Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CFX-U FUNKTRONIC MPS - Przepływowy ogrzewacz wody Clage

Kozi_t 14 Kwi 2015 21:11 771 1
 • #1 14 Kwi 2015 21:11
  Kozi_t
  Poziom 9  

  Witam.
  Planuję zamontować w kuchni pod zlewozmywakiem przepływowy podgrzewacz wody CFX-U FUNKTRONIC MPS. Maksymalna moc zostanie ustawiona na 11kW.
  Problem w tym, że do tej samej instalacji podpięty jest piekarnik elektryczny (kiedyś był piekarnik i płyta ceramiczna - zasilanie 3-fazowe) i płyta indukcyjna.
  Piekarnik jest podpięty do 1 fazy, płyta indukcyjna do 2 faz.
  Do starego pieca elektrycznego była przygotowana instalacja trójfazowa 16A; YDYp 5x2,5. Do tej instalacji podpięty jest nowy piekarnik i płyta indukcyjna.
  Czy wg Was mogę się wpiąć do tego z podgrzewaczem wody (prąd 3x16A, wymagany przekrój przewodu 1,5mm2), czy dodatkowo będzie konieczność zainstalowania przekaźnika przeciążeniowego?
  Dodam, że użytkuję już przepływowy ogrzewacz firmy Clage (sterowany elektronicznie) w łazience i jestem bardzo zadowolony. Podgrzewacz może współpracować z kolektorem słonecznym, co sprawia, że nie jest użytkowany zbyt często - wtedy kiedy w bojlerze temp. wody spadnie poniżej zadanej na podgrzewaczu.
  Dzięki za wszystkie uwagi

  0 1
 • #2 18 Kwi 2015 10:35
  antomas
  Poziom 14  

  Rozumiem, że w chwili obecnej Kolega kuchnia elektryczna o mocy zainstalowanej ok. 8kW zasilana jest przewodem YDYp5x2,5mm2 i zabezpieczona 16A i do wypustu w pomieszczeniu kuchni chce dodatkowo przyłączyć podgrzewacz wody o mocy 11kW przewodem 5x1,5mm2.
  Jest to możliwe pod warunkiem:
  - przewód podgrzewacza prowadzony luzem w powietrzu,
  - w pobliżu wypustu należy zainstalować skrzynkę z dwoma przekażnikami priorytetowymi ( jeden dla piekarnika i jeden dla płyty ) i stycznikiem załączającym podgrzewacz.
  W tym układzie załączenie kuchni ( priorytet ) wyłącza podgrzewacz.

  0