Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio PAP4300 DUO gubi zasięg sieci komórkowych

16 Kwi 2015 09:39 894 2
 • Poziom 16  
  Telefon wrócił z serwisu po naprawie przycisków. Jako, że mam dość owego "serwismena", nie chcę wracać z kolejną usterką, wolę sam to jakoś ogarnąć.
  Kwestia uszkodzonej karty sim wykluczona. Karta działa na innych modelach, poza tym testowałem na PAP 4300 wszystkie startery i sytuacja jest identyczna.
  Tj. "na dworze" gdzie w normalnych okolicznościach każda sieć 2G i 3G powinna mieć full zasięg, mam wysoki zasięg ale nie maksymalny, Tak, że sieć jest rozpoznawana, numer także, z PLUSA np od razu przysyłają "skrypt" do konfiguracji Internetu i MMS-u. Natomiast w domu, zasięg jest już zerowy (na każdym innym telefonie maksymalny).
  Co dotychczas robiłem:
  Standardowe procedury: DRM reset, oraz powrót do "Ustawień fabrycznych" - nic nie pomogło.
  Opcja "Operatorzy sieci" - szukałem tej właściwej lub jakiejkolwiek najsilniejszej, zaznaczałem ją, telefon śmigał tylko na dworze. W ogóle zauważyłem, że przy ciągłym przemieszczaniu się sieć była gubiona i co chwile odnajdywana. Sugeruje to chyba, że aparat co chwile łączy się z innym nadajnikiem.
  W ustawieniach sieci testowałem zarówno zaznaczone - "GSM/WCDMA (auto mode)", jak i "WCDMA only". Też bez rezultatu.
  Również Zaznznaczałem i odznaczałem "Enable 3g".
  Na chwilę obecną z telefonu mogę korzystać tylka na przestrzenii gdzie jest bardzo duży zasięg. Każde przemieszczenie się któremu towarzyszoł jakieś przeszkody ograniczające zasięg np winda, mieszkanie etc powoduje wywalenie komunikatu - "Zmieniono ograniczenia dostępu" "Sieć komórkowa jest niedostępna". Nadmienię, że przed tym nieszczęsnym serwisem,zasięg był jedną z silniejszych stron tego telefonu.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Stawiałbym na problem z anteną. Nie pamiętam jak tam jest to rozwiązane, ale może przewód lub złącze jest uszkodzone lub coś nie jest dopięte...
 • Poziom 16  
  Diagnoza trafna. Mechanicznie uszkodzone złącze antenowe. Po wymianie full zasięg.