Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATXMEGA256A3BU - ADC na kilku kanałach

Paros 15 Kwi 2015 22:53 627 3
 • #1 15 Kwi 2015 22:53
  Paros
  Poziom 11  

  Witam.

  Mierzę napięcie jednocześnie na czterech kanałach portu A i czterech portu B. Chciałem dołożyć pomiar na jeszcze jednym kanale i utknąłem. Konfigurację (fragment) mam taką:

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Myślałem, że po prostu dopiszę:
  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Komunikat :"'ADC_t' has no member named 'CH4' ". Jak się za to zabrać? Czytałem, że w tym procesorze można mierzyć napięcie na 16 kanałach, ale chyba czegoś nie rozumiem... Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić?

  przespałem się i widzę, że bez sensu jest to co napisałem. Jak napisał @electronics_design - nie ma 5 kanału. Będę próbował inaczej, na razie nie zamykam tematu...

  0 3
 • #3 16 Kwi 2015 12:53
  tmf
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  Jeśli czekasz na konwersję i startujesz kolejną to tak naprawdę pomiar nie jest równoczesny. A jeśli nie musi być równoczesny, to 5 kanał można dodać zmieniając wartość multipleksera wejścia. Tak naprawdę można olać CH1-CH3 i wszystko robić na jednym kanale korzystając z udostęnianej przez XMEGA możliwości skanowania wejść (rejestr SCAN). Wtedy sobie określasz, że ADC ma robić pomiary kolejno na wejściach x do x+n.

  0
 • #4 18 Kwi 2015 12:57
  Paros
  Poziom 11  

  tmf napisał:
  Jeśli czekasz na konwersję i startujesz kolejną to tak naprawdę pomiar nie jest równoczesny. A jeśli nie musi być równoczesny, to 5 kanał można dodać zmieniając wartość multipleksera wejścia.  tak zrobiłem i układ działa. Dzięki.

  0
  Szukaj w 5mln produktów