Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire v5 - System nie chce się uruchomić. Win 8

16 Kwi 2015 00:02 1245 7
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem ze swoim laptopem, acerem aspire v5. Dwie godziny temu samoczynnie rozpoczeła się aktualizacja windowsa z 8 do 8.1 lecz została przerwana bo bateria padła a kabel był nie podłączony. Od tej pory mam coś takiego https://youtu.be/UkUd7baguIs i nie wiem jak to naprawić. System sniby sprawdza co się stało i znowu się resetuje, i tak w kółko. Klikanie f8, alt f8, alt ctrl del , czy tez f10, alt f10 nic nie daje. Po wciśnięciu alt del ctrl wykonuje się ttaki mały reset ( Na 1s czarny ekran a potem znowu acer i ładowanie a następnie ten blue screen) po naciśnięciu alt f10 widać w prawym górnym rogu ekranu mała poziomą kreskę tak jakby coś można wpisać, ale tylko przez 1s tak jak wcześniej i znowu acer, ładowanie i blue screen a potem reset i znowu.

Co zrobić? Proszę o pomoc, laptop jest mi bardzo potrzebny.
    sorki za błędy ale piszę z tabletu.

I dodatkowa informacja że nie posiadam klucza do windowsa. Lapka dostałem a klucza nie było. Plyty z win 8 tez nie mam. Na bluuescreenie widnieje Bad_system_config_info.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Najprawdopodobniej podczas podmiany ważnych plików systemowych brakło prądu.
    Skutkuje to brakiem ważnych plików systemowych wymaganych do poprawnego rozruchu.

Na Twoje szczęście płyty z systemem nie potrzebujesz, bo możesz pobrać narzędzie od Microsoft, które pozwoli Ci pobrać oryginalny system Microsoft Windows 8.1 na PenDrive.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

Jeżeli chodzi o klucz do systemu, to nie martw się - jest on zaszyty w sprzęcie, instalator sam go pobierze podczas instalacji.
  • Poziom 8  
    Co mam zrobić z tym plikiem? wgrać na płytę i wsadzić do lapka? Czy do innego kompa i uruchomić? Proszę o instrukcję. I jeszcze jedno, czy po włozeniu płyty trzeba coś klikać? Przypominam ze system nie chce się załadować.
  • Poziom 29  
    Czy masz do dyspozycji jakiś działający komputer?
    Jeżeli tak, to z jakim systemem operacyjnym?
  • Poziom 8  
    Posiadam komputer stacjonarny z Windows XP 32 bit. Stary, ale działa. Mogę załatwić lapka z Windowsem 7 lub 8.1, ale na krótko.
  • Poziom 29  
    Będziesz potrzebował:
    - Komputera z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 lub Microsoft Windows 8
    - PenDrive o pojemności 8GB (taki, który może zostać sformatowany - bez ważnych danych)

Następnie:
    - Pobierasz to narzędzie: KLIK
    - Podłączasz PenDrive do komputera z jednym z wyżej wymienionych systemów operacyjnych
    - Uruchamiasz to narzędzie i postępujesz według wskazówek, czyli:

a) Wybierasz język systemu (POLSKI)
    b) Wybierasz wersję systemu (8.1, 8.1 PRO - zależy, jaką masz)
    c) Wybierasz architekturę systemu (32 bity jeżeli masz mniej niż 4GB RAM, 64 bity jeżeli masz 4GB lub więcej)
    d) Wybierasz instalację na USB
    e) Wskazujesz swojego PenDrivea
    f) Czekasz, aż instalator się pobierze

Kiedy wszystko się pobierze, to musisz przejść do biosu i ustawić BOOT na USB.
    Kiedy to zrobisz, to uruchamiasz komputer ponownie i upewniasz się, że komputer wystartował z USB (przygotowanego wcześniej PenDrive) - powinien się uruchomić instalator Windows.

Instalator Windows będzie Cię prowadził krok po kroku.

Acer Aspire v5 - System nie chce się uruchomić. Win 8 Acer Aspire v5 - System nie chce się uruchomić. Win 8

Jeżeli coś jest niejasne, to proszę o zadawanie pytań.
  • Poziom 8  
    Mam pytanko do podpunktu c, na laptopie miałem 64 bity przy 4gb. Rozumiem źe mam wybrać 64bit.
    W biosa udało mi się wejść po przyciśnięciu f2 przy uruchamianiu.
    Da się zamiast pendrive wziąść dvd? Czy mogę odzyskać potem pendrive?

ile zajmie wgrywanie tego na ppendrive? Ściąga to się z neta?

Jak ustawić aby odpalało windowsa z usb?
  • Poziom 29  
    Jeżeli masz 4GB RAM, to jak najbardziej zalecane jest korzystanie z systemu w architekturze 64 bitowej. Tak - masz wybrać 64 bity.

Jeżeli uruchomiłeś ustawienia BIOS za pomocą klawisza F2, to teraz musisz znaleźć zakładkę, w której będziesz mógł zmienić parametr BOOT. Ustawiasz go na USB lub REMOVABLE DEVICE.

Tak, jest możliwe zamiast urządzenia USB (PenDrive) wybrać płytę DVD.
    Wtedy w punkcie d) zamiast USB wybierasz ISO. Zostanie utworzony obraz płyty DVD w formacie ISO, który należy nagrać, klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu Nagraj obraz dysku. Jeżeli wybierzesz instalację z płyty DVD, należy w BIOS parametr BOOT zmienić na napę DVD, nie USB.

Acer Aspire v5 - System nie chce się uruchomić. Win 8

Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc "Czy mogę odzyskać potem PenDrive?"
    Po ukończeniu instalacji systemu Microsoft Windows 8.1, PenDrive możesz sformatować i dalej używać jako dysku przenośnego. Jeżeli chcesz z niego odzyskać pliki, które musiałeś usunąć, aby użyć go jako dysku instalacyjnego, to nie, nie ma takiej możliwości. Zawartość PenDrive należy zabezpieczyć przed przystąpieniem do procesu pobierania instalacji.

Ile zajmie pobieranie instalacji Windows na PenDrive?
    To zależy tylko i wyłącznie od sprzętu oraz łącza internetowego, którym dysponujesz.

Pozdrawiam.