Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup dysk twardego. Screeny z CrystalDiskInfo

ch3mn3y 15 Kwi 2015 17:35 432 2
  • #1 15 Kwi 2015 17:35
    ch3mn3y
    Poziom 2  

Otóż zastanawiam się nad kupnem dysku i najbardziej pasują mi (cenowo głównie) demontowane dyski.
    Znalazłem na allegro aukcję gdzie sprzedawane są dokładnie takie jak jeden, który mam, więc to mnie przyciągnęło do niej. Jednak chcąc się zabezpieczyć przed wysyłką poprosiłem o jakiś test dysków.
    Jednak co do wyboru dysków jestem średni w ich doborze i wolałbym, aby ktoś (jeśli można prosić) mi pomógł i doradził, czy z tymi jest wszystko OK.

Od sprzedawcy dostałem te screeny z CrystalDiskInfo dla 2 dysków WD Blue 2,5":

Dysk nr 1:

Dysk nr 2:

Bardziej pasuje mi ten drugi bo jego wyniki nie odbiegają za bardzo od mojego dysku, a wśród wyników tego pierwszego pojawiło się sporo atrybutów z ID Bx, których przy moim dysku i tym drugim nie ma. Plus (nie umiem odczytywać tego programu za bardzo, więc może to nic ważnego, ale), nie wiem czemu ten pierwszy dysk ma podaną wielkość buforu i puste miejsce, a drugi Całkowity odczyt/zapis? U mnie mam podobnie, tyle, że Całkowity odczyt/zapis moge zobaczyć na dysku WD, a Bufor i puste miejsce na uszkodzonym dysku Hitachi.

Nie przeszkadza mi to, że drugi ma trochę większy przebieg.

Dziękuję za każdą pomoc.

0 2
  • #2 15 Kwi 2015 18:13
    master-007
    Moderator na urlopie...

Moim zdaniem, jak na używane, to te dyski mają bardzo krótki czas pracy. Dodatkowo parametr BF sugeruje wystąpienie wstrząsu podczas pracy w obu przypadkach. Mój dysk w laptopie ma nabite ponad 10 000 godzin i ten parametr ma zerowy. W przypadku drugiego dysku ciekawa jest liczba włączeń w stosunku do czasu pracy - tak jakby dysk pracował średnio pół godziny na jedno włączenie. Jeśli dyski nie są nowe, możliwe, że ktoś kombinował przy S.M.A.R.T.

1
  • #3 15 Kwi 2015 18:36
    ch3mn3y
    Poziom 2  

Heh, teraz spojrzalem na moj i mam 48 przy BF. Laptop nieruszany od dluzszego czasu. Musze chyba uwazac biorac go na uczelnie.

Choc co dziwne. Dysk, ktory mam dluzej w laptopie (ten uszkodzony Hitachi) mimo, ze przezywa to samo to ma BF 100 na 100

I dobrze wiedziec, ze mozna edytowac SMART. Bede na to uwazac.

0