Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B10 - Wyłącza obwód przy włączeniu komputera

15 Kwi 2015 22:50 2028 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie,nie dawno się przeprowadziłem i mam problem z instalacją,mianowicie w gniazdkach ktoś dał przewody 1,5 mm i bezpieczniki B10. Gdy włączam komputer a raczej początkowo sam zasilacz (przycisk z tyłu) zasilacz 750W niemal zawsze wywala bezpiecznik. Rozumiem, że nie daje rady ta B10. Co należy zrobić by usunąć wybijanie bezpiecznika? Oczywiście z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista elektryk
    Po pierwsze może być wadliwy i wyrzuca. Fachowiec może go wymienić.
    Po drugie wymienić na C10 przy równoczesnym sprawdzeniu skuteczności ochrony przez fachowca.
    Po trzecie wymienić przewody w instalacji na 2.5 i wyłącznik na B16 lub C16 przy równoczesnym sprawdzeniu skuteczności ochrony przez fachowca.
    Po czwarte zmienić komputer. ;)
  • Poziom 23  
    Po piąte sprawdzić kondensatory w zasilaczu.
    Po szóste wykonać pomiary, zapoznać się z dokumentacją, sposobem ułożenia przewodu,
    trasami kablowymi i po uwzględnieniu współczynników poprawkowych zmienić zabezpieczenia (jeżeli będzie to możliwe).
  • Poziom 15  
    Zważając na to, że prąd tego zasilacza jest niewielki a wyłącznik elektromagnetyczny wyłączy przy prądzie 3 x In ( 3 x 10 = 30A ) to wątpię by był on zbyt słaby.
    Raczej stawiałbym na uszkodzenie zasilacza. Podłącz inny i sprawdź czy problem dalej występuje.

EDIT

Chyba, że na tym obwodzie masz już coś mocno obciążającego ten obwód i wbijasz kołek dodając obciążenie komputerem.
  • Poziom 9  
    Zmiana przewodu nie wchodzi w grę. Zasilacz jest nowy, wcześniej miałem 620W i nie było problemu, kupiłem nowy zasilacz, mocniejszy i zaczął się problem. Na obwodzie nie ma nic oprócz tego komputera.
  • Poziom 28  
    Włącz zasilacz w inny obwód i porównaj efekt.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam
    Kolego "sackreble" podaj dokładne oznaczenie aparatu który powoduje wyłączenie.

Kolego "Bronek22 " jakie możliwości manewru charakterystyką "bezpiecznika" daje RCD? Pytam z ciekawości.

"RCD - jeżeli jest na tym obwodzie to daje znacznie większe możliwości manewru charakterystyką bezpiecznika. "
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Rozwiązałem problem wymianą bezpiecznika na "C 10". Już nic nie wybija i teraz jest wszystko ok. Dziękuję za rady, temat uważam za zamknięty.