Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nożyce do żywoplotu - Wymiana baterii

14 Kwi 2015 20:28 1503 23
  • Poziom 12  
    Witam! Mam elektryczne nożyce do żywopłotu Black & Decker FT-204.Niestety skończyły się baterie Może ktoś kolegów wie jakie tam są zastosowane.Ładowarka 4,2V 100mA. Z góry dziękuję pozdrawiam lecho 1
  • Poziom 12  
    Witam! Prawdopodobnie tak, ale tam są 4 szt.
  • Poziom 32  
    Napięcie zmierzone na ładowarce, czy przeczytane ? Transformatorowa ?
  • Poziom 12  
    Napięcie przeczytana na ladowarce ale przed chwilą ją rozciąłem jest tam tylko transformatorek żadnych więcej układów.
  • Poziom 32  
    Czyli 4,2 V zmiennego. /nie ma prostownika ?/
  • Poziom 12  
    Właśnie! myślałem,że jakiś prostownik będzie w bazie ale też nic tam nie ma.Przewody z transformatora połączone są bezpośrednio z wtykiem który wchodzi do nożyc.Dziwne!
  • Poziom 32  
    Nie, prostownik jest w nożycach.
  • Poziom 12  
    Ciekawe tylko gdzie jeżeli wtyczka bazowa bezpośrednio łączy się z akumulatorami.Aku są połączone szeregowo. Mam to wszystko rozbebeszone konstrukcja prosta jak budowa cepa i ani jednej diody.
  • Poziom 12  
    Ze wszystkimi możliwymi naklejkami:Firma napięcie prąd.

Dodano po 7 [minuty]:

Złożyłem na prędce zasilacz 4,5V podałem na bazę napięcie i o dziwo baterie ruszyły. Nie wiem w jakim są stanie ale po 30 min, silnik zaczął dziłać
  • Poziom 12  
    Przejrzałem dzisiaj jeszcze raz jest tak jak pisałem.Wiem,że musi być prostownik i jeżeli to NiCd to jeszcze jakaś aplikacja,ale tego nigdzie nie ma! Jak rozpoznać jakie to akumulatory,ładując je zwykłym zasilaczem mogę je zniszczyć.akumulatory nie mają żadnych symboli ani oznaczeń. lecho 1
  • Poziom 32  
    Podaj wymiary. Najczęściej są stosowane NiCd 1,2Ah.
  • Poziom 12  
    Wymiary 42*22mm aplikacja też będzie potrzebna?
  • Poziom 12  
    A może coś kolega pomoże w sprawie tej aplikacji?
  • Poziom 12  
    Ok zastanawia mnie jedna sprawa akumulatorki mają napięcie 1,2V *4 to 4,8V dlaczego na transformatorku podane jest napięcie 4,2V. prostownik-2,4V +aplikacja?
    ten zasilacz nigdy nie naładował w pełni zestawu. O co w tym chodzi? Co do aplikacji to będzie to po prostowniku?Jaka cena? lecho 1
  • Poziom 32  
    Ładowarka 4,2V, bez obciążenia ok. 5V x 1,41=7.05 - 1,4=5,65V maksymalne. Naładuje, tylko długo, ale tak robili.
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie ponieważ nożyce cały czas siedziały w bazie.Cy jest w tej aplikacji
    opcja ,że po naładowaniu się wyłącza? cena?
  • Poziom 32  
    Tak jest dobrane że może być cały czas w bazie. Po 8zł + kw.
  • Poziom 12  
    Jasne mam trochę większy tansformatorek ale napięcie 6V trzeba będzie odwinąć?
    upiłbym 2 zestawy,a co to jest kw
  • Poziom 32  
    Koszt wysyłki. Przy mocniejszym transformatorze trzeba zrobić automatyczne wyłączanie.
  • Poziom 12  
    Chyba nie to raptem kilka watów więcej ale co z napięciem? jak możemy się umówić? wpłata?pobranie? Moje dane Pan znajdzie?
    aha gabaryt płytki nie ma znaczenia wszystko będzie na zewnątrz.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Dzięki koledze z forum sprawa została rozwiązana. Dziękuję zamykam temat.