Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć laptopa do telewizora?

Macbak 15 Kwi 2015 23:17 1539 10
  • #1 15 Kwi 2015 23:17
    Macbak
    Poziom 10  

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad podłączeniem telewizora do laptopa. Popróbowałem pracy na dwóch monitorach i jednak taka praca to zupełnie inny komfort, dużo wygodniej się pracuje. :)

Mam jednak starszego laptopa HP Pavilion dv 6000, który nie ma wyjścia HDMI
    tylko VGA. Z kolei mój telewizor Panasonic th-42py8pa podobny do tego nie ma wejścia VGA a ma HDMI.

Pytanie czy jest możliwość podłączenia tego telewizora do laptopa tak, by nie musieć się jakoś mocno wykosztowywać?

Tak wiem tematów jest sporo, ale co temat to widzę inne odpowiedzi. Jedni piszą, że się nie da tak prosto, bo z wyjścia VGA wychodzi sygnał analogowy, a HDMI wymaga sygnału cyfrowego i trzeba kupić konwerter, a inni z kolei, że bez problemu się da tylko trzeba kupić odpowiedni kabel VGA/HDMI i podają linki. Jeszcze inni piszą, że te kable oferowane np. na allegro to oszustwo i nie ma możliwości by sygnał z VGA bezpośrednio (zadziałał na wejściu HDMI). Mówią, że to tak jak by do rury gazowej puścić wodę.

Pytanie, kto ma rację? Czy to działa czy nie? Czy jeżeli zakupię taki kabel-vga-hdmi-3m-gold-full-hd-d-sub-vga-hdmi-hd25 np. z allegro to czy mi to będzie działać czy nie?

Proszę o odpowiedź pozdrawiam.

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Kwi 2015 00:30
    sosarek

Poziom 43  

Jak lubisz pieniądze wyrzucać w błoto możesz kupić - i tak nie ma prawa zadziałać.
    Jedyne wyjście to odpowiedni konwerter VGA-HDMI, koszt ok.200zł., ew.zewnętrzna karta graficzna na USB.
    Jeśli Twój laptop posiadał by złącze Thunderbolt mógł byś zainteresować się rozwiązaniem o nazwie ViDock3.
    Podaj dokładne modele urządzeń.

0
  • #3 16 Kwi 2015 01:34
    Macbak
    Poziom 10  

Nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego się pytam :) Nie znam się na tym. Z jednej strony nie ma prawa zadziałać, ale z drugiej tak sobie myślę, że nie każdy musi wszystko wiedzieć i być na bieżąco i może już ktoś coś wymyślił na to :) Na allegro sprzedają, na ebayu, na youtube są filmiki jak to połączyć i trochę mnie to ogłupiło. Teraz nie wiem czy się da czy nie, czy ci co mówią "nie da się" są niezorientowani, czy to ci co wystawiają aukcje są oszustami. Może tam gdzieś w tym kablu jest jakiś konwerterek mały?:)

Telewizor - Panasonic TH-42PY8PA
    Laptop - HP Pavilion dv6000 (GF709EA#AKD) HP
    grafika NVIDIA GeForce Go 7400

0
  • Pomocny post
    #4 16 Kwi 2015 02:17
    sosarek

Poziom 43  

Chińczyk zrobi wszystko co mu powiesz, byle byś wziął min.1000sztuk, a że nie ma to prawa działać to co innego.
    Podałem Ci przykłady rozwiązań sprzętowych które spełnią założenia, z góry informuję - na Alle... dostępne są kable/konwertery VGA-SCART - uprzedzając pytanie - one także nie działają.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Kwi 2015 13:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Macbak napisał:
    Czy jeżeli zakupię taki kabel-vga-hdmi-3m-gold-full-hd-d-sub-vga-hdmi-hd25 np. z allegro to czy mi to będzie działać czy nie?

Nie będzie - bo nie ma prawa zadziałać - koniec kropka - nie da się tylko kablem połączyć sygnału VGA (analogowy sygnał) i HDMI (cyfrowy sygnał).

Potrzebny konwerter sygnału, jak pisze kolega wyżej.
    I proszę pamiętać, że audio z komputera do tv też trzeba doprowadzić.

Potrzebny konwerter sygnału - VGA audio->HDMI.

0
  • #6 16 Kwi 2015 16:31
    Macbak
    Poziom 10  

Ok, w takim razie dziękuję za odpowiedzi, choć liczyłem na coś w stylu "tak, możesz śmiało kupować ten kabel":)

0
  • Pomocny post
    #7 16 Kwi 2015 16:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Macbak napisał:
    liczyłem na coś w stylu "tak, możesz śmiało kupowa ten kabel"

Nikt Ci nie zabrania go kupić... ;) - my wskazujemy, że nie zadziała.

0
  • #8 04 Sie 2015 11:39
    Macbak
    Poziom 10  

Sorki, że po tak długim czasie odświeżam temat, ale mam takie pytanie, czy kabel VGA -> EURO w moim przypadku ma sens?
    Czy to może działać po połącz laptopa z vga i telewizora z euro, bo mam w nim jeszcze takie wejście oprócz HDMI?

Ewentualnie czy jest możliwość przekazania obrazu z laptopa na telewizor ale przez sieć? Telewizor i laptop są podłączone do jednego routera

laptop -> router <- dekoder <- telewizor

Telewizor - Panasonic TH-42PY8PA
    Dekoder (o ile to ważne) - ADB-2840

Tym razem jeszcze bardziej mi zależy na przekazaniu obrazu, bo mi padł chipset w laptopie i obraz i kolory mam zniekształcone. Przedtem to była kwestia zrobienia sobie drugiego monitora dla wygody, a teraz chodzi o to żebym mógł normalnie coś zobaczyć.

Jak się nie da połączyć kablem VGA -> HDMI, to może VGA -> EURO, albo przez Ethernet. Pomóżcie proszę.

0
  • Pomocny post
    #9 04 Sie 2015 15:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Macbak napisał:
    Czy to może działać po połącz laptopa z vga i telewizora z euro, bo mam w nim jeszcze takie wejście oprócz HDMI?

Może będzie działać... - tylko skąd jeszcze do portu euro w tv audio doprowadzisz?.
    Macbak napisał:
    Ewentualnie czy jest możliwość przekazania obrazu z laptopa na telewizor ale przez sieć? Telewizor i laptop są podłączone do jednego routera

Nie.

1
  • Pomocny post
    #10 05 Sie 2015 00:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Macbak napisał:
    ale mam takie pytanie, czy kabel VGA -> EURO w moim przypadku ma sens?

Nie, nie ma sensu.

Ten kabel ma zastosowanie tylko w projektorach.

1
  • #11 15 Mar 2016 15:06
    Macbak
    Poziom 10  

Potwierdzam, kabel VGA -> HDMI nie działa.

Swego czasu (rok temu), ugiąłem się i jednak kupiłem go. Jedni mi mówili, że nie będzie działał, inni z kolei, że będzie i nawet byli gotowi oddać mi kasę jak nie będzie działał :) Niestety NIE DZIAŁA!!

Także dla wszystkich, którzy szykują się z zamiarem kupienia takiego kabla
    kabel-vga-hdmi-3m-gold-full-hd-d-sub-vga-hdmi-hd25

NIE KUPUJCIE GO!!

Ja mam już nowy sprzęt z HDMI, także zamykam temat :)

0