Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool - AWE 6416 Odkręcanie filtru

15 Kwi 2015 14:39 1368 11
  • Poziom 5  
    Witam . Mam pewien dość nietypowy problem . Podczas użytkowania pralki zaświeciła się kontrolka że należy wyczyścić filtr. Podejmując próbę odkręcenia filtra , siłowałem się z nim trochę . W pewnym momencie ten uchwyt złamał się (był to bardzo cienki plastik ) Dołączam do tego zdjęcia . Ma ktoś pomysł w jaki sposób mógłbym to teraz odkręcić ? Proszę o pomoc .
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Wygląda że korek do wymiany. Zrób dwa otwory np. Φ6mm bliżej obwodu korka przesunięte o 180° i użyj jakichś szczypiec czy kawała pręta zagiętego w literę U jak klucza.
  • Poziom 5  
    Okej dzięki wielkie . A mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć ja te otwory mają być przesunięte o 180 stopni ? Mają być równolegle ? I jeszcze mam drugie pytanie . Są jakieś metody żeby jakoś poluzować ten korek . ? Bo jak jeszcze był ten uchwyt to przy próbie odkręcenia ani drgnął .
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Ściągasz lewą ściankę, odpinasz węże i usuwasz przyczynę zablokowania.
    Wykręcasz filtr i go wymieniasz. Gotowe.
  • Poziom 5  
    Czyli mam rozumieć że przez zdjęcie tej ścianki też można odkręcić jakoś ten korek ?
  • Poziom 5  
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? Wykręciłem te otwory używam druta jako klucza a ten filtr ani drgnie ; c
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    marekx25 napisał:
    ten filtr ani drgnie ; c

Bo ma prowadnice . Nie przekręcisz go :) .
    Ja wredne takie filtry tnę lutownicą transformatorową. Trochę smrodu ale mniej zachodu.
  • Poziom 5  
    To jak panowie radzicie ? Jak najlepiej było by rozwalić ten korek jeżeli nie da sie go odkręcić ? Ja jetem całkowicie zielony w tych sprawach ; / . Łatwiej będzie od zewnątrz po kawałku go rozwlić czy będe musiał kombinować żeby go dostać się do niego jakoś od wewnątrz ?
  • Specjalista AGD
    marekx25 napisał:
    Jak najlepiej było by rozwalić ten korek jeżeli nie da sie go odkręcić ?

Tnij go na kawałki w miejscu dostępnym dla zwykłego śmierterlnika (od frontu i od zewnątrz). Przecież nie masz gwarancji, że wkład wypchniesz po wydobyciu z pralki obudowy flitra i odkręceniu silnika pompy.
    Wkład filtra nowy kupisz za grosze.
  • Użytkownik usunął konto