Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie ma konta Administratora

gensiu 15 Apr 2015 23:04 1938 5
    gensiu
    Level 6  
    Witam. Mam problem gdyż w jakiś sposób usunąłem administratora z komputera i teraz nie mogę nic włączyć jako administrator. Próbowałem go włączyć przez wiersz poleceń ale wyskoczyło mi "odmowa dostępu". Oto moje teraźniejsze konto ale bez uprawnień administratora, nie da się tego zmienić.
    sosarek

Level 43  
    Próbowałeś wejść przez Tryb Awaryjny i tam sprawdzić czy masz dostępne konto administratora?
    gensiu
    Level 6  
    Tylko że jest jeden problem - jak próbuję włączyć tryb awaryjny F8 to włącza się Bios.
    sosarek

Level 43  
    Więc poczekaj aż bios przejdzie i wtedy wciśnij F8, a nie od startu komputera dusisz.
    Matuzalem
    Level 43  
    sosarek wrote:
    Więc poczekaj aż bios przejdzie i wtedy wciśnij F8...

Albo - o ile to jest system Vista* lub nowszy - użyj nośnika instalacyjnego i z niego wybierz opcję naprawy z użyciem wiersza polecenia.

Przy XP, by móc się zalogować (uaktywnić) konto wbudowane Administratora należy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6524552#6524552 - zdanie pierwsze.

*W takim wypadku, to że przez CMD nie mogłeś tego zrobić z poziomu systemu, to i nie dziwne, bo wiersz polecenia musiałby być wywołany z opcją "uruchom jako administrator", a z tym masz - jak napisałeś - problem.
    gensiu
    Level 6  
    sosarek wrote:
    Próbowałeś wejść przez Tryb Awaryjny i tam sprawdzić czy masz dostępne konto administratora?

Wszedłem przez tryb awaryjny i jest administrator.