapnianie) zapały się kolejno, a obecnie drugi: dioda ostrzegawcza świeci światłem ciągłym. Proszę o sugestie. Zaparzacz już wyjąłem. Nie chcę go rozbierać na części pierwsze, jeżeli to nie on jest powodem.

Edit: Nie wytrzymam bez kawy. Rozebrałem :). W związku z tym dwa pytania.
    1) Czy ta część powinna się ruszać?

2) Do czego służy ten wciskany "dzynks"? Czy da się cały ten czarny krążek zdemontować? Dmuchając w dyszę wylotową przepływu żadnego nie wyczuwam, więc pewnie zatkany.

0 11
  • #2 14 Kwi 2015 19:22
    nioop

Specjalista AGD

Ad.1
    Powinna się ruszać
    Ad.2
    Dmuchając nie wyczujesz przepływu, odczep się od zaparzacza bo jeszcze coś popsujesz :P Heh.. Złóż go

Co do problemu.. U góry tam gdzie dojeżdza zaparzacz jest mikro włącznik, coś pewnie z nim jest.. Albo padł albo połamało się jego mocowanie..
    Dostaniesz się do niego od góry , po demontażu górnej obudowy..

0
  • #3 14 Kwi 2015 19:36
    simon83
    Poziom 12  

Ad. 1 - To u mnie nie rusza się :P. Tzn. są wyczuwalne delikatne ruchy wynikające z montażu, ale jeżeli to ma być element ruchomy góra-dół, to nie da się go przesunąć.

Sprawdzę tego mikrusa, chociaż czy symptomy w postaci mocno zmniejszonego ciśnienia kawy i dźwięku na filmie nie sugerują jednak zatkania gdzieś w zaparzaczu?

0
  • #4 14 Kwi 2015 19:48
    nioop

Specjalista AGD

Nie, nie sugerują ;) Mi sugerują "mikrusa" ;)

Ad.1. - No to nie dobrze ;) Choć z tego co widzę na filmie silnik sobie radzi
    Ale mimo wszystko trzeba wypchnąć ten tłoczek do góry i wyczyścić i nasmarować uszczelki, które się tam ukażą (dwie czerwone sztuki)

0
  • #5 14 Kwi 2015 20:11
    simon83
    Poziom 12  

Ten tłoczek jest zatrzaskiwany jakoś czy powinien po prostu z lekkim oporem wyjść? Dobrze, że nie złożyłem jeszcze tego zaparzacza :P. BTW, ze środka wyjąłem już wcześniej element po demontażu blokady w kształcie "U". Rozumiem, że to nie ten "tłoczek" masz na myśli? Na zdjęciu nie ma już elementu, o którym piszę. Nie miał on żadnych uszczelek na sobie. W górnej części biały plastik.
    Sprawdzę jeszcze mikrowyłącznik i mam nadzieję, że jutro kofeina popłynie już poprawnie we mnie... :)

0
  • #6 14 Kwi 2015 20:53
    nioop

Specjalista AGD

Ten zatrzask "U", to jest hmm.. Blokada tego tłoczka, zauważyłem właśnie ze brak już go na zdjęciu..
    No cóz.. Domyślam się, że od nowości ekspres nie był ani razu konserwowany według instrukcji ? :p Teraz trzeba się pomęczyć by rozebrać zaparzacz

0
  • #7 14 Kwi 2015 21:13
    simon83
    Poziom 12  

Powiedzenie, że jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów sprawdza się i w technicznych kwestiach ;). Wolę upewnić się w 100% niż zdemontować coś, czego nie da się :P.
    Zatrzask "U" zdjąłem, odkręciłem 2 wkręty, zdjąłem plastik i wyjąłem to:

Umieszczone było to w cylindrze, który zaznaczyłem w pierwszym poście okręgiem. Cylinder ten, jak pisałem, rusza się minimalnie. Pytałem właśnie o demontaż jego, więc... wyjąłem już wszystko, co się dało, czy ten cylinder też da się zdemontować żeby dostać się bezpośrednio do kanału kawy?

0
  • Pomocny post
    #8 14 Kwi 2015 21:21
    nioop

Specjalista AGD

Przepraszam, mój błąd.. Tzn. Dobrze, dobrze.. Prawidłowo, że to wyjełeś..
    Teraz pozostał element w którym znajduje się sitko, które odkręciłeś.. - Trzeba teraz to wypchnąć ;) I tam już bedą uszczelki, o których mówiłem..

0
  • #9 15 Kwi 2015 13:07
    simon83
    Poziom 12  

Dzięki, coraz jaśniej :). Po wypchnięciu został mi sam korpus, w którym znalazłem takie ubytki przy wycięciach:

Nie pamiętam, abym w kawie znalazł kiedykolwiek kawałki plastiku. Przy rozbieraniu zaparzacza też nic nie wypadło, a ewidentnie wygląda to na jego ubytek. Jaki może nieść to efekt za sobą?

Mógłbyś w miarę treściwie opisać proces parzenia kawy za pomocą tego urządzenia, czy będzie to już nadwyrężanie Twojej dobrej woli przeze mnie? :) Którędy kawa przepływa, co się rusza, do czego służy ta ruchoma część z szeroką na 1 cm "tubką" z tyłu, które elementy powinny być przesmarowane, a które mają kontakt z kawą i czym to bezpiecznie nasmarować?

0
  • #10 13 Maj 2015 00:20
    simon83
    Poziom 12  

Koleżanki i koledzy, ponawiam pytanko - dowolnym smarem stałym przesmarować zaparzacz czy musi to być coś specjalnego? Wolę się upewnić czy:
    A) Będzie to bezpieczne
    B) Nie zepsuje smaku kawy, jeżeli gdziekolwiek może mieć styczność :)

0
  • Pomocny post
    #11 21 Sie 2016 20:59
    mamkonto
    Poziom 15  

Smar silikonowy

0
  • Pomocny post
    #12 30 Sie 2016 17:42
    ssss
    Poziom 31  

Witam