Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGU69A02SK/22 - Niewłaściwy poziom wody podczas płukania

orchid11 15 Kwi 2015 02:57 4167 12
  • #1 15 Kwi 2015 02:57
    orchid11
    Poziom 9  

Witam serdecznie!

Potrzebuję pomocy przy naprawie zmywarki Bosch SGU69A02SK/22. Nie mam pojęcia co może być nie tak...

Mianowicie. Zmywarka do mycia wstępnego pobiera właściwą ilość wody - dno jest pełne wody. Natomiast do mycia zasadniczego pobiera mniej wody, do płukania jeszcze mniej (w trakcie słychać zapowietrzanie pompy myjącej, woda zakrywa zaledwie filtry), a do nabłyszczania jeszcze mniej. Skutkiem tego, muszę ręcznie dolewać do niej wodę, ale to nie jest rozwiązanie.

Jakiś czas temu w zmywarce wymieniłem przepływowy ogrzewacz wody, ponieważ zepsuta była kierownica wody (zmywarkę kupiłem używaną i kierownica była wadliwa od początku). Nie mniej, w żaden sposób nie zmieniło to faktu złego poziomu wody.

Potrzebuję pomocy... Płaszcz wodny jest w pełni wyczyszczony, układ hydrostatu także, styki na przełącznikach przeczyszczone, rura łącząca hydrostat z komorą mycia czysta, moduł sterujący jest przelutowany.
    Jedyne co podejrzewam jeszcze to zawór aquastopu, no ale jak on może wpływać na poziom wody? Sitko przy zaworze jest czyste.
    W trybie serwisowym zmywarka nie wskazała żadnego błędu.

Napiszę jeszcze, że do nabłyszczania elektrozawór otwiera się na około 5 sekund, po czym jest zamykany, spływa mała ilość wody z płaszcza, uruchamia się pompa myjąca i zmywarka nabłyszcza tą śladową ilością wody. Zapowietrzanie pompy myjącej jest szczególnie słyszalne, kiedy uruchamia się górne ramię myjące.

Proszę uprzejmie o pomoc! Nie mam już pojęcia, co może być nie tak. Czy może być to wadliwy zawór aquatopu?
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie oraz każdą pomoc. Jeśli ktoś również dysponuje instrukcją serwisową lub schematami - chętnie je przestudiuję. Z góry dziękuję za pomoc, gdyż strasznie męczy to pilnowanie zmywarki i ręczne dolewanie wody.

Pozdrawiam! :)

2 12
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2015 21:49
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Kwi 2015 22:14
    orchid11
    Poziom 9  

Elektrozawory są sprawne i czyste. Sprawdzałem je przy okazji płaszcza wodnego i je czyściłem.

0
  • #5 19 Kwi 2015 13:30
    orchid11
    Poziom 9  

Układ płaszcza wodnego, hydrostat i rura łącząca zostały dokładnie wyczyszczone. Sprawdzałem - są w pełni czyste i drożne. Zawór odpowietrzający w górnej lewej części płaszcza także.

0
  • #7 19 Kwi 2015 14:27
    orchid11
    Poziom 9  

Tak, jak wyżej napisałem, elektrozawory są sprawne. Rozebralem je, dokładnie i wyczyściłem, natomiast to nie w nich leżał problem. Zmywarka nadal pobiera za mało wody do płukania i mycia zasadniczego.

Dodano po 28 [minuty]:

Swoją drogą jak powinny być podpięte poniższe fioletowe przewody, które zasilają aquastop? U mnie podpięte są tak:

Znalazłem w internecie zdjęcie, na którym było widać, że te przewody podpięte są odwrotnie: ten podwójny fioletowy był wpięty do góry, a pojedynczy na dole. Czy to może mieć jakieś znaczenie?

0
  • #8 19 Kwi 2015 17:02
    PBK
    Specjalista AGD

orchid11 napisał:

Swoją drogą jak powinny być podpięte poniższe fioletowe przewody, które zasilają aquastop? U mnie podpięte są tak:
    ?

To nie jest aqastop tylko przewody zasilające elektrozawór poboru wody !!
    połączony jest prawidłowo

1
  • #9 19 Kwi 2015 17:45
    orchid11
    Poziom 9  

Tak, elektrozawór! :D źle się wysłowiłem.
    Czy to więc może być elektrozawór? Skoro zmywarka nie ma problemu z rozpoznaniem ilości wody a z samym jej złym pobraniem do płukania...

0
  • #11 24 Kwi 2015 01:45
    orchid11
    Poziom 9  

Ok, a próbując ugryźć to z innej strony... Dlaczego w takim razie do płukania elektrozawór za wcześnie odcina dopływ wody? Skoro hydrostat nie wysyła mu informacji, że poziom wody w zmywarce jest poprawny? Elektrozawór odcina dopływ zanim komora hydrostatu napełni się powietrzem i załączy mikroprzełącznik.

Co może być tego przyczyną?

0
  • Pomocny post
    #12 24 Kwi 2015 09:39
    nares
    Specjalista AGD

Wymień mikroprzełącznik.

1