Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.6 - uszczelka pod głowicą

16 Kwi 2015 10:45 2817 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z audi a3 1.6 1998r. Auto chodzi bardzo nierówno, dusi się, czasem gaśnie w trakcie jazdy. Problemy pojawiają się najczęściej na rozgrzanym silniku. Do tego spija płyn chłodniczy jak smok - 1l/60km no i zauważyłem że ubyło sporo oleju, który był wymieniany jakieś 5tyś km temu, zostało minimum. Na korku od oleju jest sporo brązowej mazi. Po podłączeniu pod komputer wyskakują błędy sondy lambda oraz czujnika rozrządu. Rozrząd był wymieniany na początku roku (przejechane 5tyś km). Z tego co wyczytałem i dowiadywałem się u mechaników sprawa jest prosta, tzn do wymiany uszczelka pod głowicą (pytanie czy coś więcej do robienia). Pytanie, czy inwestować pieniądze w wymianę uszczelki i ewentualne dodatkowe koszty naprawy (ktoś wspomniał o czyszczeniu silnika z powodu mazi zbierającej się na korku od oleju), kolejną z propozycji była wymiana silnika. A może najlepiej dać sobie spokój i postarać się sprzedać auto (o ile ktoś kupi w takim stanie)?
  • Poziom 29  
    Znajdź dobrego mechanika (najlepiej zapytaj wśród znajomych) i daj samochód na oględziny.
    Mechanik musi się dostać do samochodu, aby mógł oszacować ewentualne skutki jeżdżenia samochodem w takim stanie.

Jeżeli koszt remontu silnika wyjdzie bardzo dużo, to zawsze możesz zapytać o wymianę silnika.
    Te jednostki są stare, ale wytrzymałe.

Co do sprzedaży samochodu, to sam sobie odpowiedz na to pytanie.
    Dobrze Ci się nim jeździ? Jaki stan zawieszenia i pozostałych elementów?
    Jeżeli oprócz wkładu w remont silnika musisz włożyć jeszcze pieniądze w inne naprawy, to sam sobie zadaj pytanie, czy Cię na to stać.
  • Poziom 9  
    Mechanik Sprawdził uszczelkę przez podłączenie jakiejś "pompki" z płynem do zbiornika z płynem chłodniczym. Kolor płynu w "pompce" zmienił się po ok 1min po czym mechanik stwierdził że z uszczelką nie ma tragedii. Okazało się że trochę leci z chłodnicy, jeśli uszczelniacz nie pomoże trzeba będzie ją wymienić, ale pozostaje problem oleju ubywającego oleju. Co myślicie o preparatach uszczelniających? Słyszałem o uszczelniaczu do oleju, oraz uszczelniaczu wlewanym do zbiornika paliwa (mógłby ktoś opisać jego działanie oraz podać jakiś przykładowy produkt?).
  • Poziom 34  
    Na wycieki żaden "specyfik" nie pomoże . Uszczelniacz chłodnicy też nie zda egzaminu.
  • Poziom 31  
    dub napisał:
    Mechanik Sprawdził uszczelkę przez podłączenie jakiejś "pompki" z płynem do zbiornika z płynem chłodniczym. Kolor płynu w "pompce" zmienił się po ok 1min po czym mechanik stwierdził że z uszczelką nie ma tragedii. Okazało się że trochę leci z chłodnicy, jeśli uszczelniacz nie pomoże trzeba będzie ją wymienić, ale pozostaje problem oleju ubywającego oleju. Co myślicie o preparatach uszczelniających? Słyszałem o uszczelniaczu do oleju, oraz uszczelniaczu wlewanym do zbiornika paliwa (mógłby ktoś opisać jego działanie oraz podać jakiś przykładowy produkt?).

Skoro zmienił kolor, to są spaliny w układzie chłodzenia. Skoro sa tam spaliny to uszczelka jest uszkodzona. A skoro uszkodzona to do wymiany. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia " nie ma tragedii". Jak zdejmiesz głowicę to ją spradż na szczelność i wymień uszczelki zaworów. Może pomoże na ubywający olej. A te uszczelniacze do chłodnicy i dodatki do oleju to sobie można w .....