Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cisco 881 - Otwarcie portów hyperterminal

15 Kwi 2015 10:51 744 7
  • Poziom 8  
    Witam,

posiadam router cisco 881,

problem polega na tym że nie mogę odblokować portów na nim za pomocą hyperterminal.

Przeszukałem już wiele stron i jedyna wskazówka to komenda :

ip nat inside source static tcp (Ip wewnętrznego kompa) 54866 (IP zewnętrzne) 54866 extendable

lecz nigdzie nie moge znaleźć w jaki sposób to działa, wyczytałem gdzieś że może firewall blokuje ale również nie ma odpowiedzi czy to pomogło.

Czy istnieje jakiś inny program lub dostęp z innego źródła do routera żeby można było to łatwiej zrobić.

Chyba że ktoś zna dokładnie krok po kroku co muszę wpisać w konsole aby odblokować porty od 8000-9000 , wystarczy mi tylko jeden port z tego zakresu.

Najlepiej jak by ktoś znał inne rozwiązanie bo już nie mam głowy do tego hyperterminala
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej lub wyślij konfigurację to znajdzie się co blokuje.
  • Poziom 8  
    Po wklejeniu :

ip nat inside source static tcp (Ip wewnętrznego kompa) 8212(IP zewnętrzne) 8212 extendable

pokazuje się tylko:

invalid input detected at '/\' marker.
  • Poziom 19  
    Po pierwsze, chcesz się dostawać na Cisco, czy na coś, co stoi za nim (za NAT)?

Sieć wewnętrzna (LAN), sieć zarządzania, sieć zewnętrzna (WAN)?
  • Poziom 8  
    Chce się dostać na cisco żeby otworzyć port dla komputera stacjonarnego który będzie się łączył z cisco kablem lan
  • Poziom 8  
    Witam,

po paru godzinach zabawy w końcu udało mi się dodać do listy fastethernet4 moje ip oraz port, potem dodałem access-list do tego ale na kompie nie wykrywa mi tego portu ze jest dostepny próbowałem za pomocą programu advenced port scanner oraz canyouseeme.

czy ktoś wie jak włączyć ten port żeby był wykrywalny przez komputer żeby można było go używać ?

próbowałem już prawie wszystkiego dodawania różnych rzeczy, bawienia się , kombinowania i nie potrafię włączyć portu który już jest dodany do listy
  • Poziom 43  
    @bartek2909
    A internet od kogo?,
    jesteś pewien, że twój ISP odblokowuje porty?.