Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub C350 Reset Czarnego Bebna a raczej jego brak

Masal 15 Apr 2015 14:30 1131 1
 • #1
  Masal
  Level 11  
  Witam
  Mam maszynkę pod sobą C350 dziś wymieniałem wszystkie wałki opc + Listwy oraz Chipy (nie mówiąc ze było to 3 podejście bębny które wcześniej zakupiłem 2 razy u naszych największych dystrybutorów robiły piękne przejścia tonalne półcienie nie mówiąc że żaden chip nie działał dop. w M-Copy sprzedali mi ok i poki co działają )  Poza czarnym i to cały problem podmieniłem 8 chipów z różnej dystrybucji i wszędzie to samo na kilku pokazuje że błędny chip a na dokł chyba 2 że bęben wkrótce do wymiany - a nowy chip zamontowany po wejściu w admina na wskaźniku pokazuje że pełny a jak zrobię wydruk żywotności mat. pokazuje że jest zrobione dop 6 tys kopii ?????

  Ręce mi już opadają nie mówiąc że jakiś mądry serwisant założył hasło na tryb serwisowy i ani 9272 ani 5624 + ostatnie cyfry nr seryjnego nie działają zresztą chyba w tej maszynie z założenia nie chodzą - no ale tonący brzytwy się chwyta.

  Jedynie co mi przychodzi do głowy to reset NVRAMu czy posiada może ktoś oprogramowanie a może macie jakiś pomysł jak to ugryść.
  Będe Wdzięczny
 • #2
  tomek1986022
  Level 21  
  tutaj masz NVRAM

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2995235.html

  Co prawda nie w tym modelu, ale jak w c253 założy się jakiś toner z uszkodzonym czipem to ciągle pokazuje o wymianę bębnów...

  Co do licznika w zużyciu materiałów to nie licznik kartek a tzw. licznik procesów. jak zrobisz już maszynę to puść np 10 kartek na kopiarce i licznik zużycia materiałów powędruje o 1 w górę a licznik wydruków powędruje o 10 w górę.

  Pozdro.