Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FDD pod HDD czy sie da?

dziuchu 22 Maj 2005 14:58 963 2
  • #1 22 Maj 2005 14:58
    dziuchu
    Poziom 16  

Mam takie pytanie: czy mozna w jakis sposób przy wykorzystaniu tasmy z dysku podpiąc stację dyskietek? Wiem ze są takie napędy optyczne co czytają dyskietki o wiekszej pojemności (chyba 120 MB ale moge mylic) i sa podpinane pod kontrolery dysków (czytają również dyskietki).
    Przydalaby mi sie zewn. stacja dyskietek do laptopa a mam kieszen pod usb na dysk. Obecnie prawie nie uzywam fdd no chyba ze ktos mi przyniesie i wtedy klops a tak to bym sobie podłączył na chwilke i by bylo.

0 2
  • #3 23 Maj 2005 13:33
    dziuchu
    Poziom 16  

Szczerze mówiąc dlatego poprzez takie kombinacje bo wyszloby to taniej i nie zajęło by mi portu usb. Kieszeń i tak mam. Zastanawialem się wlasnie nad czyms takim tylko ze nie jestem pewien czy mi windows wykryje to przez kieszen. Probowalem podpinac dwa dyski na jednej tasmie zewnetrznie to pokazywal w systemie tylko ten ktory byl pierwszy drugiego nie widzial. Jesli chodzi o fdd pod usb to pewnie caly czas by lezal w szufladzie bo stacja dyskietek jest uzywana sporadycznie (wole na pamieci usb przeniesc dane) wowczas jak by przyszedl znajomy ktory ma starszy komputer bez usb

0