Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - Audi A6 2.5 TDi V6 BDH, wibracje na karoserii.

15 Kwi 2015 21:36 2832 5
  • Poziom 11  
    Witam. Pacjentem jest Audi A6 z 2003 roku w quattro. Silnik to 2.5 V6 TDI a dokładniej BDH. Problem dotyczy drgań przenoszących się na karoserię ale występują nie zawsze. Samochód po nocy jak jest wszystko zimne to chodzi niemal normalnie, tzn czuć jakieś wibracje ale akceptowalne. Wystarczy 2-3 km w korkach i drgania stają się nie do zniesienia. Najgorzej jest w zakresie 1100 - 1400 rpm, oraz ponad 2200 rpm. Objawy zanikają jak wyjadę na trasę i jadę spokojnie 90km/h wtedy też jest całkiem ok, lecz wystarczy trochę powyprzedzać i drgania wracają. Samochód mam od bardzo niedawna i nie wiele wiem o nim. Poduszki pod silnikiem wyglądają na nowe, sprawdzałem walki i dźwigienki i tam też wygląda wszystko ok. Wykluczam wtryski ponieważ wibracje są zawsze tzn, jak przyspieszam czy hamuje silnikiem po prostu zawsze. Może ktoś coś podpowie zanim wydam "kupę" kasy na dwumas?? Jak tylko będzie chwila to jeszcze sprawdzę ciśnienie na cylindrach, może to coś podpowie...
  • Poziom 10  
    sprawdź zawieszenie całkiem możliwe że drgania z tamtą, ja bym szedł raczej w kierunku zawieszenia niż silnika.
  • Poziom 11  
    Zapomniałem napisać że na postoju takie same objawy.

Dodano po 50 [minuty]:

Zapomniałem napisać że na postoju takie same objawy.
  • Poziom 13  
    jaka skrzynia biegów automat czy manualna ?
  • Poziom 20  
    Robert SI napisał:
    jaka skrzynia biegów automat czy manualna ?

Jak ma dwumas to chyba ma manuala.
  • Moderator Samochody
    Podłącz VCDS i podaj wartości grupy 001 drugie pole oraz wszystkie pola z grupy 013 i 014.