Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot speedfight - podłączenie elektrycznej pompy wody

15 Kwi 2015 19:34 2391 9
  • Poziom 14  
    Witam jak w temacie chcę podłączyć elektryczną pompę wody do skutera peugeot speedfight 2 LC . Mój problem polega na tym gdzie szukać napięcia 12v tak by pompa działała tylko przy uruchomionym silniku. Jeżeli to technicznie możliwe to chciałbym uzyskać by obroty pompy rosły wraz z dodaniem gazu. Pompa którą chcę podłączyć jest od Mercedesa Sprintera. Peugeot speedfight - podłączenie elektrycznej pompy wody
    Wyczytałem przez google że można pod magneto i tam jest napięcie uzależnione od obrotów, przy około 2000 obr jest 8V to jak zrobić by nie spaliło pompki by nie przekroczyło 12V. Drugi wariant to pod światła ale tam jest prąd zmienny na wolnych obrotach 8V i rośnie podczas dodawania gazu. Czy zastosowanie mostka prostowniczego rozwiąże problem. Myślę tak że światła podłączone będą przed mostkiem a za pompa wody. Proszę o podpowiedź. Mowa o takim mostku Peugeot speedfight - podłączenie elektrycznej pompy wody
  • Poziom 30  
    Za stacyjką plus po przekręceniu. Co prawda nie pędzie po odpaleniu, ale nie będzie chodzić cały czas.
  • Poziom 30  
    Musi być. Poszukaj na wszystkich zaciskach.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jaką moc pobiera pompka?
    Podłączając zasilanie z akumulatora, możesz nabawić się problemów z ładowaniem akumulatora.
    Chyba bardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie wyprostowanie napięcia mostkiem Graetza i podłączenie pod alternator (zasilanie świateł). Napięcie skuteczne RMS będzie wynosić w granicach 12V, mimo że wartość szczytowa może być kilkakrotnie wyższa.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    WUTANG1981 napisał:
    poszukam raz jeszcze i dam znać

http://help.meta.ua/userpic/moto_schem_Peugeot_Speedfight_2.jpg

+12V z akumulatora przychodzi na stacyjkę przewodem czerwonym na zacisk 3, po załączeniu stacyjki pojawia się na zacisku 6 (przewód czarny).

BANANvanDYK napisał:
    Jaką moc pobiera pompka?

To jest najistotniejsze pytanie.
  • Poziom 39  
    To montujesz pompkę w jakiś obieg wody, podłączasz pod akumulator 12V i mierzysz amperomierzem ile pobiera prądu. Dobrze byłoby także sprawdzić ile pobiera prądu przy zablokowanym obiegu wody (zamknięty termostat).
  • Poziom 14  
    Witam koledzy dziękuje za pomoc. Zamontowałem pompkę pod stacyjkę tak jak jeden z kolegów podpowiadał. Sprawdza się idealnie skuter się nie grzeje nadmiernie, dostał buta bo odciążyło silnik. Mechaniczna pompa odłączona. Ładowanie akumulatora bez problemu a mam. mocniejszy niż dedykowany bo seryjnie montowany był 4Ah a mam 8Ah